Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Nők/Feleségek, ti hogyan...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nők/Feleségek, ti hogyan kezelnétek egy ilyen helyzetet?

Figyelt kérdés

A párotok elkezd dolgozni egy új munkahelyen, ahol sok korabeli, közös érdeklődésű hölgy kollégája lesz a férfiak mellett. Nyilván sokakkal jóban is lesz, munka miatt sok időt is töltenek együtt. A nők közül van, aki akár haza is fuvarozza őt munkából, ha éppen úgy adódik a helyzet. A munkahelynek kikötése, hogy 2-3 havonta csapatépítőkön kell részt venni, amik legalább másfél-2 naposak. Eközben ti home officeban dolgoztok, emellett pedig kisgyerekkel vagytok otthon - ergo a szociális életetek, új emberekkel való megismerkedés hozzá képest nulla.


A féltékenység (nem is feltétlenül nevezném ennek, mert a bizalom megvan, inkább csak a tudat) ebben az esetben mennyire érthető meg? Mennyire érthető az, hogy a nő ilyen helyzetben rossz, nyomott hangulatban van a hét nagy részében és nem támogatja azt, hogy a párja rendszeresen eljárjon például ezekre a csapatépítőkre?



2022. aug. 11. 18:06
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
76%

Érthető, hogy könnyebben alakul ki így féltékenység. Nyilván önértékelési zavaraid vannak, stb. Nagyon is megértem, mert én is itthon vagyok épp, a párom pedig jár csapatépítőre. Nyilván azt is tudod, hogy ez kötelező, itt nem számít a feleség támogatása.

És ha egy ideje tart ez, azt is tudhatod, hogy a féltékenység megmérgezi az amúgy jó kapcsolatokat is.

Sok beszélgetés segíthet.

2022. aug. 11. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
90%
Nem az a lényeg, hogy a munkában mi van, hanem a munkán kívüli életünk. Ha esténként, hétvégenként tartalmas életet élünk, közös programokkal, akkor nem zavar, hogy 2-3 havonta a munkatársaival tölt 2 napot. De ha a férjnek egy jó társaságból egy folyton nyomott hangulatban lévő, búval b..szott feleséghez kell nap mint nap hazajárnia, akkor érthető, ha egy idő után már inkább haza se akar járni.
2022. aug. 11. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
93%

Szerintem teljesen érthető, hogy a nőnek rosszul esik, még ha nem is arról van szó, hogy nem bízik benne. Ő otthon van, a szociális élete szinte semmi, a férjének meg lett egy csomó új ismerőse, akikkel jóban van és még ott vannak a rendszeres, kötelező ottalvós csapatépítők is, ami alatt a nő szokás szerint otthon van a gyerekkel és csak a szokásos rutin van. Gondolom neki is hiányzik kicsit a társaság és valami újdonság.

Azzal viszont nem értek egyet, hogy legyen a csapatépítők ellen, mivel ez a munkával jár, semmit nem fog elérni vele, ha panaszkodik miatta, csak az otthoni hangulatot mérgezi.

2022. aug. 11. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%
Ez szívás.
2022. aug. 11. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:

Még ez igazából elég friss dolog, új a munkahely. A cég már alapvetően nem volt egyiküknek sem szimpatikus, és én azokat az állásokat sem tartom a legkomolyabbnak és legjobbnak, ahol ilyen csapatépítőkre kötelezni kell a dolgozókat. Természetesen ha jóban van a kollégáival és néha összeülnek, az ellen semmi ellenvetésem nem lenne. De alig ismeri őket, kétlem hogy annyira jó barátok lennének hogy rögtön több napot együtt töltsenek el, magától valószínűleg nem jutna ilyen eszébe.

A hangulatom azért sem a legjobb, mert állandóan fáradtan jár haza, semmi fontos dologgal nem tudunk haladni a magánéletünkben, tehát konkrétan a munka körül forog minden. Ilyen helyzetben szerintem egyáltalán nem fér bele az, hogy néhány nap éppen itt vagy ott legyen - tegyük hozzá, hogy fordított esetben az emberek nem nézik általánosságban jó szemmel, ha egy anyuka jár el ilyen gyakorisággal.

2022. aug. 11. 18:29
 6/19 anonim ***** válasza:
100%
Megértem, hogy zavar, de amíg nincs kilátásban jobb munkalehetőség, addig muszáj elfogadnod, hogy itt ez kötelező és akár akar, akár nem (és akár támogatod, akár nem), akkor is mennie kell. Új munkahelynél gyakori, hogy eleinte fárasztóbb, mert bele kell rázódnia és esetlegesen sok új dolgot megtanulnia, de ez lehet jobb lenne idővel.
2022. aug. 11. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
88%
Engem az ő része nem zavarna (ha közben megfelelő mennyiségben és minőségben részt vesz az életemben), viszont a saját szociális életem hiánya igen. Ezen dolgoznék inkább.
2022. aug. 11. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
27%
Ha 2-3 havonta 1,5-2 napra elmegy az miért gyakori? Te miért nem mész el valahová a barátnőiddel? Én anyukaként is simán eljártam a barátnőimmel. Ha nem jön be neked a home office, akkor válts munkahelyet, ne a férjedet hibáztasd.
2022. aug. 11. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
85%
Akármennyire is nem tetszene a helyzet- mert nem tetszene egyáltalán-, valami oka csak volt, hogy erre a munkahelyre váltott a férjem, és ezeket az okokat szem előtt tartva próbálnám őt támogatni és amennyire képességeimtől telik, jó képet vágni az egészhez. Egy új munkahelyre belerázódni nem könnyű, napokra távol lenni a családtól meg talán neki sem jó érzés, főleg ha kötelező és nem is kifejezetten jókedvéből megy az ember. Én legalábbis a saját férjemből indulok ki, neki is negyedévente kötelező a cég központjába (Bécsben, ráadásul) mennie egy hétre, nyilván nem csak dolgoznak, bulikat meg mindenféle céges eseményeket szerveznek nekik ilyenkor, és kb annyi kedve van hozzá általában, mint egy gyökérkezeléshez. Ő sem váltott nagyon rég, fél éve kb, kétszer volt azóta ilyen céges héten, miközben én hozzád hasonlóan itthonról dolgozom, a 2 éves kislányunk mellől, miközben éppen várandós vagyok a második babával, szóval főleg nagyon nem örülök neki, hogy ilyenkor 1-1 hetekre itthon hagy. De tudom, hogy miért váltott, tudom, hogy mik az előnyei, és ezekre koncentrálok ezekben az időszakokban.
2022. aug. 11. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
23%

"munkahelynek kikötése, hogy 2-3 havonta csapatépítőkön kell részt venni"


Nincs olyan hogy "kell", nem oszthatja be a szabadidejét a munkáltató.

2022. aug. 12. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!