Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Tényleg lejjebb kellene adnom...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Tényleg lejjebb kellene adnom az igényeimet, hogy boldog lehessek egy kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Sajnos nem tudom ilyen pontosan megfogalmazni, hogy mik is az igényeim, de állandóan azt tapasztalom, hogy ezek óriási elvárások a másikkal szemben. Magamban is keresem a hibát, így bizonyos dolgokkal kapcsolatban lejjebb adtam az igényeimet és kissé megalkudtam, de van benne egy frusztráltság ezzel kapcsolatban, hogy mégsem jó így nekem. Viszont nem akarom szóvá tenni egy idő után, mert azt érzem, hogy a másik nem tudja megadni és ezek sokszor olyan "alap" dolgok, amik ha nem jönnek maguktól és kérni kell, akkor nem az igazi.

Bonyolultan írtam le, de remélem, nagyjából érthető. Hogyan legyek boldog egy kapcsolatban anélkül, hogy a másikat "csesztessem" olyanért, amiről nem tehet? Teljes elfogadásnak mik a határai?

Pl. szülőkhöz való túlzott ragaszkodás. Egyfelől szimpatikus, mert családcentrikusságra utal, de közben akadályozza, hogy saját családunk legyen, mert a szülők mindig előrébb vannak sorolva. Ez most csak egy hirtelen kiragadott példa volt.


2022. jún. 24. 00:21
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:
Pont ez lenne a lényeg, hogy a szülőktől távolodva saját életet élni. Hiszen a családra mindig támaszkodhat az ember normális esetben. Egy befuccsolt házasság után is akár. Tehát nem teljesen elszakadni, csak megtalálni azt a mértéket, ami egészséges.
2022. jún. 24. 12:07
 12/17 Sunshinedoll ***** válasza:
100%

Szerintem úgy elég nehéz boldognak lenni egy kapcsolatban, hogy már az elején megalkuszol.

Az, hogy szakítasz valakivel, mert olyan a viselkedése tartósan, ami neked nem tetszik, az nem cs-sztetés, hanem egy tök jogos lépés.

Egyébként első helyen mindig TE vagy, utána a párod és majd csak utána a gyerek. A gyereket nem tudod egészségben és békében nevelni, ha te és a párod nem vagytok rendben, a párodat pedig nem tudod egészségben és békében szeretni és támogatni, ha te nem vagy rendben.


Nem az én dolgom elbírálni, hogya párod szülőkhöz való ragaszkodása mennyire normális vagy éppen nem az, felnőtt ember vagy, el tudod dönteni, hogy neked mi fér bele meg mi nem, de az nem túl egészséges, hogy még gyereketek sincs, de már azon izgulsz, hogy mi lesz a gyerekkel. Előbb oldjátok már meg a jelenlegi problémáitokat.

2022. jún. 24. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
24%
Fura vagy. Család igenis fontos. Ott van a mondatodban, ők mindigbott állnak ezért kell mellettük is lenni. Ha jön az a kategória hogy már gyereket szül neked, akkor fogtok a családja fölé kerülni hisz lesz saját, közelebbi család ami első helyre kerül.
2022. jún. 26. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
És aki nem akar gyereket? Már bocs, de mi a párommal és a kiskutyánkkal igenis családnak érezzük magunkat, és képesek voltunk leválni a szüleinkről. Nem a gyerek tesz családdá, és nem akkor kell elkezdeni felnőtteset játszani
2022. jún. 26. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:
Persze, de én szeretnék gyereket és elfogadom, ha valaki nem. Viszont én szeretnék.
2022. jún. 26. 13:03
 16/17 anonim ***** válasza:
Nem is neked szólt kérdező, hanem a 13as delikvensnek
2022. jún. 26. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Az hogy valakinek fontos a családja nem azt jelenti hogy nem felnőtt. Nyílván mivel a sz@ros seggem anyám törölte, szülők kerestek rám terelgettek, a minimum hogy öregségükre lejárok füvetnyírni, befőzni dolgokat mert ugye abból én is kapok, segíteni bevásárolni. Mert most fordult a kocka, nekik is szükségük van rám. Azt ha ezért nem kefél meg valaki, vagy nem alapít családot velem, ill. azt hiszi h ez nem egészséges az menjen a fr@ncba, mert annak fingja sincs a családcentrikus jelentéséről! Ja, nekem van gyerekem és párom is, külön élünk a szülőktől, de segítünk nekik
2022. jún. 26. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!