Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Miért olyan nehéz kilépni egy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért olyan nehéz kilépni egy mérgező kapcsolatból?

Figyelt kérdés
Olyan szinten vagyunk, hogy már mindkettőnket csak hátráltat ez az egész. Folytonos viták kis dolgokon, megbeszélni is alig tudjuk a problémáinkat, mert annyira makacsok vagyunk hogy egyikünk se akar engedni az igazából. Így ha valahogy meg is békélünk a következő vitánál valamelyikünk felhozza a régebbi sérelmeit. Nagyon rossz lelkiállapotban szoktunk lenni ezek által mindketten. Ilyen esetekben sokszor le tiltjuk egymást, (kapcsolatunk nagy részét online töltjük sajnos a távolság miatt) szakítani akarunk, de valahogy mégsem szakítunk. Egyszerűen nem tudjuk elengedni egymást, nagyon szeretjük egymást viszont azt is belátjuk, hogy nem mehet ez így tovább. Annyira nehéz, mert mi csak együtt szeretnénk lenni boldogan és sok törődésre vágynánk a másiktól, de mindketten úgy érezzük, hogy ezt nem kapjuk meg.

2022. máj. 28. 23:39
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
86%

Az egyik fontos része, hogy mert hazugságban éltek. Ti különösen, hisz nem is találkoztok, a neten "jártok". Ez nem párkapcsolat, ugye tudod? Chatelgettek lényegében.


A másik hazugság pedig, hogy szeretitek egymást. Akit szeretsz, azzal nem így viselkedsz, szóval jó lenne nem emögé bújni. Azt szeretitek, hogy tudjátok egymás vérét szívni, szenvedtetni a másikat és mindent engedtek, mindig visszamentek. Mindig az a vége, hogy nincs valódi következménye, kedvetek szerint gyökérkedhettek.


A további általános pszichológiája pedig végtelen számú könyvben, millió cikkben meg lett fogalmazva.

2022. máj. 28. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
18%
Sors
2022. máj. 28. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
96%
Mert jobban féltek az egyedülléttől, mint attól, hogy sebeket ejtetek egymáson. Ezért is nem kéne kapcsolatba kezdeni addig, amíg nem áll készen rá az ember, azaz hogy képes egyedül is teljes életet élni.
2022. máj. 29. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
93%

Mert még mindig azt gondoljátok, hogy ettől a kapcsolattól törődést fogtok kapni egyszercsak.

Lehet traumakötés is, azaz drogként hat a stressz, függőkké váltatok tőle.

2022. máj. 29. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
70%

Pedig az ilyen online párkapcsolatból még csak nem is nehéz kilépni szerintem. Csak szimplán megírod neki, hogy vége, letiltod (és úgy is hagyod), és kapufa.

Szerintem te nem szereted, csak megszoktad, hogy minden nap ott van neked, írkáltok, és ez kényelmes. Ha tiltva hagynád, akkor jönne a hiányérzet, hogy nem tudsz neki írni, stb, stb. Tudom, ismerem én ezt, 15 évesen nekem is volt távkapcsolatom, ami online zajlott. De szerintem ideje felnőnöd, és kilépni belőle, megtanulni egyedül lenni, és aztán egy olyan párkapcsolatot kialakítani mással, ami egészséges, be van vezetve a kommunikáció, a problémák megbeszélése és megoldása, és nem csak online tudjátok tartani a kapcsolatot, mert az ilyeneknek nagyon kevésszer lesz happy endje, főleg ha még toxikus is.

2022. máj. 29. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
36%

Utolsó!


El tudom képzelni, hogy neked kapcsolatod sincs, azért gondolod, hogy sima ügy kilépni kapcsolatokból. Fingod nem lehet arról, mit írt a kérdező, a reakciód alapján.😄😄

2022. máj. 29. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
89%

Azt írtam az online párkapcsolatból nem olyan nehéz kilépni, jó lenne megtanulni szöveget értelmezni.

És de, van párkapcsolatom.

2022. máj. 29. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim válasza:
74%
Ennek oka 2 dolog lehet. Egyik h nem vagytok szerelmesek, csak féltek a magánytól.. . A másik h nagyon is szeretitek egymást, de féltek a szerelemtől, s ezt magatoknak és egymásnak is bevallani.Ezáltal összezavarodtatok. Megoldás legalább 20-30 napig semmilyen kontakt ne legyen. Ha valamelyikőtök elkezdi, ne menjen bele a másik. Ez az időszak saját magatokban is "rendet" tesz, csillapodtok, s kiderül mi is valójában ennek a kialakult helyzetnek az oka...Egy próbát megér 🙂🙃
2022. máj. 29. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim válasza:

Ha esetleg elkezdődött a "semmilyen kontakt", ha valóban szeretitek egymást, felbukkan az elvesztés félelme, s így tudtok mindketten változtatni elsősorban a megfelelő, őszinte kommunikáció felé.

Ha pedig csak magány félelemről van szó, ez idő alatt mást kerestek, s nem fogtok hiányozni egymásnak.

Feltéve ha nem vagytok drogosok ami kiváltja az össze vissza gondolkodást 🙂

2022. máj. 29. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Ebben a kapcsolatban a távolság tart benne. Úgy érzitek hogy azért rossz, mert nem vagytok sokat együtt és próbáltak kitartani. Pedig az igazság az, hogy ha alapszinten ennyire nem működik egy kapcsolat, akkor az osszekoltozeskor csak meg rosszabb lenne.

Ha az ember normális mennyiségű onertekelessel rendelkezik, akkor ki tud lépni egy rossz kapcsolatbol.

Mindenen vitatkoztok. A szerelem/szeretet NEM ilyen és soha nem is lesz ilyen. Valószínűleg már az elején sem illettetek össze csak akkor mindketten a jobbik eneteket mutattatok.

Tavkapcsolatot könnyebb megszakítani. Leírod neki, hogy szakitasz vagy felhívod, aztán tiltás törlés mindenhonnan, hogy össze tudd szedni magad.

2022. máj. 29. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!