Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Férfiak, ti hogyan készülnétek...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Férfiak, ti hogyan készülnétek fel egy házasságra, családra, ha lenne egy saját lakásotok/házatok, ahol lakni fogtok?

Figyelt kérdés

Van egy lakásom. Minden spórolt pénzem ebben van, újabbat nem fogok tudni vélhetően soha venni amint gyerekem lesz, és ez valahol természetes, fel kell őt nevelni.

Viszont nagyon sok példát látok ismerősi körben, hogy 40-55 év között szétmennek a párok, aztán a férfi a saját tualjdonából mehet albérletbe, mert mindig a nő marad a lakásban a gyerekkel (kivéve a ritka esetet, ha alkoholista stb.), ahová beköltözteti aztán az új paliját. Nagyon sok az intő példa, még olyat is tudok, hogy a nő bevádolja az apukát, hogy molesztálta a gyereket, majd távolságtartási végzést kér, amit megkap, mert a tipikusan női bírónak mindig nő felé húz a keze. És ezt nem csk egyes esetekben látom, hanem 10-ből 10-szer.


Ti mit javasolnátok? Házassági szerződés legyen? Vagy egyáltalán jobb meg sem házasodni csak élettársi kapcsolat?



2022. máj. 10. 12:37
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
89%
Házassági szerződést kötnék. Amúgy ilyen esetben nem tud kitenni a lakásodból, házasságkötés előtt szerzett vagyon, tehát neki semmi köze nem lenne hozzá.
2022. máj. 10. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
#1 én tudok erre is ellenpéldát. De legyen igazad.
2022. máj. 10. 12:55
 3/14 anonim ***** válasza:
78%
Akkor lúzer volt a pasi, hogyha te a házasságba egy tehermentes ingatlannal mész, ami megvolt már a házasság előtt, akkor az házasság előtt szerzett vagyon. (én is egy házzal rendelkeztem a válásom előtt, szóba se került hogy a nőnek bármi köze van hozzá, mivel előtte szerzett vagyon volt)
2022. máj. 10. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

"Amúgy ilyen esetben nem tud kitenni a lakásodból, házasságkötés előtt szerzett vagyon, tehát neki semmi köze nem lenne hozzá."

ha együttélés előtt szerezte, akkor tényleg semmi köze hozzá, különvagyon és az is marad. ha viszont komoly kapcsolatként együtt éltek, akkor nem. a házastársi vagyonközösség az életközösség kezdetétől számítódik.

2022. máj. 10. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
3-as vagyok, igen igaza van a 4-esnek, én úgy értelmeztem hogy már előtte megvolt az ingatlan és a tiéd volt.
2022. máj. 10. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Nos, nekem hitel van a lakáson, fele rész önerőn vettem.

Akkor egy házassági szerződésben azt kell lepapírozni, hogy a lakás után semmivel nem tartozom a hölgynek?

2022. máj. 10. 13:08
 7/14 anonim ***** válasza:
66%

Mindenképpen utánajárnék hogy mit jelent a házasság. Akkor kiderülne hogy a házasság előtt szerzett vagyon a magánvagyonom, és nem stresszelnék fölösleges hülyeségeken.

Nem kötnék semmilyen szerződést amit nem ismerek.

2022. máj. 10. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Igen le kell papírozni hogy a hitelt csak te fizeted. Mert házasság után minden vagyon már közös vagyon.
2022. máj. 10. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
58%

Én úgy készülök fel, hogy olyat veszek el, akivel összeillünk, mindent meg tudunk beszélni, egyszer se fekszünk le haraggal a szívünkben. Minden egyes nap támogatóan állunk a másikhoz, és a szenvedélyesség mellett racionálisan is tudunk gondolkodni. Ha kell, órákat beszélünk akár csak egy alaptalan rossz érzésről, és ahányszor csak kell, elővesszük a témát, bármilyen apróságnak tűnő dolog is legyen. Ismerjük egymást, semmi sem tabu, és bármikor bármiben számíthatunk a másikra. Ezt folytatjuk a jövőben is, emlékezve rá, hogy mindig a fejlődést és a megoldást keressük, hiszen a másik mindig nyiott a közeledésünkre és megértő, ha nem tudunk mindig 100% teljesítményt nyújtani mindenben. 1-2 így eltöltött év után jöhet a házasság, és további 1-2 év hasonló mentalitásban eltöltött idő után vállalunk gyereket is. Így bízok benne, hogy örökre együtt maradunk, de mivel teljesen naív sem vagyok, és bármi történhet a jövőben - szét is mehetünk - de abban már teljesen biztos vagyok, hogy Rá mindig számíthatok, sose akarna nekem rosszat (és viszont).

Én erre így készülök.

2022. máj. 10. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
54%

9-es, mint kb. a nagy többség.

Aztán jön a rög valóság.

2022. máj. 10. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!