Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Hogyan értessem meg vele,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan értessem meg vele, hogy bunkóság amit csinált? (Még ha valamilyen szinten meg is értem az elveit)

Figyelt kérdés

Egy ilyen menza szerű kifőzdében ebédeltünk a barátommal ebéd szünetben, és egyszer csak egy idősebb bácsi a másik asztalnál szóba elegyedett velünk, majd elkezdett velem beszélgetni, közben oda is ült.


Folyamatosan beszélt, látszott rajta, hogy valószínűleg magányos és nincs kivel beszélgetnie, és bár engem is picit fárasztott, úgy voltam vele, hogy ha csak ennyi kell, hogy boldogabb napja legyen, akkor ez teljesen megéri.


Viszont a párom nem volt ilyen megértő, mert egyszer csak félbeszakította, és mondta neki, hogy figyelj, így is elég fárasztó napom van, nem fárasztanál inkább másokat ha megkérhetlek?


Látszott a bácsin, hogy nagyon szomorú lett ettől, nagyon megsajnáltam, visszamentem utána bocsánatot kérni tőle.


Nem haragszom a páromra, nem akarok ezért szakítani vele, viszont az zavar, hogy szerinte ő teljesen helyesen cselekedett, hogyan hozhatnám a tudtára, hogy amit csinált az bár érthető, de bunkóság volt?


Nem akarom megnevelni, csak más perspektívába akarom helyezni a dolgokat hátha ráeszmél, hogy milyen rosszul esett ez a bácsinak.


2022. okt. 5. 14:15
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
29%
#10: hát akkor nosza, te csináld. De másoktól elvárni, bocs, de én erre nem látok semmilyen morális alapot. Ha beszélGETni akarnak velem, az persze más kérdés, amennyiben eléggé értelmes az illető, és vevő a KÉTOLDALÚ (oda-vissza) kommunikációra. De mesedélután hallgató levezető csatornának használjanak mást. Senkitől, semmire hivatkozva nem várhatja el egy vadidegen ember, hogy legyen a hallgatósága.
2022. okt. 5. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim ***** válasza:
60%

Én több időst is végighallgatok. Nap minr nap buszoznom kell, ezért gyakran találkozom a helyi nénikkel, bácsikkal. Szeretnek mesélni. Beszélni és viccelődni. Látszik rajtuk, hogy magányosak és senkitől nem kapnak egy jó szót.

Nem esik nehezemre kicsit társalogni velük. Utána mindig nagyon jó a kedvük. Sőt, volt rá példa, hogy egy ilyen random beszélgezésből később nagyon sokat kaptam vissza. Segítséget és útbaigazítást. Párom (férfi) ugyanilyen. Ő is szívesen beszélget és igyanazon a véleményen van, mint én. Ez nekem nagyon fontos.


Jah, aki azzal érvel, hogy hát ő introvertált, közlöm, én is. Nem is kicsit. De ettől még ember is vagyok, normális értékrenddel. Nem várom el, hogy mindenki így tegyen, de azt nagyon is remélem, hogy ha az elutasító emberek megöregszenek, és egyedül maradnak, ők is járjanak ugyanígy.

2022. okt. 5. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 anonim ***** válasza:
88%

Én viszont haragudnék rá. Nem is feltétlenül azért, mert elküldte a bácsit, hanem a stílusán. Az oké, hogy nem szerette volna, hogy ti szórakoztassátok, de miért nem lehetett ezt normálisan elmondani neki? "Ne tessék haragudni, de valami fontos dolgot szeretnénk megbeszélni kettesben a barátnőmmel/régen találkoztunk utoljára stb., legyen szíves visszaülni az asztalához, hadd legyünk még egy kicsit kettesben, aztán sajnos vissza kell menjünk dolgozni."


Ilyen bunkó szokott más szitukban is lenni? Pincérekkel, ügyintézőkkel?

2022. okt. 5. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 anonim ***** válasza:
29%
#13: a stílusa az szerintem is gáz volt, főleg a letegezés, viszont amit közölni akart, az szerintem jogos volt.
2022. okt. 5. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 anonim ***** válasza:
37%

#12: "de azt nagyon is remélem, hogy ha az elutasító emberek megöregszenek, és egyedül maradnak, ők is járjanak ugyanígy."


Számomra az, aki ilyet kíván úgy általában bárkinek, minden, csak nem normális értékrendű.

2022. okt. 5. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 anonim ***** válasza:
68%

11#

Csinálom is. Tudod milyen boldogságot lehet adni az időseknek néha azzal , hogy van aki meghallgatja őket? Mit vesz el az életemből? 10 percet? Annyit a telefont is nyomkodom. Így meg legalább valakivel jót tettem.

2022. okt. 5. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim ***** válasza:
36%
#16: szerintem te nem vagy introvertált.
2022. okt. 5. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 anonim ***** válasza:
40%
17-es, szerintem te nem tudod milyenek az introvertáltak.
2022. okt. 5. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim ***** válasza:
15%
#18: na, mesélj nagyokos, milyenek?
2022. okt. 5. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 A kérdező kommentje:
Hogy fajult ez idáig?
2022. okt. 5. 17:02
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!