Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A páromat hogyan tudnám elkülőníteni gondolatban az exeitől?

Figyelt kérdés
Több mint 4 hónapja vagyunk együtt a barátnőmmel. Párom 25 éves én pedig 26 vagyok. Neki több hosszabb távú kapcsolata volt mint nekem... volt 5 éves 2,5 éves kapcsolata stb. Nekem a leghosszabb 10 hónap körül mozgott. Kapcsolatok terén is ő a tapasztaltabb mivel neki összesen 6 komoly párkapcsolata volt míg nekem csak 3. A probléma az, hogy sajnos nem tudom azt érezni hogy ő csak az én "párom", "ő csak az enyém" mert valamilyen szinten mindig szóba jönnek az exei. Vagy valamilyen története kapcsolódik egy másik sráchoz (szinte az összes mert 15 éves kora óta kb 5 hónapot volt szingli), vagy valamelyik tárgy a volt barátjához köthető, a telefonját sem merem megnézni már mert ott is tele vannak képekkel a volt barátjaival, az egyik exével pedig egy közös vállalkozása is van tehát a munkája is már egy volt barátjához köthető. Sőt részletesen tudom az exeivel az összejövésük történetét, valamelyik kapcsolatról a szexuális életükhöz köthető információkat, a szakítások okát, stb (ezt én is meg ő is elrontotta mert én kérdeztem sokat és ő meg őszintén válaszolt nekem de kicsit már túl részletesen, én pedig csak közben jöttem rá nekem ez túl sok infó az exekről) Ezen felül van 3 exe abból 2-vel már 5 éve hogy vége a kapcsolatnak a 3. meg a legfrissebb exe.. Velük barátok maradtak ezért beszélgetnek egymással és néha találkoznak is kettesben. A párom nem érti mi a problémám ezzel, mivel ő úgy érzi nem ad okot, hogy bizalmatlan legyek vele kapcsolatban és ő továbbra is szeretne találkozni velük, vagy fenn tartani a baráti kapcsolatot. Viszont én meg már kikészülök ebben az egész érzésben. Nem nem azt érzem hogy ő engem megcsalna mert tudom hogy nagyon szeret engem és, hogy melyik sráccal mi nem működött és miért szakított. De azt érzem hogy így nap mint nap szembesülök egy tárgyal, történettel, képpel, emberrel, aki arra emlékeztet, hogy ő nem volt az enyém. Ennek következtében meg azt érzem, hogy őt nem tudom már elkülöníteni az exeitől, konkrétan ránézek és az exeit látom. Nem azt érzem hogy ő egy különálló emberi lény és csak az enyém... ezért egy feszültséget érzek vele kapcsolatban folyamatosan. Eljutottam már arra szintre sajnos, hogy a legapróbb dolgokon is kiakadok, meg akarom tiltani kivel beszélhet vagy találkozhat kivel nem stb. Hogyan lehetne ebből a negatív mókuskerékből kiszállni? Tényleg csak én reagálom túl ezt az egészet,, én lennék gyerekes?. Én csak szeretnék egy harmónikus kapcsolatban élni. És nem az exeire gondolni de már minden nap az eszembe jutnak. A párom azt mondja az a lényeg, hogy ő csak barátként tekint már rájuk és el sem tudja képzelni, hogy összejönne velük újra ezért nekem is így kéne hozzá állnom ehhez.. Tehát, hogy ezek a srácok nem exek hanem barátok. De sajnos nekem ez nem túl nagy segítség mert én megértem, hogy ő már csak a baráti tényezőket látja de attól függetlenül én meg csak úgy tudok rájuk tekinteni hogy ők exek. Már a párom tárgyaiban, hobbijaiban, emlékeiben, történeteiben, munkájában is csak az exeit látom. És ez így nagyon nem jó. Hogyn lehetne megoldani ezeket a problémákat? Előre is köszi a válaszokat.

2022. nov. 9. 14:00
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
90%

Azért az elég nagy probléma, ha sokat beszél róluk meg tele van a telefonja a régi képekkel... Mert az oké, ha több kapcsolata volt, mint neked, ezen túl lehet lendülni, de basszus, tiszteljen már meg azzal, hogy nem hozza szóba folyton az exeit meg a törli a képeket. Igen, törli, ha nagyon fontos neki a múlt, akkor a számítógépen egy elrejtett mappába beteheti, bár én ennek is ellene vagyok, de legyen.


Én akárhányszor azt éreztem, hogy képben van az ex, mindig tényleg képben is volt. Érdekes módon találtam hozzám hasonlót, aki max néha pár sztorit mond el, de az exek neveit sem tudom, vagy hogy néznek ki, nincsenek közös fotók a mobiljában, nem beszél velük.


Ne te próbáld ezt megoldani hanem keress olyat, aki le tudta zárni a múltat.

2022. nov. 9. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
90%

Nem vagyok túl jó matekból, de ha 25 éves, és volt egy 5, meg egy 2,5 éves kapcsolata (ez már összesen 7,5 év), akkor hogy lehet, hogy ezeken kívül is volt még NÉGY KOMOLY kapcsolata? Mert azt írtad 6 komoly kapcsolata volt összesen. Még ha 15 évesen is kezdte (bár 15 évesen én egy kapcsolatot sem neveznék felnőtt értelemben vetten komolynak), akkor is összesen 10 évet volt kapcsolatban, ebből 2 emberrel 7,5 évet - a maradék 2,5-ben hogy volt 6 KOMOLY kapcsolata?


Vagy túlzol, vagy ő túloz, vagy túl érzékeny vagy, ha pár hónapos kapcsolatokat komolynak gondolsz.


Ha ez neked már a kapcsolatotok elején - amikor elvileg aztán minden rózsaszíncukorhabfelhő - ennyire zavaró, akkor inkább olyan párt keress, akinek kevésbé aktív múltja van VAGY ne kérdezgess olyasmit, amir nem akarsz részletes választ kapni.

2022. nov. 9. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
89%
2-es vagyok: "a maradék 2,5-ben hogy volt 6 KOMOLY kapcsolata" helyett "4 KOMOLY kapcsolata"
2022. nov. 9. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
100%

"Sőt részletesen tudom az exeivel az összejövésük történetét, valamelyik kapcsolatról a szexuális életükhöz köthető információkat, a szakítások okát, stb (ezt én is meg ő is elrontotta mert én kérdeztem sokat és ő meg őszintén válaszolt nekem de kicsit már túl részletesen, én pedig csak közben jöttem rá nekem ez túl sok infó az exekről)"


Ne kérdezz olyat, amit nem bírsz el. Szexuális életükhöz köthető információt eleve nem tudom minek tárgyalni.


"De azt érzem hogy így nap mint nap szembesülök egy tárgyal, történettel, képpel, emberrel, aki arra emlékeztet, hogy ő nem volt az enyém."

Magában azzal a dologgal, hogy van egy múltja nincs "baj", mivel neked is van. Egyébként el kell, hogy szomorítsalak, senki nem lesz a "tiéd", mivel egy embert nem tudsz birtokolni, mert nem egy tárgy, hogy azt mondom enyém. Az viszont, hogy szembe jönnek a tárgyak, amit exeitől kapott, az valamilyen szinten érthető, hogy zavar. Biztos nem lehet kellemes ezeket nap mint nap látni. A telefonjába a képeket azért szerintem illő lenne letörölni.

Azt tudom amúgy mondani erre az egészre, hogy ő nem tulajdonít ennek jelentőséget, ezért is nem törli a képet le, vagy nem dobja ki a tárgyat.... Viszont téged ez meg zavar. Más az értékrendetek, máshogy álltok a dolgokhoz.


"A párom azt mondja az a lényeg, hogy ő csak barátként tekint már rájuk és el sem tudja képzelni, hogy összejönne velük újra ezért nekem is így kéne hozzá állnom ehhez.."

Igen csak ő nem tud úgy állni ehhez, hogy elfogadja téged ez zavar és akkor kitörli a képeket vagy kidobja az extől kapott tárgyat. Te sem tudsz úgy állni ehhez, hogy nem tulajdonítasz neki jelentőséget. Mások vagytok. Senkit nem tudsz megváltoztatni, nem is kell. Jelezted, hogy zavar, ezen kívül nem tudsz mást tenni, ha ő nem gondolja úgy. Olyan párt kell keresni, akinek ugyanolyan vagy legalábbis hasonló az értékrendje. Más megoldást nem nagyon tudnék erre.

2022. nov. 9. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:
Valóban, pontosítok volt TÖBB komolyabb kapcsolata is (2,5 év, 5 év) és voltak olyan kapcsolatok amikben szintén úgy lépett bele, hogy ez komoly lesz és hosszú távú csak végül nem úgy jött ki a lépés (2 hónap, 2db féléves, egy közel 1 éves). Én alapból úgy gondolom, hogy az együtt töltött időtöl függetlenül az ember érezhet komoly kapcsolatnak akár egy 2 hónapos dolgot is. Hogyha úgy lép bele hogy komolyak a szándékai esetleg össze is költözik vele stb. Az más kérdés hogy félreismer valakit végül és ezért lesz vége gyorsan. Ebből tud tanulni az ember.
2022. nov. 9. 14:55
 6/24 anonim ***** válasza:
100%
2-es vagyok: 2 hónap mint komoly kapcsolat? Ismételni tudom magam és a többi hozzászólót (bár nekem nagyon más véleményem van az exekkel való kapcsolattartásról, de mindegy): ha ez neked így túl sok, lépj ki a kapcsolatból most, és tanulj belőle. Nem fogod tudni átdrótozni az agyad, neked ez túl sok "múlt". Azon dolgozhatsz, hogy megértsd magad, miért zavar ez ennyire, mi férne bele neked, hogy a következő kapcsolatba már ezzel az új tudással felvértezve menj bele.
2022. nov. 9. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 A kérdező kommentje:

Alapvetően az, hogy kitörölje a képeket az megtörtén nagyjából ...csak kb 10 ezer képet kell kitörölni 10 évnyi emléket. De miattam elkezdte már leszedni a telórol a képeket és lementeni egy emlékek mappába a laptopján. A tárgyakat tekintve is már elpakolt mindent és próbál megóvni ezektől. És el is ismeri hogy elrontotta hogy ennyit mesélt az exeiről nekem. De eddigi tapasztalata az volt, hogy egyik volt kapcsolatában sem voltak ezek problémák. Tehát ez az egész egy új érzés neki. Tehát ő próbál tenni és tesz is. Viszont sajnos ami történt az megtörtént az elején tehát a történetek amiket mesélt, tárgyak, képek a mobilon stb...


Manapság ami észlelhető, hogy napi szinten beszélget a legfrissebb exével (akivel közös vállalkozásuk van) ez még érthető is.. De nem feltétlen csak munka téma van, hanem hogy kivel mizu, zenét küldenek egymásnak, múltkor a párom lelkileg próbálta segíteni az exét és megemlítette neki mennyire örült annó hogy létezett számára de ha ilyen lett volna annó is mint manapság akkor nem is jött volna össze vele stb. Ezt is a párom azzal magyarázta hogy csak példálózni akart neki hogy érezze az exe mennyire kifordult magából stb... És hogy nem kell félnem semmitől mert ő szakított vele és azért mert különböző karakterek voltak.. De attól független nagyon imádja őt mint barát és nem akarja kitörölni az életéből de párkapcsolatilag nem illettek össze.


Illetve ami még tapasztalható a két másik régebbi ex akikkel ugyanúgy barátok maradtak. Velük is beszélget sűrübben és felmerült a találkozás ötlete is kettesben.


És én a régen történtek miatt amit kapcsolatunk elején csinált (tehát láttam a közös képeket, tárgyakat, történeteket hallottam), plusz azok a dolgok amiket tapasztalok a mai napig azzal a 3 "barát exel" nekem így betelt az exes pohár. És már nem akarom hogy talákozzon egyikkel sem se hogy beszéljen velük. Mert rossz érzés és feszülté tesz.

2022. nov. 9. 15:10
 8/24 anonim ***** válasza:
100%

#1 vagyok


10.000 képet? Úgy tűnik, ő olyan típus, aki nem tudja és nem is akarja lezárni a múltat. Én minden szakítás után töröltem a közös képeket. Nem aznap, hanem amikor már kicsit jobban lettem. Az első kapcsolatomról meghagytam egy mappában a gépemen, majd amikor teljesen átgondoltam a dolgokat és rájöttem, hogy valójában csak tini szerelem volt részemről, a kapcsolat meg egy nagy szar volt, csak viszonyítási alap nélkül ezt nem tudtam, akkor azt is töröltem. Mai napig van, hogy a Fotók app emlékeztet, hogy pont x éve ilyen képeket csináltam és akkor megjelenik egy exes fotó. Na, nem érint meg, de törlöm és arra sincs szükségem, hogy máshol meglegyenek. Mert én boldog párkapcsolatban élek, ez a jelen és a jövő, elég élénken emlékszem így is mindenkire, nem kell egy kép se ahhoz, hogy visszagondoljak, illetve egyik emlék sem ér fel ahhoz, amiket a párommal élek meg. Az, hogy minddel barátkozik, az is mi... Még ha lenne egy exe, akivel jó volt minden, csak kihűlt vagy elfejlődtek más irányba, de azért még szeret vele beszélgetni... Bár nekem ez sem férne bele. De azt kétlem, hogy az összes kapcsolata ilyen lett volna. Valami gyerekkori trauma vagy nem tudom mi lehet, ha mindet meg akarja tartani és részletesen beszámolni az új párjának. Ha ti szakítotok, téged is megtart vajon?


Figyu ezek téged nagyon bántanak. Nem kell vele lenned.

2022. nov. 9. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
100%

"Illetve ami még tapasztalható a két másik régebbi ex akikkel ugyanúgy barátok maradtak. Velük is beszélget sűrübben és felmerült a találkozás ötlete is kettesben."


És ezt mégis hogy? Vele akarsz lenni, felhívod, merre vagy ? Erre mondja jaj most nem jó, mert az 1. számú exemmel talizok, aztán megint felhívod na végeztél?? Jaj már most a 2. számú ex-el vagyunk, bocsi de szerintem már ma nem kerülsz sorra. Vagy mégis hogy?? Nonszensz

2022. nov. 9. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:

Amúgy köszönöm szépen az eddigi válaszokat!


Igazából a 6 exe közül mindenki írt neki idáig tehát beszélő viszonyban maradtak. Mondjuk ha fél évente valaki ráírt aki válaszolt hogy kivel mizu stb. Mostanra miattam már 3-al nem beszél illetve azok írnak neki de nem válaszol nekik főként miattam. Mivel ő nem látna bele semmi rossz dolgot ha válaszolna nekik hébe hóba. De mondta mivel ez nekem rosszul esik őket eltudja engedni mert nem fontosak számára. Viszont van ez a kettő régebbi ex (kb 5 évvel ezelötti) akiknél azt mondja már annyi sok közös baráti emlék lett bennük hogy teljesen nem exként látja őket hanem mint barátok. És velük beszélget illetve ha úgy alakul akár találkozna is kettesben.


És van a legfrissebb akivel a közös vállalkozása van ileltve baráti lag az egyik legjobb barátja azzal beszélget minden nap és természetesen találkozni is kel lvele akárcsak az üzlet miatt.


Igazából tényleg az itt a baj hogy már annyi infót kaptam annyi dolgot láttam hogy én már a legkissebb dolgon is kiakadok. És ezt nem tudom hogyan lehetne leküzdeni.. Mivel okés hogy az elején ő sem kezelte jól a z exes témát és én sem.. De megbeszéltük és ő is alkalmazkodott és én is. Viszont rájöttem hogy már annyira sok infóm van mindekiről hogy ezt a 3 embert sem tudom már csak barátként kezelni.. Mert ha csak szóba jönnek eszembe jut az az érzés hogy annó ők ugyanazt csinálták a párommal mint most én, annó a párom látott bennük potenciált egy kapcsolatra, stb stb.. És ez így folyamatosan visszadob abba a lelkivilágba hogy nem tudom azt érezni hogy a párom életében csak én vagyok az egyetlen férfi.. Viszont neki meg mindhárom ember egy jó barát és ő emg őket nem akarja elengedni.. mert már így is nem ír vissza a többinek, már eltette a tárgyakat, letörölte a képeket, történeteket nem mesél stb

2022. nov. 9. 15:31
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!