Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek jogos ez az elvárás az új pár felé?

Figyelt kérdés

Szerintetek elvárható egy nőtől ,hogy a párja (nem férje, és nem is a vőlegénye) gyerekét a sajátjaként szeresse?

Szerintem szeretni, elfogadni lehet a gyermeket és tőrödni vele amennyi az emberből őszintén és szívből jön, de úgy mint egy saját vérszerinti gyereket nem lehet szeretni és nem is kellene ,hogy a nőre legyen minden erőltetve. Főleg ,hogy a gyerek az édesanyjával él, két hetente jön az apjához tehát van édesanyja aki neveli.


Akik ilyen kapcsolatban élnek ,hogy viszonyultok a gyermekhez, mennyit foglalkoztok vele? Milyen feladatokat láttok el körülötte, milyen elvárásai vannak a párotoknak rátok nézve a gyerekkel kapcsolatban? Mi az ami szerintetek ilyen helyzetben elvárható egy nőtől? Ha jön a gyerek hétvégén a párotok megengedi ,hogy esetleg tartsatok egy csajos napot vagy programozzatok vagy kötelezően együtt kell töltenetek minden percet mint aki képtelen a gyerekével lenni 1,5 órát?


Olyanok válaszára lennék kíváncsi akik voltak hasonló helyzetben és van tapasztalatuk.



2022. szept. 20. 16:48
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
96%
Mi az, hogy elvárni? Szerintem akinek gyereke van, az örüljön neki, ha talál egy szerető párt, aki a gyerekkel is jól bánik, de miért kéne a sajátjaként szeretni? Nem a sajátja.
2022. szept. 20. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
99%

Ott a kutya elásva, hogy tényleg nem tud 1,5 órát egyedül együttlenni a gyerekével. Eddig a felesége dolga volt a gyerek, most a tiéd. Ő csak veri a mellét, hogy milyen nagyszerű apa.

Ez a duma, hogy szeretned kell, csak a zsarolás része. Ha nem vagy hajlandó ugrálni, mosni, főzni, takarítani, akkor megkapod, hogy te nem is szereted a gyerekét. Mintha lenne összefüggés.


Elfogadni kell. Normálisan szólni hozzá, kedvesnek lenni, udvariasnak, ha nálad vendég. Pont. A szeretet vagy jön, vagy nem, erőltetni úgyse lehet.

Azt meg nem jogos elvárni, hogy te rendelkezésre állj, ha ott van. Az apja dolga!

2022. szept. 20. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
98%

Hülyeség.

Nyilván nem jogos. Sajátodként a sajátodat, ill. az örökbe fogadottat kell szeretned.


"és nem is kellene ,hogy a nőre legyen minden erőltetve"


Ez egy elég sokatmondó félmondat volt. Kilóg a lóláb, hogy nem a szeretetet várja a párod, hanem, hogy amikor nálatok van, mindent csinálj meg a gyerekkel, amit a szülőnek kéne - az apja helyett.


Inkább gondolkodj el azon, miért is vált el egymástól a gyerek apja és anyja. Talán azért, mert apuka addig se volt hajlandó egy szalmaszálat se keresztbe tenni a gyereke ügyében. És most se hajlandó.

2022. szept. 20. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
100%
Menekülj, kérdező.
2022. szept. 20. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
98%
Nem jogos. Az apja dolga vele lenni és foglalkozni. Ha nem lenne párja, akkor is járna neki a láthatás és meg kellene oldania.
2022. szept. 20. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
99%

Semmi dolgod azzal a gyerekkel. Lássa el az apja 2 hetente 2 napig.

Nyugodtan menj barátnőzni vagy sportolni, esetleg látogasd meg a szüleidet. Majd az apja főz rá meg szórakoztatja.

2022. szept. 20. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
100%

Dehogy is! Nem is lehetne. Elfogadni igen, nem kivételezni szintén, de úgy szeretni. Szerintem én kurvára toleráns ember vagyok, de ha egy férfi ilyet kérne, hogy szeressem sajátomként a gyerekét, szakítanék, mert ez irreális elvárás. Hogy is lehetne egy másik nő gyerekét úgy szeretni, mint azt, aki kilenc hónapig bennem volt, szenvedtem érte, nélkülöztem érte rengeteg mindent, erőm, energiám, időm, lehető legjobb tudásom benne van, éjszakáztam vele, ápolgattam, magam elé helyeztem, és mindent, amire szükség volt. Kizárólag úgy tudnék ilyesmit elképzelni, ha özvegy férfival jönnék össze, és kicsi kortól sajátomként nevelném a gyermeket. Az más eset.

A párod egyértelműen rossz apa. Ez intő jel neked is, hogy ne vállalj vele gyereket, ráadásul erőszakos, kötelezni akar, hogy légy vele, szeresd sajátként. Szakítanék, az tuti.

2022. szept. 20. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
100%

Ha jön a gyerek hétvégén a párotok megengedi ,hogy esetleg tartsatok egy csajos napot vagy programozzatok vagy kötelezően együtt kell töltenetek minden percet mint aki képtelen a gyerekével lenni 1,5 órát?


Mi van? Engedélyt kell kérni a csajos napra?! Jó tanács: ne fűd szorosabbra a kapcsolatot olyan pasival, aki részéről elvárás, hogy a gyerekét "sajátként szeresd". Ilyen nincs! Ez burkolva azt jelenti, hogy mostantól lásd el szépen hétvégén, mintha a tied lenne, hogy ő továbbra is csak papíron legyen (minta)apuka. Teljesen más dolog, ha éled mellette az életedet, Te is otthon vagy, amikor jön a gyerek, megkevelitek egymást, csináltok közös programokat, mint az, hogy parancsra , a semmiből szeresd sajátként, és nyilván ebből eredően ugrálj te körülötte. Na, tudod, mikor...Ha nem akarja a gyerekét ellátni, akkor vigye el másfél órára hétvégén sütizni, vagy mozba, aztán vigye vissza az anyjának!

2022. szept. 21. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
100%

Megengedi...?? Apáddal élsz, hogy el kell kéredzkedned.

Nem vagy a gyerekének se bébiszittere, se szakácsnő. Lássa el kéthetente egy hétvégén a gyerekét. Talán nem akkora fáradság.

2022. szept. 21. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
93%

Paromnak 5 eves volt a kisfia amikor mi osszejottunk, azota eltelt 2 es fel ev. Ki is nevettem volna, ha az lett volna az elkepzelese, hogy en korulugraljam a gyereket. Ha akarok otthon vagyok apas hetvegen, ha programom van, akkor elmegyek. Mi mar az elejen letisztaztuk, nem fogom tudni ugy szeretni, mintha a sajatom lenne. Hisz a gyerek sem szeret engem ugy, nem vagyok a potanyja. Jatszok vele ha ugy akarja, meset nezunk, beszelgetunk, de en soha nem eroltetem magam ra, nekunk igy jo.

A kiszolgalasrol annyit, ha van kedvem hetvegen akkor fozok, ha van kedvem mosok, de a paromnak sem esik le a gyuru az ujjarol, ha o pakolja el a sajat gyereke holmijait.

2022. szept. 21. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!