Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Hogyan értessem meg vele,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan értessem meg vele, hogy bunkóság amit csinált? (Még ha valamilyen szinten meg is értem az elveit)

Figyelt kérdés

Egy ilyen menza szerű kifőzdében ebédeltünk a barátommal ebéd szünetben, és egyszer csak egy idősebb bácsi a másik asztalnál szóba elegyedett velünk, majd elkezdett velem beszélgetni, közben oda is ült.


Folyamatosan beszélt, látszott rajta, hogy valószínűleg magányos és nincs kivel beszélgetnie, és bár engem is picit fárasztott, úgy voltam vele, hogy ha csak ennyi kell, hogy boldogabb napja legyen, akkor ez teljesen megéri.


Viszont a párom nem volt ilyen megértő, mert egyszer csak félbeszakította, és mondta neki, hogy figyelj, így is elég fárasztó napom van, nem fárasztanál inkább másokat ha megkérhetlek?


Látszott a bácsin, hogy nagyon szomorú lett ettől, nagyon megsajnáltam, visszamentem utána bocsánatot kérni tőle.


Nem haragszom a páromra, nem akarok ezért szakítani vele, viszont az zavar, hogy szerinte ő teljesen helyesen cselekedett, hogyan hozhatnám a tudtára, hogy amit csinált az bár érthető, de bunkóság volt?


Nem akarom megnevelni, csak más perspektívába akarom helyezni a dolgokat hátha ráeszmél, hogy milyen rosszul esett ez a bácsinak.


2022. okt. 5. 14:15
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
100%
Hiába fogod neki mondani, szerinte ok így, ahogy el is mondta, leoltani egy bácsit. Meg főleg letegezni. Te leszel a hülye, csak szólok. Nem fogod megváltoztatni a nézőpontját.
2022. okt. 5. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
22%
A bácsi ebben az esetben energiavámpírként működött, csak szólok, kérdező. És abból, amit leírtál, nekem úgy tűnt, hogy neki ez a tény egy totál lényegtelen mellékes volt. Mármint az, hogy esetleg másoknak kellemetlenséget okoz a viselkedésével.
2022. okt. 5. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
84%

2#

Teljesen más az energiavámpírság, és más az ha valaki magányos és így probálja feldobni a napját.

Nem tudjuk miről beszélt a bácsi. Lehet csak az életét mesélte.

2022. okt. 5. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
31%

#3: "Lehet csak az életét mesélte."


A lényeg számára akkor is elsősorban az volt, hogy kiadhassa magából. Ismerem az ilyeneket, introvertáltként én menekülök a közelükből.

2022. okt. 5. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
89%

Idős bácsival, sőt, semmilyen idegennel alapból nem beszélünk így.

A földön fekvőbe meg nem rúgunk. Udvariasan végighallgatsz egy magányos embert, szerintem ennyit bárki megtehet a másikért.

Hosszú távon ez az értékrend-beli különbség szerintem még gondot okozhat nálatok. Majd amikor negyvenedjére kérsz helyette bocsánatot, mert tapló...

2022. okt. 5. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
71%

"Udvariasan végighallgatsz egy magányos embert, szerintem ennyit bárki megtehet a másikért"


Abszolút nem értek egyet. Random emberekkel kapcsolatban ez nem elvárható. Nem tudok olyan illemszabályról, miszerint ha valaki találomra rám bök, mert mondjuk szerinte elég jámbornak (= manipulálhatónak,koldusok is így szoktak célpontot választani) tűnök, akkor kötelező jelleggel legyek a lelki szemetesládája. Ráadásul szigorúan kussban, bólogató kutya üzemmódban.

2022. okt. 5. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
77%
Ilyenkor elhülök a válaszokon. Nehezére esik az embernek egy időst végighallgatni? Azért ez szomorú.
2022. okt. 5. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
39%
#5: ja, és az olyan ember, aki aktívan kezdeményez beszélgetést, utána meg még tovább nyomul (átül a másik asztalához) szerintem eléggé messze van a "földön fekvőtől".
2022. okt. 5. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
66%
#7: random vadidegent? Ezt te sem gondolhatod komolyan.
2022. okt. 5. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
69%

9#

De, komolyan gondolom.

2022. okt. 5. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!