Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi a helyes, válni vagy együtt maradni, mint család? Miért az a helyes?

Figyelt kérdés

A férjem elég hektikus, hol hetekig kedves, könnyű vele együtt élni, hol kötekedő, semmi sem jó neki amit teszek, szinte kibírhatatlan annyit veszekszik, lelkileg összetör, vitákat generál a gyermek előtt is, türelmetlen velünk.

(Van egy 6 eves gyermekünk.) Mivel késői gyermek, nincs már nagyszülő. A mindennapokat együtt oldjuk meg, a vitákat leszámítva jól működünk, mint csalad, a gyermekkel közel egyformán foglalkozunk, időt tölt a gyermekünkkel, jó a kapcsolatuk.

Emiatt úgy vélekedtem, nincs itt az ideje elválni, együtt vállaltuk, hogy családban felneveljük. Elvált szülők gyermekénk nekem az lett a fontos szempont, hogy egy apa legyen jelen, és azt hogy szar a házasság és az évek alatt már nagyon megromlott a viszonyunk, mellékes, bírjam ki, a gyermeknek apa és anya kell.


Ma viszont azt mondta, hogy anya költözzünk el, nem birom, hogy így beszél veled, velünk.



Őrlődök így is folyamatosan, hogy miatta maradjunk együtt, azzal teszek e jót vagy csak ártok ezzel a közeggel. Már sokszor majdnem szétmentünk, de olyankor kezelhetetlen lesz a gyermekünk, problémás az oviban, így a férjem is visszavesz a viselkedéséből, es a gyermek is megnyugszik, én meg lemondok a válásos terveimről.


Mennyire vehető figyelembe egy ilyen horderejű dologban egy 6 éves mondata?

Most úgy érzem nem bírom, és már csak ártok ha ezt a bántő tűrő mintát tovább látja. Viszont mivel nincs más segítségünk, munkáink miatt szoros egyeztetés szükséges, kb naponta találkoznák. Nem is tudnánk kivitelezni, hogy egyik hét apás másik anyás, én sokat utazok a munkámban, ő bármikor behívható, ejszaka is. Ők akkor csak mekit és pizzát ennének nélkülem. Stb


Nem tudok kilépni, nem látom mi a helyes


2022. okt. 3. 06:12
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
86%
Amig nincs jovokeped egyedul
2022. okt. 3. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
80%
Családterápiát próbálj meg első körben. Így semmi esetre se jó, és változás szükséges, de egyelőre nem akkora a gond, amit ne lehetne javítani.
2022. okt. 3. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

Hallani sem akar róla, szerinte az csak összeugrasztana minket.


Igen, kicsit tartok, attól hogy milyen lesz egyedül. Mert az én szuleimnek nem ment, belebetegedtek a válásba.


A férjem meg életképtelennek állít be néha, pontosabban inkább magát nélkülözhetetlennek. Ez meg nem igaz, tisztában vagyok vele, talpraesett vagyok ha nem készít ki. De valahogy mégsem ha itt ragadtam....

2022. okt. 3. 06:45
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

#3:

Pfff...ez ismerős. Exférjem is azt adta be a szeretőjének, hogy azert nem válik, mert nélküle nem boldogoluk, meg öngyilkos lennék, mert annyira labilis vagyok. Aztán érdekes módon, amint kiraktam, visszatért az önbizalmam, és mindent meg tudtam oldani.

Az exem akkor volt ilyen köteledős, mikor szeretője volt. Még a levegőt is rosszul vettem. Nem értettem, mi baja, igyekeztem mindenben a kedvében járni. De amint az ajtón belépett, már azt kereste, hogy mibe köthet bele. Nem lehet, hogy a te férjed is ezért ilyen? Nagyon jellemző ez a viselkedés.

2022. okt. 3. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
93%

Ne haragudj, de ez nagyon gaz…tényleg nem látod felnőtt nőként, hogy mennyire toxikus környezetet teremtetek a gyerek számára? Nem is kérdés a válás.

Nem kellett volna idáig húzni.

A gyerekek sem hülyék, nem lenne jobb neki is, ha két szerető otthonba térne haza az egy folyton veszekedos helyett???

2022. okt. 3. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
93%
Már rég le kellett volna lépned!
2022. okt. 3. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

Nekem még kisebb volt a gyerek, amikor szétmentünk.

Megváltás volt a gyereknek. Teljesen kicserélték, és ő is megnyugodott. Lehet hogy apa nélkül nőtt fel, de jobb mintha a folyamatos vitákat hallgatta volna.

2022. okt. 3. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

Többet ártasz a gyereknek, mint amennyit használ, ha együtt maradtak. Ha a gyerek külön kérte is, jobban jársz a válással. Én kivártam pár évet, hátha javul a helyzet, de egyértelműen nagy hiba volt. Annyi szorongást és lelki sebet sikerült a gyerekekbe táplálnia, amit talán soha nem fogok tudni helyrehozni. A gyerek lelke ennél többet ér.

Arra azért készülj fel, hogy az ilyen ember mindent megtesz, hogy tönkretegyen, ha belevágsz a válásba. Nem lesz szép móka.

2022. okt. 3. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
Az álomvilágod miatt nem akarod látni a valóságot. Te azt álmodtad meg a gyerekednek, hogy boldog teljes családban fog felnőni, de az élet nem ezt hozta, te pedig képtelen vagy elfogadni. Dolgozni kell a kapcsolaton, de ha az apuka nem akar, akkor te hiába erőlködsz. Jobb elválni, mint ilyen toxikus házasságban élni. Ez a gyereknek sem jó (mondom ezt elvált szülők gyerekeként).
2022. okt. 3. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
Gyerekként én is könyörögtem a szüleimnek, hogy váljanak el. Nem tették, cserébe a szar kapcsolatuk rajtam csattant. Felnőttként egyikkel sem tartom a kapcsolatot és hosszú terápia kellett mire képes voltam normális kapcsolatra. Rád is ez vár, ha gyáva módon maradsz ebben a szarban.
2022. okt. 3. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!