Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek mit lehetne kezdeni ezzel a helyzettel?

Figyelt kérdés

Egy nagyon korai huszonéves pár vagyunk barátnőmmel. Nemrég veszekedtünk, elmondta a problémáit: 1. nem tetszik neki, hogy sokszor ha kajálunk vagy megyünk valami programra, akkor felezzük a költséget. 2. Nem kap elég kis apró ajándékot, virágot, ezért nem érzi magát nőnek. 3. Azért késik a mensije, mert túl sokat stresszel azon, hogy mindig veszekszünk.


Ezekre a magyarázat: 1. mindketten suliba járunk, dolgozik ő is meg én is (én hétvégente, szóval 0 szabadnapom van). 2 nap melóval nem tudok annyi pénzt előteremteni, hogy minden egyes alkalommal amikor elmegyünk enni vagy programra, akkor én fizessek. Ha van rá lehetőségem, akkor nyilván megteszem. Emellett nemrég vettem autót, az is rengeteg költséggel jár. Plusz van egy közepes tartozásom is amiről ő is tud, amit meg is kellene adjak valamikor (szerencsére családon belül). 2. ebben van valami, nem sokszor fordul ilyen elő, de amikor pl. legutóbb kapott egy vázás virágot, csak agyon lett öntözve és megdöglött 2 hét alatt. 3. Szerintem egy vita nem egy emberen miatt alakul ki legtöbbször, emellett engem is ugyan úgy megviselnek a viták mint őt, csak nekem nincs mensim ami késsen.



2022. jún. 22. 00:58
 1/9 anonim ***** válasza:
17%
hagyjad ezt már. egy pénzes kan hamarosan szanaszét dugja úgyis
2022. jún. 22. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
86%

1. Nem is értem, hogy ez neki miért probléma, kicsit magába nézhetne.

2. Ezen dolgozhatnál, 1 szelet csoki, virág, vagy bármi amit szeret pár száz Ft értékben néhány hetente, havonta nem vágna a földhöz. Hozzáteszem, hogy ilyen gesztusokat ő is tehetne.

3. Miért veszekedtek állandóan? Ezen mindkettőtöknek dolgoznia kellene, vagy belátni, hogy nem illetek össze.

2022. jún. 22. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
80%

Hát.. az elsőnek valahol igaza van, hiába fogalmaz rosszul.

Látja, hogy más 20on éves lányoknak mennyit adnak a párjaik, büszkélkednek, hogy épp hova vitte őket és milyen ajándékot kaptak, ő meg egy csokit sem kap. Ha már szóvá is tette akkor már nagyon zavarja. Szerintem is dobbant, ha úgy van..

2022. jún. 22. 02:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Nyilván a te szádból leírva mindenki egy pénzéhes qrvának fogja hinni a barátnőd.

Viszont egyrészt tisztázni kéne, hogy mi a szeretetnyelve. Tényleg van olyan ember aki az ajándékoktól érzi magát szeretve. Nem kell nagy dolog, de néha egy csoki csak-csak belefér neked is, vagy egy kézzel készült bármi.

Egyébként nem az a lényeg, hogy túlöntözte a cserepes virágot (nem vázás! Na mivan, te se tudod mit adsz neki??) Hanem ebből azt kéne leszűrd, hogy tetszett neki az ajándék és gondját akarta viselni. Az, hogy meghalt a virág és te ezen problémázol, gyerekes.


Abba én nem mennék bele, hogy pénzügyileg hogy álltok és mi-hogy jön ki. Viszont tény és való, hogy nagyon lovagias és szimpatikus ha valaki meghív egy ételre és nem mindig a felezést kell számolni. Ha neked ez nem fér bele, oké. Ha neki nem, az is oké. De úgy látom olyan dolgokon akadtok fenn, ami túlságosan széthúzó.

2022. jún. 22. 04:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
82%

1. Nem értem miért kéne neked fizetni mindent? Az a korrekt hogy feleztek!


2. Hát egy csokiba tényleg nem halsz bele. Meg a virág se vág főldhőz. Bár az első pont ismeretében, kiváncsi lettem. Ő mit ad/vesz neked?


3. Hát ha neki sok a stressz, akkor tegyen érte hogy kevesebb legyen.

Ha nem képes elmondani hogy mi segítene neki az nem a te felsősséged. Ha viszont elmondta csak nem csinálod, akkor tedd oda magad hogy teljesüljön valami ebből.

2022. jún. 22. 05:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
0%
Csinálj pénzt töki, összesen ezen megy a hiszti.
2022. jún. 22. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

1. Ha mentek valahova, általában az fizet, aki hívja a másikat. Nyilván ehhez nem kötelező tartani magatokat, de amikor ehhez hasonló probléma volt nálunk én mondtam a páromnak, hogy nekem erre nincs keretem, így kapcsolt, hogy oké semmi baj, kifizeti ő, mert ő szeretne menni.

2. Szerintem se rugózz azon, hogy elpusztult a virág. Nem tudom milyen pasi gondolkodás ez. Nekem is elpusztult egy szeretett virágom, én is mondtam, hogy olyan kedves lenne, ha vett volna egy másikat akár névnapomra (egy páfrányról van szó, nem egy nagy tétel), de hát ha megdöglesztettem, akkor minek másik..

3. A mensis dolgot nem tudom hova tenni. Nem is az a probléma, hogy állandóan veszekedtek, hanem az, hogy emiatt késik neki?

2022. jún. 22. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
26%
Ezért van csak dugócsajom az nem rinyál
2022. jún. 22. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

1. Az első verziónál azért meghallgatnám a másik felet is. Milyen programokra mentek, hol kajáltok? Kinek mekkora szava van ebben, ki választja inkább? Mert ha te akarsz állandóan kajálni menni mondjuk, vagy te akarsz drágább helyre menni, ő beérné olcsóbb helyekkel, olcsóbb programokkal, akkor azért jogos. Amikor a párommal a kapcsolatunk elején járkáltunk helyekre, neki nem volt önálló keresete (hozzáteszem, én vagyok a nő...), és éhesek lettünk, csomószor én fizettem mindkettőnknek, mert neki elég lett volna a bolti kakaós csiga (kb. erre volt pénze), én viszont legalább egy gyrost meg akartam enni. Nyilván, ha ő akar állandóan beülni valahova vagy teljesen közös döntés, akkor nem jogos a felháborodása.


2. Ő a kedvedben jár? Megtesz olyan dolgokat, amikre neked szükséged van, amitől te szeretve érzed magad? Ha az ajándékok nem érdekelnek, de a kaják igen, akkor szokott neked főzni? Vagy ha a testi dolgoktól érzed szeretve magad, akkor meg szokott masszírozni, vagy máshogy kényesztetni? Tehát, a kedvedben jár? Ha igen, akkor ne haragudj, de nehogymár megerőltető legyen megajándékozni olykor apróságokkal. Van, akinek ez tök sokat számít akkor is, ha téged ez a legkevésbé sem hat meg.

Persze, amennyiben ő is tojik magasról a te igényeidre, akkor beszéld meg vele, hogy neked mi hiányzik, te mit szeretnél, és akkor közösen tegyetek egymás kedvére ezentúl. Ő figyeljen arra, ami neked fontos, te pedig arra, ami neki. De ezt csak te látod, a te párkapcsolatod.


3. Azért jó lenne tudni, min megy az állandó veszekedés. Milliószor megkér valamire, de te ugyanúgy tojsz rá magasról? Vagy hisztis, és már attól kiakad, ha fél centivel arrébb rakod le a tányért? Mert igen, a veszekedés két emberen múlik, de valami kiváltó okának csak kell lennie. Inkább annak a megszüntetésén kellene dolgoznotok mindkettőtöknek.

2022. jún. 22. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!