Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mennyire szerettek a párotok...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mennyire szerettek a párotok családjánál lenni?

Figyelt kérdés

24-25 évesek vagyunk a barátommal, egyelőre anyagilag meg úgy kapcsolatilag sem tartunk ott, hogy összeköltözzünk. Viszont így hétvégente egymáshoz jarogatunk át. Amikor kettesben vagyunk (mert elmegyunk pl kirándulni), akkor okes, de amugy igy nap közben én nem annyira szeretek itt lenni. Engem feszelyez, hogy teljesen mások a szokások, minden, és pl sokszor érzem magam haszontalannak itt, mert mindneki házi munkazik (nyilván nekem nem engedik, hogy vendégként beszalljak), barátom tanul az öccsével (korrepetalja) vagy éppen a nagyszuleihez megy át (ugyanaz a házszám alatt laknak, de külön lakresz, nekem pedig nem igazan van semmiféle kapcsolatom a nagyszüleivel, eléggé el vannak zárkózva mindenkitől, aki családon kívüli). Viszont sokszor iylen haszontalannak érzem az itteni időt, otthon nekem is lenne házi munka (amit emiatt általánosságbab hétköznap estnekent munka után csinálok, de nem mindenre jut igy idő), lennék a saját családommal, haladnek a saját dolgaimmal. Nyilván ha együtt élnénk, akkor mindketten életvitelszerűen egy helyen laknank, és akkor úgymond mindketten "otthon" éreznénk magunkat, de én így sokszor úgy érzem, hogy csak úgy vagyok és nem maxolom ki a hétvégét.


Fordított esetben, ha a barátom jön át hozzánk, akkor ő sosincs így "egyedül" hagyva órákra. Nyilván felnőtt vagyok, el tudom foglalni magam, telefont nyomkodom stb, de mégis ha otthon lennék, tudom, hogy nem ezt csinálnám, mert lenne teendő.


Most is átment a nagyszuleihez, en meg itt ülök a barátom szobájában egyedül, közben pedig otthon csinálhatnek hasznosabb dolgokat is. És ez így frusztral. Nem szeretem így elcsszni az időt.


Lehet velem van a gond. Igazából a kérdésem, hogy nálatok - akik még nem élnek együtt - ez hogy van megoldva?



2022. nov. 13. 12:47
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
47%
Semennyire, megtettem, mert ő is eljött velem az enyéimhez és mert tudtam, hogy ez neki fontos.
2022. nov. 13. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Hat jó, nyilván. Csak pl nekem is vannak házi állataim, amit pl igy anyukám gondoz helyettem (ez szívesség részéről), ide nem hozhatom őket (megenné őket az itteni kutya :D). Elmennek biciklizni, főznék (hogy pl ne anyának kelljen), lenne mit takarítani, rendet rakni. Csak egyszerűen így a hétköznapokon nincs idő mindenre. És ezek tudatában frusztralnak az ilyen elcsszett idők. :(
2022. nov. 13. 12:53
 3/14 anonim ***** válasza:
Milyen háziállataid vannak?
2022. nov. 13. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Teknősök, 1 nyúl
2022. nov. 13. 12:54
 5/14 anonim ***** válasza:
50%

"Viszont sokszor iylen haszontalannak érzem az itteni időt, otthon nekem is lenne házi munka (amit emiatt általánosságbab hétköznap estnekent munka után csinálok, de nem mindenre jut igy idő), lennék a saját családommal, haladnek a saját dolgaimmal."

Mi akadályoz benne? Semmi

Annyi időt tölts, amennyi jól esik és nem származik belőle hátrányod.

2022. nov. 13. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Ez tőled függ, hogyan döntesz. Menj biciklizni, főzni, amit szeretnél. Szabad ember vagy.
2022. nov. 13. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Semennyire nem szerettem. Minden szombat vagy vasárnap át kellett menni ebédre. Azaz 10:30tól ott ülnöm a konyhában az anyjával és beszélgetni amíg a fiúk játszanak, szórakoznak, elmennek csavarogni. Persze semmibe se segíthettem, mert vendég vagyok.

Ebéd után ugyanez, és lett vagy három mire végre hazaindultunk. (Mi együtt laktunk)

Illendőségből rendben időnként, de rendszeresen az nekem már túlzás volt. Pár hónap alatt leépítettem ezt a szokást, havi egy alkalommal mentem, inkább otthon csináltam a teendőimet.

Persze ment az elején a szajhúhogatás, sosem éreztem hogy része lennék annak a családnak, más miatt ugyan, de szerencsére 4 év után vége lett a kapcsolatnak.

A férjemmel évente 2-3 alkalommal látogatjuk a családját (messze vannak, jobb is ez így), akkor jól érzem magam, a család részeként, és ennyi bőven elég. Maradj te is otthon nyugodtan, vagy úgy menjetek hogy együtt kirándultok, grilleztek, vedd fel hogy legyen valami program, ne csak az átlagos napi teendők.

2022. nov. 13. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Semennyire. Idegesítőek fárasztóak és csak bosszantanak a süket zagyva kérdéseikkel. Így ha tehetem az emeletről csak akkor megyek le ha muszáj.
2022. nov. 13. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Én a helyedben megmondanám a baratomnak, hogy nekem nem buli egyedül üldögélni órakat, mert van eletem. Kérném, hogy szervezze át a dolgait, nagyszülőzzön és korrepetaljon az en érkezésem előtt vagy távozasom után, esetleg akkor rövidítsük is le amennyi időt ott töltesz. Képviseld a saját erdekeidet, nem kell mindent lenyelni.
2022. nov. 13. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
87%

Milyen messze laktok egymástól, hogy hétvégente átjártok egymáshoz, és az egész hétvégét a másiknál töltitek? Nem lehet hogy te elvégzed itthon a teendőidet, utána mész hozzá. Aztán másnap reggel hazamész, délután ismét nála. Amíg nem vagy ott, addig nagyszülőzhet.

Meg kellene ezt beszélnetek. Mond el neki, hogy ez így neked nem jó.

2022. nov. 13. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!