Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Sakk-matt toxikus kapcsolatból...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Sakk-matt toxikus kapcsolatból miért nem tud kilépni egy magabiztos, de szerelmes ember?

Figyelt kérdés

Mostmár sokadik kapcsolatomban vagyok, amiben úgy érzem szerelmes vagyok, és emiatt bármiben hajlandó vagyok alkalmazkodni és kompromisszumot kötni.

Viszont nem igazán akar működni, és nagyon nagy hibák vannak benne, amik leépítenek engem mint embert, és a másik fél teljesen érdektelen.


De! Mégsem szakít.

Úgy érzem egyedül nyűglődöm, és már mindennaposak a sírásaim, de mégsem tudok én szakítani, mert én tényleg őszintén szeretem, és én akarom őt az életembe. Szerintem hatalmas lelki erő kell ilyenkor kimondani hogy imádlak szeretlek, szerelmes vagyok a lényedbe, de tönkretesz a kapcsolatunk engem ezért én kilépek.


Kicsit a pszichológiai háttér érdekelne, hogy az ilyen szituáció a túlzott szerelem miatt nehéz, vagy esetleg önbizalomhiány miatt?

Mert én pl. teljesen rendben vagyok magammal, mégis úgy érzem folyamatosan felrúgom a saját értékrendemet miatta. Mert soha senki iránt nem éreztem még így, feltétel nélkül.


Szerintetek is kb ez az egyik legnehezebb szituáció párkapcsolati témában?

Ti honnan gyűjtöttetek erőt hasonló szituban?



2022. jún. 26. 09:53
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

A legtöbb nő utolsó pillanatig reménykedik, megpróbálja a lehetetlenből is helyrehozni a kapcsolatot. Míg a legtöbb férfi csak utolsó pillanatban kapálózik, amikor már nagyon késő.

Ne szeress feltétel nélkül, abba te fogsz sérülni, inkább ésszel szeress.

2022. jún. 26. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 FoxtrotLidérc ***** válasza:
100%
1: Annyival kiegészíteném: Csak és csak akkor szeress feltétel nélkül, ha feltétel nélküli szeretetet kapsz. :)))
2022. jún. 26. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
66%
Nem tudom. Nekem sem megy a kilépés.
2022. jún. 26. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Ne haragudj meg, de szerintem mégsem vagy tökéletesen rendben magaddal, ha már többedjére vagy benne ugyanabban a pocsolyában, csak mással. Egyrészt kell egy mély önismeret, hogy tudd, mi az a másik részéről, amit még tudsz tolerálni, és mi az, ami már nem elviselhető, mert folyamatos feszültséghez vezet vagy bármilyen más okból számodra nem elfogadható. Mert változhatunk ugyan sok mindenben - elméletben. Az esetek nagy részében viszont ez nem történik meg, mert rohadtul nehéz az embernek hosszútávon változtatnia magán - még a saját érdekükben sem teszik meg a legtöbben, nemhogy más kedvéért. Szóval tudnod kell, mit bírsz elviselni amellett, hogy boldog is légy, mert valószínű te sem fogsz tudni magadon változtatni, és emberünk sem fog. Ha végigolvasod amit írtál, láthatod hogy te sem tudsz változni. Csak alkalmazkodsz látszólagosan, de ez nem megoldás, mert ugyanúgy boldogtalan vagy. Szóval kell az önismeret, és ezzel egyidejűleg a másikat is "látnod" kell. Tisztán. A tulajdonságait, a viselkedését, ami mindig árulkodik a jelleméről. Lehet, hogy mást mond majd, de a tettei mindig segítnek eligazodni rajta.

Ha pedig ez megvan, kell egy nagy adag önbecsülés, ami segít benne, hogy a fentieket összerakva kitedd a szűrét - attól még szeretheted nagyon, de be kell látni, ha valami nem működik, ha nem vagytok egymáshoz valók. Jobb mindenkinek, ha elengeditek ilyenkor egymás kezét, és megadjátok a lehetőséget, hogy olyan embert találjatok, aki mellett boldogok lesztek.

2022. jún. 26. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Dehogy vagy te rendben magaddal! Minden kérdésedből ordít, hogy nagyon nagy bajok vannak, és a legszomorúbb, hogy még csak észre sem veszed.
2022. jún. 26. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha saját magadat szeretnéd, akkor nem ragadnál benne egy boldogtalan kapcsolatban, ahol a másik nem viszonozza az érzéseidet.


Ez nem magabiztosságnak tűnik a leírtak alapján, hanem önsors rontásnak és kapcsolatfüggőségnek.


Szerintem érdemes lenne terápiás segítséget igénybe venned, ha egyedül nem tudsz kilépni abból, ami neked nem jó.

2022. jún. 26. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Engem esküszöm felháborít, hogy az igazi szerelmet, ami két összeillő és egymást látó/érző/ valóban szerető ember között van, ezzel a beteges ragaszkodással és érzelmi csimpaszkodassal keverik össze…
2022. jún. 26. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!