Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Ha valakinek későre lesz...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha valakinek későre lesz először párkapcsolata, általában milyen nehézségekkel kell majd szembenéznie?

Figyelt kérdés

A későt mondjuk 30 felett értem. Ha az illető akkorra jut el odáig önbecsülés, kommunikációs készségek és tudatosság terén, hogy legyen párja, akkor általában milyen hibákat fog elkövetni azokhoz képest, akiknek már volt azelőtt is tapasztalatuk?

Végülis magát a viselkedési kultúrát lehet tanulni bármilyen közösségben, testvérekkel, barátokkal is hogyan kell alkalmazkodni, programokat szervezni, másik kedvéért áldozatot hozni. Inkább amiben markáns a különbség, hogy az intimitást máshol nem igazán lehet gyakorolni és ez egy nagy mínusz pont, de igazából sok olyan ember van, akinek voltak párkapcsolatai és mégsem jut el annyira magas szintre szexuális intelligencia terén.



2022. máj. 8. 16:23
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
0%
Szóval azt mondod akkor mostmár elég jól nézel ki, hogy nőd legyen? Azt hogy csináltad? Plasztikai sebész?
2022. máj. 8. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem ezt mondta.
2022. máj. 8. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

A konfliktuskezelést, érzelmi támogatádt lesz nehéz megugrani, illetve az én/te/mi határok megszabását.


A konfliktuskezelés és érzelmi támogatás a családban más. Pl. ha nem jössz rá, hogy a másik mit érez, akkor el vagy könyvelve "gyereknek". A párkapcsolatban a felek között bizalmas a viszony. Ellenkező nemű baráton vagy tesón tudsz gyakorolni valamennyit vagy a szülődön, de nem egyszerű.


A másik annak a felismerése, hogy hol gyalogolsz bele a másik privát szférájába, meddig tart a mi és hol kezdődik a te.


Pl. Kit kell meghívni egy családi rendezvényre. Mikor kell "nektek" meghívni a szülőket egy fagyira. Mikor kell elmenned egy családi eseményre. Ez persze páronként változik, de azt fel kell ismerni, ha nem egyezik az értékrend és lekommunikálni, gyakran úgy, hogy pl. már a barátnőd meghívta a szüleit jövő hétvégére, mikor ott ültetek egymás mellett.

2022. máj. 8. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Az, hogy milyen nehézségek lesznek, az sokkal inkább az adott emberek személyiségén múlik.Nekem is későn, 29 évesen lett először barátnőm, egy normális,értelmes akkor 22 éves lányt sikerült találni, akinek már volt előttem kapcsolata, igaz csak pár hónap. Most 31 vagyok még mindig együtt vagyunk és minden rendben. De azt hozzá kell tenni, hogyha egy velem egykorú lánynál próbálkoztam volna, ott már sokkal nagyobb tapasztalatkülönbség lett volna, mivel a korombeli nők nagy része kb 17-18 éves koruk óta kapcsolatban vannak kisebb-nagyobb megszakításokkal.
2022. máj. 8. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

#4

hol ismertél meg 29 évesen egy 22 éves lányt, ha meg szabad kérdezni?

2022. máj. 8. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
4:egy közös ismerős által születésnapi bulin.Én csak személyesen ismerkedek, randiappok kizárva.
2022. máj. 8. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
A kapcsolat ezeken múlik, akinek nincs, ezek hiánya miatt nincs?
2022. máj. 8. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 Dzsoki ***** válasza:
Előfordulhat,hogy túltolja. Virágot visz annak a nőnek,aki szerint a virágnak a természetben,a réten,mezőn van a helye! Amennyiben a kapcsolat eljut a szexig,akkor lehet,hogy a nő mást fog várni,mint amit kap. Persze,ha megbeszélik előtte és nekikezdenek,még pozitív is lehet a végeredmény.
2022. máj. 9. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Én amit láttam magamon és a környezetemben az az, hogy az tud káros lenni, ha nem jön rá magától az illető és nem kezeli, hogy kimaradt a tinikori / húszas évei elején levő határfeszegetés, rózsaszín szemüveges korszak, és ezt még a racionálisabb egyének is hajlamosak akarni bepótolni az izgalom miatt, hogy VÉÉÉÉGRE SIKERÜLT... ami súrlódásokat okozhat, ha a másik egy tapasztalt ember szintén hasonló szinten tapasztalt exekkel.


Pl. ilyesmi, hogy:

- nem az a szerelem jele, hogy ragacsként lógunk a másikon és sülve-főve együtt vagyunk, és attól még nem kellene szomorkodni, ha a párunk egyszer azt mondja, ma nem tudunk találkozni, mert szeretnék a barátaimmal elmenni ide meg oda, vagy szeretnék egy-két óra nyugit egyedül

- pitiánerségek miatti féltékenységek (miért vigyorogtál úgy a Katira, miért lájkoltad be az unokatesód barátnőjének a kirándulós képét facebookon)

- kényszeres bizonygatása annak, hogy az illető párkapcsolatban van meg milyen boldog (ez elég nagy eséllye előjön, ha folyton azt kapta meg a környezetétől, hogy "mikor lesz már barátod / barátnőd")

- a romantikázás giccses túltolása

- párkapcsolati konfliktuskezelés, a család "kordában tartása"- ebben óhatatlanul nagyobb tapasztalata lesz a másik félnek (kiv. ha a másik is ugyanolyan tapasztalatlan)

- kompromisszumkészség elsajátítása párkapcsolatban

- intimitás - ez abban is okozhat "gondot", hogy nem minden tapasztalt ember akar vagy tud mást technikailag tanítgatni, de szerintem az nagyobb probléma tud lenni, hogy a szexualitás érzelmi intelligenciáját még nehezebb megtanítani olyasvkinek, aki hirtelen csöppen bele... pl. hogyha a másik épp nem akarja, az nem feltétlen jelenti azt, hogy nem kívűn / megcsal / lesz...ja telibe a te szükségleteidet és vágyaidat

2022. máj. 10. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Bár 30+os korára érik az ember ha szerencsés a pàrja is érett lesz ezért alacsonyabb az esély,de megvan a következő dolgokra.

Kìváncsi leszel milyen mással,szimpla emberi kíváncsiság.

Csúnya példa,de cipőből is ha az első majdnem jó akkor is felveszel egy másikat hátha az jobb végűl lehet az első marad.

2022. máj. 12. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!