Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Létezik jó párkapcsolat...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Létezik jó párkapcsolat szerelem nélkül?

Figyelt kérdés

Több ismerősömet is megkérdeztem (ffi-nő vegyesen), hogy szerelmesek-e a partnerükbe. 70%-a nemmel válaszolt.

Java részük megszokásban él, de ettől függetlenül boldogok..

Mégis, ez lenne így az igazi?

Én azt hittem, hogy a szerelem egyértelmű...de mégis, akkor hogy is van ez?


2008. dec. 22. 01:56
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
45%

Szerintem te még túl fiatal vagy és azért ennyire érthetetlen számodra ez a kapcsolatosdi.

Sokan csak megszokásból vannak együtt, de azért mert nem lángol a szerelem köztük, az még nem jelenti azt, hogy nem is szeretik egymást.

Szerinted egyből szakítani kéne a pároknak, ahogy véget ért a szerelem köztük?

2008. dec. 22. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
65%
Szerintem sokan vannak ugy hogy nincs szerelem megis jolelvannak egyutt...Nem hiszem hogy kotelezo lenne a mai vilagban szerelmes legyel a masikba ahhoz hogy jolerezd magad vele s egyutt legyetek mint ket par... azert vannak az emberek azzal akibe nem is szerelmesek hogy ne legyenek egyedul mert az emberek felnek egyedul lenni,szoval ez nem csak megszokas miatt van!Csak lehet hogy a masik viszont szereti a masik illetot es akkor az mar gaz mert az akkor a szerelmes kicsit kivan hasznalva...De viszont az jo ha te nem szerelemre csak anelkuli kapcsolatra vagysz,s ratalalsz egy ugyan olyan nore/ferfire aki ugyan ezt akarja,hisz igy nem lessz senki reszerol csalodas vagy kihasznalas:) Azert a Szerelmet preferalom meg mindig, hiszen igaz hogy vakit,de legalabb addig se latod ezt a koszos Sz.r orult vilagot...:) Reszemrol errol ennyi.Persze gondolom errol is megoszlanak a velemenyek:)...
2008. dec. 22. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Első válaszolónak.

Sajnos korántsem vagyok már fiatal...


"Szerinted egyből szakítani kéne a pároknak, ahogy véget ért a szerelem köztük?"


Nem. Szerintem nem. Ha már így kérdezted.

Egyszerűen azért tettem fel a kérdést, mert tapasztalatból tudom mi a különbség olyan kapcsolat között, amiben a megszokás tartja össze az embereket, és amiben a szerelem. Te sem állíthatod, hogy a kettő egy és ugyanaz.


"de azért mert nem lángol a szerelem köztük, az még nem jelenti azt, hogy nem is szeretik egymást. "


Írtam olyat, hogy az azt jelenti? Nem.

Az lepett meg, hogy a kis non-reprezentatív közvélemény kutatásom szerint az emberek többsége szerelem nélküli kapcsolatban él.

Amire szintén nem mondtam azt, hogy rossz dolog lenne, így is lehet az ember boldog. De ezt nyilván nem sikerült kiolvasni a sorok közül.

Bocs, de nagyon nem szeretem, ha olyan szavakat akarnak a számba adni, amit ki sem mondtam.

2008. dec. 22. 03:06
 4/12 anonim ***** válasza:

Első válaszoló vagyok.

A tartós kapcsolatok általában nem lángoló szerelemmel szoktak indulni. A szenvedélyes érzelmeket az ember jobb esetben kiéli fiatal korában, aztán később már nem ez lesz a legfontosabb egy kapcsolatban, hanem hogy a másik megadja azt, amire vágyunk.

2008. dec. 22. 04:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 Srapnel ***** válasza:
100%
Természetesen létezik, mert a párkapcsolathoz nem csak szerelem kell. A szerelem sem nem szükséges, sem nem elégséges feltétele. Itt inkább a személyiségek összeillése számít, hogy hogyan tudják ösztönösen kezelni egymást és egymás játszmáit. Jól ki kell egészíteniük egymást.
2008. dec. 22. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Leht hogy én vagyok a hülye.Én ezt nem gondoltam volna hogy ennyien ...........Túl naív vagyok.Most egy kicsit csalódtam.Szerintem nem létezik mármint,Ha a kapcsolat elején szerelmesek és aztán változik ez az érzés de szerintem valamilyen szinten mindig szerelmesek.Tényleg ez csak az én véleményem.Lehet hogy tévedek.
2008. dec. 22. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Én mindig úgy láttam, hogy a házastársak és azok között akik már hosszú ideje élettársi kapcsolatban élnek, már nincsen köztük szerelem. Persze szeretik egymást, és nagyon jó barátok, de egy idő után lehullik a rózsaszin köd. Talán jobb is igy, mivel sokkal ésszerűbb.
2008. dec. 22. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Amikor friss a kapcsolat akkor van szerelem szenvedély stb.

Idővel ezek elhalványodnak, de akik kitartanak egymás mellett, azok nem feltétlenül megszokásból teszik, hanem egymás miatt.

2008. dec. 22. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Ez számomra is hasznos kérdés. A párom (24) azt mondja, nem oké a kapcsolatunk, mert nem vagyunk szerelmesek egymásba. Nem értem, miért olyan hatalmas probléma ez számára. Hiszen szerintem többen élnek szereteteben, mint szerelemben. Elég ok ez a szakításra? (23/l)
2008. dec. 22. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:

"Szerinted egyből szakítani kéne a pároknak, ahogy véget ért a szerelem köztük?"

ez egy nagyon ide illő mondat!

19 éves fiú vagyok engem is dobott a 15 éves bnőm mikor megunt ennyi!!

2008. dec. 22. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!