Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Anyagi különbségek zavarnak...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Anyagi különbségek zavarnak egy kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Mindketten dolgozunk, de nekem fontos h tudjak félre tenni, ő úgy kezeli a pénzt mint szükséges rosszat; nem zavarja ha tud félre tenni de az se ha nem.


A kettőnk családja eltérő anyagi helyzetben van.

Én jóval többet tudtam spórolni mint ő, így jöttünk össze .


Nekem van pl 12m ftom neki kb 3. Ez csak példa, de ilyen kb a különbség.


Házat vennénk de úgy érzem hogy " én segítem" hozzá őt, mert nélkülem ő nem érné el h sajátja legyen ismerve h mennyire másodlagos neki a pénz.


Persze szerződést kotnénk de akkor is.. más volt hasonlóban?


2022. jún. 22. 20:47
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
0%

Férfinak lenni költséges. Sok férfinek nem adatik meg hogy izmos legyen alapból, a konditerem, odamenes, fehérje por 30 ezer havonta. Persze nekünk is jól kell kinézni ruhát mi is veszünk.

Nekünk kell a férfinak lenni meghívni étterembe, de ez alapján amit irsz nekünk kell többet félre tenni például lakásra amire a havi 200 semmi.


Tehát ha egyenlőség van elmondhatjuk a nő havi 300at kenessen magára és akkor egalban vagyunk :)


De azért ennek az összegnek legyen látszatja. :)

2022. jún. 23. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
100%

Ugyanez. Az előző párkapcsolatomban lényegesen többet kerestem, mint a párom, emiatt sok esetben nekem kellett állnom dolgokat. Pl ő kiválasztott valami drága helyet enni és én fizettem, meg ilyenek.

Aztán fikázott, hogy túl sokat költök. Főleg, hogy magamra is kell költenem, hogy kinézzek valahogy. Nekem ugyan nincs sok ruhám, mint az előző válaszolónak, de fodrász, arcápolás, edzőterem, körmös mind pénz. Exem nem értette, hogy minek kell ezekre költeni. Miért nem tudok egyszerűen otthon edzeni, olcsóbb hidratálót venni és minek kell körmöshöz járnom. Persze, ha nagyon meg kellene szorítani a költségeket, akkor a körmöm lesz az első, amiből leadok nyilván. De ameddig nem muszáj nem. Anélkül rágom a körmöm, letörik, igénytelen.

A kapcsolatunk vége felé amúgy abbahagytam ezeket a költségeket. Aztán persze a fejemhez vágta, hogy elhagytam magam meg igénytelen vagyok és így már nem tetszem neki. Most akkor melyik a gond, ha költök rá vagy ha nem?


Mostani párom nem piszkál ilyenek miatt. Mondjuk most ő keres jóval jobban, mint én, de így se jut eszébe fikázni, hogy mire költöm azt a kevéske pénzt.

Persze nyilván lehet butaságokra is költeni meg minden, de annyira nem ismerjük a sztorit. Pasi is el tudja verni a pénzét játékokra meg kiegekre, nők is ruhákra meg ilyesmik. Ezeket rendesen át kell beszélni. Ha pedig hosszútávon együtt akartok lenni, akkor át kell beszélni az esetleges vésztartalékokat meg félretett pénz kérdést. Lehet az is, ha tényleg azzal van gond, hogy nem tud bánni a pénzzel, hogy nyittok egy közös számlát, ahol minden hónapban mindketten x összeget ráutaltok amint megjön a fizetés. Így ahhoz nem tud hozzányúlni csak úgy és mivel nem lesz a számláján, nem fogja költeni.


Egyébként azt nem mondtad, hogy van e különbség abban, hogy mennyit kerestek. Mert ha mondjuk keresel 600 nettót, ő 250-t, akkor ha pénzügyileg tök tudatos se fog tudni félrerakni vagy legalábbis annyit tuti nem. Főleg infláció mellett, főleg, ha albit fizet stb. És hát nyilván, ha pontosan ugyanannyit kerestek, és a nagyobb költségek megegyeznek (pl. ugyanannyi a lakhatásotok stb), akkor a fentiek miatt általában egy nőnek úgyis magasabbak a kiadásai. Szóval mindent át kell gondolni és meg kell beszélni.

2022. jún. 23. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 A kérdező kommentje:

Utolsó ez igaz amit írtál, de pl a szépség ápolásra sokat nem költ.

De mivel 8éve vagyunk együtt és szüleim drogériájából be tudja szerezni ingyen (ők mondták) így ez 0ft,de ő van olyan buta h van amit máshol megvesz pedig nálunk is van.


Az öltözékre költ de nem nőies darabokat vesz meg márkásat illetve szexi cuccot nem vett nekem

2022. jún. 23. 06:46
 14/22 anonim ***** válasza:
100%

"de ő van olyan buta"

Szakíts vele. Mert ő jobbat érdemel semmint téged, aki lebutázza.

2022. jún. 23. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 A kérdező kommentje:
14es miért mi lenne- ha olyanra ad ki pénzt amit ingyen elvihetne
2022. jún. 23. 06:50
 16/22 anonim ***** válasza:
100%
Nem él vissza a szüleid bizalmával, nem használja ki őket. Nem akar tőlük függni. Ez inkább okos húzás, semmint buta.
2022. jún. 23. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
Kérdező ,gáz vagy !
2022. jún. 23. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
100%

Engem nem zavar, mondjuk én vagyok a nő. Párom felét keresi mint én, cserébe van ideje...jó a beosztása es igy többet doĺgozik a házon ami hivatalosan enyém tehát mondhatná hogy semmi köze hozzá minek csinálja, de én közösnek tekintem és amúgy vele szeretném leélni az életemet.

Ahol zavaró az anyagi különbség ott nincs igazi szerelem (tapasztalat?.

2022. jún. 23. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
12 millióból hol szeretnél házat venni ?
2022. jún. 23. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 A kérdező kommentje:
Nem az a lényeg.
2022. jún. 23. 10:07
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!