Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Lehetséges, hogy a párom...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Lehetséges, hogy a párom féltékeny rám és a lányomra?

Figyelt kérdés

Párom és én kora 40-esek vagyunk, a lányunk 15, most kezd kamaszodni.

Én az az apa vagyok, akire mondják, hogy "szerelmes a lányába". :) nagyon szoros volt egész kicsi korától kezdve a kapcsolatunk annyira, hogy az első vérzéséről és szexuális kapcsolatáról is nekem beszélt először, utóbbiról pontosabban csak nekem. Nagy beszélgetések, közös programok vannak a mai napig és a közös alvás is meglenne, ha ezt a korára való tekintettel nem éreznénk már kellemetlennek. Lényegében a legjobb barátok vagyunk.

Párom zárkózottabb, mint én, de ettől még ugyanúgy szereti a lányunkat, csak inkább az a katonásabb, tanítónénisebb típus volt mindig is. Nem enged könnyen magához közel embereket, nekem sikerült eddig egyedül "feltörnöm" (és nem bántam meg :) ).

Legutóbb a lányom meghívott a barátaihoz, és ezek után vettem észre rajta, ami gondolkodóba ejtett. Károsnak nevezte, hogy ennyit vagyok a lányunkkal, meg összehasonlította a vele és lányommal töltött időt (így sem vagyok a lányommal többet, mint vele). Kisebb megjegyzések vannak mindig, amik hol vicces, hol számonkérő formában történnek és több apró ilyen van. Aztán olvastam egy cikkben arról, hogy az anyák néha féltékenyek tudnak lenni a lányaikra, bár nem konkrétan erről szólt, de elgondolkodtatott.

Ismerős ez a helyzet, más találkozott már ilyennel? Nem akarom, párom periférián érezze magát, mert teljesen más intimitás az, ami a lányom felé van és ami az ő irányába.



2022. aug. 26. 14:41
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
90%
Szerintem arra féltékeny hogy jóbb a kapcsolata a lányodnak veled... És feleslegesnek érzi magát.. Csináljatok több közös programot
2022. aug. 26. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
92%

Nekem is fura lenne.

Nekem is van apám en is voltam tini de nem tapadt rám igy hogy még a haverjaimhaz is jön es a szexualitasomat kéne vele megosztanom teljesen naivan.


Nevelt lányod vagy saját?

2022. aug. 26. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
92%
Meg közös alvás? Miert nem hagyod leválni?
2022. aug. 26. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
26%

Ja "párom".

Most latom szal áll a pélo a tinilanyra. Helybol dobnálak!

2022. aug. 26. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
94%
A leírás alapján nekem is elég egészségtelennek tűnik a viszonyotok, pedig én is apás lány voltam mindig... De ez az együtt alvás, mensi és szex kibeszélése meg hogy a barátaihoz is kísérgeted, hát nem tudom...
2022. aug. 26. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
100%

Szép dolog az, ha szoros a kapcsolat szülő gyerek között, de elolvasva amit írtál, nagyon fura. Lehet van egy kis féltékenység is a párod részéről, lehet ő is szeretne a jófej anya lenni, de ilyen nagy gyereknél nekem ez már sok. Kicsit olyan, mintha nem tudnátok hol a határ. Semmi keresnivalód a gyerek haveri körében. Utána mi következik? Együtt szívjátok el az első spanglit? Mert az is milyen cool? Tartod majd a gyertyát is?

Valahol azért kéne húzni egy határt, mégis csak te vagy a felnőtt.

2022. aug. 26. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
93%
Ez nem apai ösztön az biztos. Egy apa nem lenne ilyen a sajat lanyaval.
2022. aug. 26. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 A kérdező kommentje:

2: én nem "tapadok" és nem magamtól megyek a barátaihoz. :) Szerinted odaállítok, hogy helló, megjött apu, döntsünk le egy sört? Ő saját magától hívott és nincs a kapcsolatunkban semmi kényszer. Talán benne van ebben az is, hogy elég fiatalos vagyok, simán 30-nak néznek bárhová megyek, így nem egy ősküvület fog megjelenni a társadaágban, hanem egy fiatal arc, akin max valamivel több a ránc :).

Többieknek is ezt mondom. A gyertyát nem kell tartanom neki, mivel tudja, hogy ez hogy működik. Hogy a határ hol van a kapcsolatunkban azt majd mi eldöntjük, nem más fogja meghatározni.

2022. aug. 26. 16:02
 9/26 anonim ***** válasza:
91%

"gyertyát nem kell tartanom neki, mivel tudja, hogy ez hogy működik"

Na jó, ez egyre betegesebben hangzik... :S

2022. aug. 26. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
94%

#8:

Szerintem azt próbálják a többiek is elmagyarázni, hogy az teljesen rendben van, hogy jó a kapcsolatod a lányoddal, de meg kell történnie az érzelmi leválásnak.

Szülő-gyerek kapcsolatban ez fokozatosan többször is megtörténik pl. mikor az anya szoptatja a kisbabát és leválasztja magáról, majd a gyerek bölcsibe, oviba megy, később iskolába. Ezek mind a leválási folyamat részei.

Később ha egyetemre megy a gyerek és elköltözik otthonról, vagy ha férjhez megy, ezek is a leválási folyamat részei.

És a kamaszkor is egy olyan életszakasz, ahol bizonyos szempontból "el kell engedned a kezét" és hagyni, hogy egyedül boldoguljon. Mindezt persze úgy, hogy a háttérben rád mindig számíthat, ha valami nem megy egyedül.

Párkapcsolati szempontból pedig a szülőknek is egy új korszak kezdődik amikor a gyerek kamasz lesz. Nem kell már a folyamatos felügyelet neki, mert nem óvodás, felszabadul a szülők eddig lekötött ideje.

Tehát ha jó a párkapcsolatod, akkor a pároddal/feleségeddel kellene újra több időt töltened. Randizni, túrázni, közösen sportolni vagy akármit, amit eddig szerettetek volna csinálni de nem volt rá idő, mert kicsi volt a gyerek.

Úgyhogy ha te normális mértékben elengednéd a kamasz lányod kezét, akkor a párod nem méltatlankodna. Ilyenkor kellene újra egymásra találnotok, több időt együtt töltenetek.

Csakhogy a házasságok/élettársi kapcsolatok nagy százaléka pont ilyenkor megy tönkre, mert belefásulnak a felek az ellaposodott kapcsolatba. És ilyenkor jön a megcsalás, vagy valami szórakoztatóbb dolog keresése. Nálad a szórakoztatóbb dolog, a lányod haveri társasága.

Én is negyvenes vagyok, elhiszem, hogy jó dolog fiatalokkal együtt lenni. Sokkal érdekesebb mint a megszokott taposómalom azzal akit már évtizedek óta megszoktál és nincs benne semmi érdekes.

Szerintem a párod csak azt szeretné ha kettesben több időt töltenétek, a lányod meg a saját korosztályával lenne, velük érezné jól magát. Nem féltékenység ez a párod részéről hanem ez lenne az élet normális rendje.

2022. aug. 26. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!