Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Bizalmi problémák, gyenge...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Bizalmi problémák, gyenge bizalom esetén mivel lehetne javítani a helyzeten?

Figyelt kérdés

Ok:Nem feltétlen a másik fél hibás, hanem múltbeli rossz tapasztalat után mások miatt nehezen bízik egyik a másikban és emiatt könnyen bizalmatlan.


Semmi konkrét, de hátha gyűlnek itt jó ötletek a bizalom erősítésre.


2022. júl. 8. 06:37
 1/10 anonim ***** válasza:
86%
Volt olyan kapcsolatom, amiben 5 év után éreztem, hogy valamennyire bízik bennem a másik. Mindig mondta, hogy nála így van. Szerettem, ezért türelmes voltam és megérte.
2022. júl. 8. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
83%

Először is a múltat el kell engedni, mert amíg nem megy addig a másiknak is csak rossz lesz. Ha ez meg van, akkor olyan párt kell keresni aki őszinte, betartja a szavát, nem titkolózik.


Falnak megyek attól ha valaki párkapcsolatban azt mondja azért nem bízik meg mert az előzőben nem tudott. Az engem nem érdekel, zárja le, lépjen tovább, ok nélkül meg ne bizalmatlankodjon nekem.

2022. júl. 8. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Több tartalmasabb együtt töltött idő, több kommunikáció.


Ha ez nem alakul ki magától, akkor taktikákkal nem is fog soha.

2022. júl. 8. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
71%
Ismerős a dolog, történtek olyan események barátnőmmel ami miatt a bizalom gyakorlatilag minimális, a legkisebb dolgokból is a legrosszabbra következtet. :( Épp ezért nem is igazán tudok ezzel megbirkózni, hiába tudom magamról hogy pl. kapcsolatban szigorúan monogám vagyok ő ezt egyszerűen nem hiszi el mert milyen jól nézek ki és biztos.... :/
2022. júl. 8. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Nincs ilyen. Úgy van, ahogy az #1 mondta: türelmesnek kell lenni és kialakul. A #3 által említett tartalmas beszélgetések segítenek, de ahhoz is kell egy alapvető bizalom plusz az sem oldja meg a helyzetet egyik pillanatról a másikra. Ahogy semmi más sem. A bizalom úgy működik hogy ha folyamatosan és hosszú távon érzi, hogy számíthat rád, bízhat benned, akkor szépen lassan kialakul. Siettetni nem lehet.
2022. júl. 8. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
A bizalom tobb osszetevobol all. A sok egyutt toltott minosegi ido, a varatlan szituaciok megfelelo kezelese, kiallas es lojalitas a masik mellett, a masik multjanak es fajdalmas dolgainak ismerete. Nem felek a necces dolgokat is megosztani a parommal, mert bizok benne, hogy nem el vissza vele. Amennyiben megis, peldaul egy veszekednel a fejemhez vag dolgokat a multambol, akkor tudom, hogy felesleges volt a bizalom, nem tud elni a tiszta lappal es az oszinteseggel. A gyenge pontjaid felfedese a bizalom legmagasabb szintje. Persze ennek kolcsonosnek kene lennie.
2022. júl. 8. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Én is csak ismételni tudom a többieket. A kapcsolatunk elején elég sokáig bizalmatlan voltam én is, néha még mindig előjön a kisördög, de nagyrészt már tudom/tudjuk kezelni. Ami nekem bevált:

1.saját magadba vetett hit erősítése, hogy igenis egy szerethető, különleges ember vagy, aki megérdemli, hogy jó emberek vegyék körül

2.másokba vetett hit erősítése, meg kell adni a lehetőségét annak, hogy a másik egy jó ember, nem csak olyanok vannak a földön, akik mindenképpen elárulnak, átvernek. Sokat segíthet, ha te magad is ilyen ember vagy, hiszen akkor láthatod, hogy 1 ember már biztosan van, aki képes tisztességesen játszani. El kell fogadni azt is, hogy lehet, hogy az aktuális párod nem ilyen ember, de félni, szorongani, teóriákat gyártani semmiképpen sem szabad. Ha mégis átver, legalább tudod, hogy nem jó ember, nem kell több időt pocsékolni rá

3.akárki akármit mond, szerintem kell ehhez egy végtelenül türelmes társ is, mert a bizalom nem épül fel hipp-hopp, amikor mélypont van, akkor ha a másik türelmetlenül áll hozzád, kicsit sem fog segíteni. Természetesen nem lehet örökké feszíteni a húrt.

4.amikor bizonytalan vagy, aggódsz valamin, oszd meg a társaddal. Gyakran sokat segít, mert nem magadban őrlődsz tovább én utána el is tudom engedni, nem agyalok tovább. A pároddal átbeszélitek, megnyugtat.

5.kellenek a hosszútávú tapasztalatok,pl betegség, nehéz időszakok, stressz stb, amiben láthatóvá válik, hogy hogyan kezeli ezeket a másik, megértéssel, szeretettel fordul feléd, vagy erőszakos lesz, önző stb.

6.sok sok beszélgetés

2022. júl. 8. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
24%

"múltbeli rossz tapasztalat után mások miatt nehezen bízik egyik a másikban és emiatt könnyen bizalmatlan"

Nyugodtan pontozzatok le, de ilyen esetben az EGYETLEN korrekt dolog addig egyedül maradni, amíg az ember nem teszi magát túl teljesen a dolgokon és nem képes tiszta lappal indítani. Akkor is, ha 10 évig tart.

2022. júl. 8. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

A bizalmat ki kell érdemelni, azaz úgy viselkedni, hogy a másikban ne merüljön fel a bizalmatlanság kérdése.

Ez ugyan ellent mond a #4-as (08:14) válaszával, mégis zöldet adtam neki, de ő egy különleges helyzetben él, ami előfordul ugyan, de ritka. Sajnálom őt, hiszen ez már féltékenységbe illő viselkedése a párjának.

2022. júl. 8. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Hiába minden, ha olyan emberben bízol meg, akiben nem lehet megbízni.

Helyette inkább nyisd ki a szemed!

2022. júl. 8. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!