Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Nem tudom mi a helyes döntés,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nem tudom mi a helyes döntés, kívülállók, mit gondoltok erről?

Figyelt kérdés
Az a helyzet hogy 3 éve vagyok együtt a párommal. Viharos időket élünk, sokszor vannak hatalmas hullámvölgyek a kapcsolatunkban. Nagyon szeretem, viszont egyre jobban és egyre többször jut eszembe, hogy jó ez így nekem, ez kell nekem életem végéig? Most kezdene kicsit egyenesbe jönni az életünk, szuper munkahelyek szuper fizetéssel, tervezzük az összeköltözést. Mégis azt érzem, hogy nem elég labilis a kapcsolatunk, nagyon sok feldolgozatlan traumája van, amit rám vetít ki sokszor, rettentő csúnya veszekedéseink vannak ezáltal is. Ezen kívül mindig próbál a kedvembe járni, tudom hogy nagyon szeret, viszont nem vagyok benne biztos, hogy minden megváltozik majd, hogyha együtt élünk, és egyenesbe jön minden ami a párkapcsolatunkon kívül van. Mi a helyes döntés, kössem le magam, próbáljak meg harcolni, úgy hogy nem érzem a másik féltől hogy igazán megbecsülne jelenleg, menjek bele a költözésbe, vagy még most hagyjuk abba ezt, amíg még nem köt össze minket semmi (pl. közös lakás stb.)? Kíváncsi vagyok, hogy más mit tenne, eléggé el vagyok veszve.

2022. okt. 3. 15:05
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
89%
Sem a lakás , hitel, gyerek nem jó kötelèk, ez egy olyan probléma amit meg kellene oldanotok.
2022. okt. 3. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
87%
Attól, hogy együtt laktok szerintem ne várj változást. Sőt lehet, hogy nagyon gyorsan ki fog bukni az, hogy nem működik tovább sem a kapcsolat sem az együttélés. De elsődlegesen kommunikálnod kéne a párod felé, hogy problémák vannak. Nem tudom, hogy ez megtörtént-e, mert nem írtad. Azt semmiképpen nem tartom korrektnek ha egyik pillanatról a másikra lelépsz az amúgy is traumákkal teli párodtól ezzel még több traumát okozva. Tudom, hogy itt hülyének fognak nézni a hozzáállásomért, de szerintem senki nem teheti meg a másikkal azt, hogy javítási lehetőség nélkül faképnél hagyja. Ha már többször leültetek megbeszélni, hogy min kéne változtatni és ennek ellenére nincs változás akkor viszont sajnos így, hogy már benned felmerült a szakítás úgy 100 százalék, hogy lépő lesz a vége.
2022. okt. 3. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
88%

Ha összeköltözés, akkor így most maximum albérletbe és csak akkor, ha úgy érzed, hogy megér egy esélyt. Én nem kötném magamhoz, amíg ki nem derül, hogy javul-e így a helyzet.

Nálunk javult, mert a vitáink 99%-át az egymástól való távolság adta.

2022. okt. 3. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%

Nem elég stabil, inkább labilis.


Szerintem ebből jó dolog nem sül ki, nem fog jó irányba változni

2022. okt. 3. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%

Mi miatt veszekedtek, és mit jelent, hogy csúnyán?

Ha úgy érzed, hogy most nem becsül meg, valószínűleg nem is fog, az összeköltözés rengeteg új problémát, feszültségforrást okozhat. Ha alapvető ellentétek vannak, és 3 év alatt ez nem oldódott meg, akkor az összeköltözéstől biztosan nem fog.

2022. okt. 3. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
Nagyon sokat segítettem neki az évek során, szó sincs arról szerencsére, hogy faképnél hagyom, úgy hogy nem sürgetnék valamiféle változást. Ültünk már le beszélgetni nagyon sokszor, a legutóbbi ilyen hatalmas veszekedés után másnap már meg is kérdezte, hogy én meg akarom-e oldani, mert ő igen, csak a kérdés hogy nekem ehhez van-e még "kedvem". A távolsággal nincs egyébként bajunk, közel lakunk egymáshoz most is. Nem jutok előrébb, egy albérlettel is le tudnám kötni magam mellé, ugyanis ott is kell aláírni szerződést... Nagyon nem tudom, hogy mi lehet a helyes döntés. Sokat bánt lelkileg, szeretem nagyon, de nem tudom hogy meddig bírom elviselni, ha nincs változás... Amikor volt is változás, akkor is ideig-óráig ment, olyankor felhőtlen szinte minden. Nem tudom eldönteni, hogy a mi kapcsolatunk vajon ilyen marad-e örökre, és ezt kell elviselnem hosszú éveken át, hogy ha valami probléma van köztünk, vagy rajtunk kívül álló okok miatt, akkor mindig el kell viselnem hogy bánt engem? Állítása szerint én jól csinálok mindent, nem velem van a hiba, neki kell sokat változtatnia, csak nem tudom, hogy erre nekem még viszonylag fiatalon kellene-e időt szánni, avagy sem...
2022. okt. 3. 16:15
 7/20 A kérdező kommentje:
Alapjáraton érzem hogy megbecsül, tudom hogy szeret. De nagyon sok apró dolog van amin felkapja a vizet ha stresszes (sokszor), ilyenkor ha én ugyanúgy visszavágok neki akkor meg fel van háborodva. Ebből is születnek a csúnya veszekedések, amikor olyanokat mond, amiket később ha leülünk megbeszélni, azt mondja hogy sajnálja, és nagyon szeret, nem úgy gondolta. Sokáig tűrtem, nem mutattam felé tükröt, hogy hogy viselkedik velem néha, ezért is lettek a csúnya veszekedések, mert ugyanúgy visszavágtam, ugyanúgy viselkedtem vele mint ő velem.
2022. okt. 3. 16:18
 8/20 anonim ***** válasza:
100%

Tehát a saját problémáit tolja rád, és ő is belátja hogy a probléma vele van, de 3 év alatt nem változtatott. Nem is fog!

Eszedbe se jusson összeköltözni vele. Tipikus, csinálja a fesztivált, te szereted, ha másnap bocsánatot kér, szeret, mindent ígér és pár hétig működik, akkor a remény megvan, de aztán minden kezdődik elölről. A saját tapasztalataim szerint a másodiknál szakítani kellett volna, én is évekig csináltam, nem érte meg.

2022. okt. 3. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
71%

Ez 5 év múlva, gyerek mellett teljesen leszív, elnyom. Sajnos te triggereled, így nagy katartikus változás nem fog jönni.


Ma én is írtam ki kérdést, hasonló szitu, szavakkal bánt.


Nehéz ebből kilepni ha vannak érzelmek és ha vannak nyugodt idoszakok. Mert mindig akkor van csend és béke amikor eleged lesz és lelépnél. És ez a hullámvasút felőröl

2022. okt. 3. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
68%

Ne költözz vele össze. Ő nagy ívben szrik a problémájára, de téged okol, amiért te? nem akarod? megoldani.

Mit? Ő generál vitát a semmiből újra meg újra, mégis te vagy a hlye.


Felejtős. Menekülj, amíg teheted - az utolsó meg egy idióta, amiért szintén téged okol.

2022. okt. 3. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!