Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mennyire várhatom el a páromtó...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mennyire várhatom el a páromtól, hogy olyan házra költsön, ami nem az övé?

Figyelt kérdés

Vőlegényemmel négy éve vagyunk együtt, három éve együtt is élünk. A ház a szüleimé, de ők vidéken laknak, jó a viszonyunk és nem szólnak bele semmibe, vőlegényemet is nagyon kedvelik, szerencsére kölcsönös a dolog.

Jövőre házasodunk, utána tervezzük a babát és bőven ráférne egy ráncfelvarrás az ingatlanra. Amióta együtt élünk a vőlegényemtől egy forintot nem kértem a házzal kapcsolatos dolgokra, ha valami nagyobb új kellett (hűtő, mosógép, akármi) vagy szerelőt hívni, azt mindig én fizettem, azt gondolom mondanom sem kell, hogy bérleti díjat se kértem, szóval fizette a rezsi felét és ennyi. Most ezt nem úgy kell érteni, hogy nem is csinált semmit, tehát szerelt és javított meg dolgokat, de ezek max ilyen 2-3 ezer forintos tételek voltak.

A kaja, szórakozás, az most más lapra tartozik, szóval azt ne vegyük ide, gyakorlatilag félközös kasszán vagyunk.

A felújítás nyilván nem két forint lenne, viszont visszásnak érzem a helyzetet. Nyilván egy bizonyos összeg felett (mondjuk egy kazán) egyértelmű, hogy papírt írok róla, de kb kinél mi ez az összeg? Tehát ha szétmegyünk például, akkor forintra pontosan adhatok mindent vissza, úgy hogy például az amortizációt nem téríti meg nekem? És nem is "magamnak" csinálnám, hanem pl a gyerekszobát akarjuk kifesteni, parkettázni, ablakokat, radiátorokat cserélni, hogy egy tiszta környezetbe érkezzen, páromnak kialakítani kis műhelyt, hogy tudjon itthonról is dolgozni, garázst megcsinálni.

Van olyan ismerősöm, aki azt mondta, hogy vegyem figyelembe, hogy mennyivel több maradt nála egy albérlethez képest (havi 80-100e simán) és nyugodtan várjam el, de valahogy ez sem szimpatikus megoldás.

Hitelt és hasonlókat semmiképp nem szeretnénk felvenni, szóval csak a saját pénzünket költenénk.

Átlagos keresetünk van, tehát nem nyomorgunk, de azért meg kell nézni, hogy hova megy a pénz, főleg úgy, ha a gyerek miatt ki fogok majd esni a munkából.

Mielőtt bárki megkérdezi: párommal is átbeszéltük már a témát, de Ő is hasonlóan tanácstalan, egyikünk se akar a másiknak rosszat, de azért tudjuk, hogy jobb ezeket letisztázni és hátha mások másképp látják a helyzetet.



2022. márc. 17. 16:32
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Az amortizáció nyilván beleszámít. Hiszen ő is használja míg ott lakik.

És a javításokba is beleszállhat, hiszen ő is használja folyamatosan a dolgokat.

2022. márc. 17. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Én úgy gondolom, hogy a tartós felújítási dolgokat vagy neked kéne fizetni vagy tényleg szerződést írni. De pl. abba a műhelybe tényleg beszállhat, amit neki alakítanátok ki. És én amondó vagyok, hogy az amortizációt nyugodtan belevehetitek a szerződésbe, ez megegyezés kérdése, kérdezzetek róla egy ügyvédet, hogyan lehet ezt igazságosan megoldani.

Az olyan tételeket, amik csak állagmegóvás, pl. gyerekszoba kifestése, abba nyugodtan beszállhat mindenféle papír nélkül. Azt ő is koszolja, miatta is festeni kell, ha közös gyereketek van, a közös gyerek is tele fogja zsírkrétázni a falat. Az ő élettere is. Ahogy egy lámpát is egész nyugodtan kicserélhet.


Illetve a tárgyi eszközöket, mint a mosógép, szintén nem kell egyedül venned, hiszen bakker, az ő cuccait is mosod benne, a hűtőben az ő ételét is tároljátok. Ezek nem tartós, beépített dolgok. Vegyétek az egyiket az ő nevére, másikat a tiedre, ha szétmentek, mindenki viszi a sajátját. Vagy kifizeti. De nyilván az 5 éves mosógépért nem egy új árát kell kiadni.

2022. márc. 17. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
63%
Milyen jó dolog a bizalom
2022. márc. 17. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Hogy albérleti díjat meg amortizációt nem számítasz fel neki a saját házatokra amiben felesben fizeti a rezsit, az nagyon kedves tőled:)))


Hűtőt, mosógépet én is közösen vennék.

Illetve neki műhely, gyerekszoba kialakítás, bármi - ezekről írnék ügyvéd előtt papírt, ha ne adj isten kenyértörésre kerülne sor, akkor ott legyen nálatok, hogy ő a nagyszüleid tulajdonában lévő házra erre és erre x millió ft-ot költött.

2022. márc. 17. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
84%

Nekem inkább az nem oké, hogy a ház még csak a Te neveden sincs.

Egyetlen gyereke vagy a szüleidnek?

2022. márc. 17. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
91%
Lepapíroznék mindent. A háztartási cikkekkel kapcsolatban is. Csúnya válás esetén egy mosógépért is vérre menő harcok szoktak menni.
2022. márc. 17. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

2-es: Van ilyen, hogy bele lehet venni az amortizációt? Tehát hogy pl évi 5% kevesebbet? Bocsánat, nem nagyon értek ehhez a részhez.


3-as: Az életemet is rábíznám a páromra, de úgy gondolom, hogy nem árt, ha az ember felkészül a rosszra.


4-es: Nem tudom, valahogy nekem mindig olyan nyerészkedésnek tűnt, hogy valaki sarcolja párját. Mármint, mindketten kevesebbet fizetünk és mindketten boldogok vagyunk, hogy együtt élünk. Ha a mosogatógép bedöglik, azt már közösen vesszük. :D


5-ös: Igen, egyke vagyok. A ház a közeljövőben átkerül a nevemre, de kifejezetten támogató, összetartó családom van, maximálisan bízunk egymásban.

2022. márc. 17. 17:26
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Mindenképpen papírozzatok le mindent. Ha valamiért szétmentek azért az nekem is igen csak rosszul esne ha bele raktam az újításba 2 milliót és egy forintot nem látnék vissza belőle.
2022. márc. 17. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
#7: Nyilván. Képzeld el, vesztek egy nagyobb értékű valamit, amit közösen használtok, elhasznlálódik az idő folyamán, majd ő kéri a teljes árat? Kicsit vicces lenne.
2022. márc. 17. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
74%

Nem tudom... Így leélni egy életet, ez nekem olyan furcsa. Az elkövetkezendő 50 évben mindig mentek ügyédhez, ha vesztek valamit, hogy legyen róla papír...

Én vagy eladnám a házat és vennénk egy közöset úgy, hogy lepapíroznám, hogy x összeget én tettem bele, és onnantól minden közös vagy nem adnám el, de akkor teljesen külön kassza, nem kérném el tőle semminek az árát, és 1 ft nélkül menne, ha menne. Ez így tiszta. Amikor már ott jár valaki fejben (nemtől függetlenül), hogy amortizáció miatt mekkora összeget kérhet, akkor már régen baj van. Senkinek sem jó így, ráadásul még most jön a pici, ami még zavarosabbá fogja tenni. Mi lesz, ha mondjuk otthon maradsz gyesen? 22000 ft... Hogy fogod kifizetni az új hűtő árának a felét? Vagy például venni akarsz egy drágább játékot a gyereknek, de a párod nem. Magánorvos vagy állami? Ki, hogy fogja fizetni a részét? Ha táppénzre mész, mert beteg a gyerek, és te otthon leszel vele, akkor te jobban fogod amortizálni a házat, viszont kevesebb lesz a fizud, viszont a közös gyerek miatt. Száz szónak is egy a vége, ez így nem fog működni.

2022. márc. 17. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!