Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mit tennétek, ha a párotok...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit tennétek, ha a párotok azt mondaná, nem tudja elképzelni a jövőjét veled, ha nincsenek a közelében a barátai?

Figyelt kérdés
30-as közeli pár vagyunk, a párommal együtt élünk, ő költözött hozzám, kb 50 percnyire a szülővárosától. Neki nagyon fontosak a barátai, minden héten hazamegy egy napra, és körbelátogatja őket. Ezt megbeszéltük az elején, hogy ez így lesz, ezzel nincs is gond, de bennem mindig volt egy olyan érzés, hogy igazi belülről jövő elköteleződése feléjük van, felém viszont ez nincs. Most kijelentette, hogy csak ott tudja elképzelni a jövőjét a szülővárosában, a barátai mellett. Folytatnátok ezt a kapcsolatot, azzal az érzéssel, hogy a párotok nem veletek, nem bennetek keresi és találja meg a boldogságot, hanem ahhoz számára a barátai közelsége nélkülözhetetlen? (És nem elég a heti 1-2 találkozás velük)

2022. nov. 26. 20:52
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
75%
Én nem folytatnám. Kicsit később ha szeretnétek gyereket/gyerekeket mellettük még a heti 1-2 ingázás sem férne bele olykor, nem hogy a napi szintű.
2022. nov. 26. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
37%

Az 50 perccel nem tudom, hogy mi a probléma! Ha Budapesten élnétek ennyi eljutni a munkahelyedre, bevásárolni, bármi is.

Lehet, hogy ő szociálisabb lény mint te, vagy egyszerűen nem tudsz fordítva gondolkodni, mert te a kis burkodban jól érzed magad. Gondolkozz el rajta, hogy te megtennéd -e érte, hogy odaköltözz, és vajon hiányozna -e a megszokott életed!

2022. nov. 26. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
66%

Én megértem a párod.

Bár nem 50 percre élek a szülővárosomtól,hanem 1,5 órára, nálunk már gyerek is van így csak 3 havonta 1xer jutok haza a barátaimhoz.

Imádom a párom, szeretem, de gyűlölöm a helyet ahol élek, minden nap csak nosztalgiázom, szenvedek,hogy mennyivel jobb lenne ott. Nem csak a barátaim miatt, de nekem az az "otthonom ".

Azt hittem majd megszeretem ezt a helyet. De soha nem fogom. A párommal boldog vagyok. Csak ezen a helyen nem.

Ha előről kezdhetném biztos hogy ő költözne hozzám, és nem én ide hozzá.

Most már a gyerek stb végleg ide köt minket.

De igyekszem minél többet haza járni ahogy tudok.

Az hogy ő nem tud onnan elszakadni nem egyenlő azzal hogy nem szeret téged vagy nem vagy neki fontos.

De neki az a hely az "otthon".

És jobb hogy ő ezt még így gyerek, család stb előtt kimondta

Ha neked nem jelent problémát költözz te hozzá, próbáljátok meg ott együtt.

Ha nem boldog ott ahol te elsz, szerintem ne erőltesd mert nem lesz jó vége.

30/N

2022. nov. 26. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
68%

Hm, azért nem folytatnám én a kapcsolatot vele, mert először is mit tud velük beszélni annyit olyan sűrűn, még ikertestvérek sem teszik állandóan. Létezik telo, vagy akár online is megteheti.

Most szerelmes a haverokba, vagy együtt járnak csajozni?

Másra nem tudok gondolni komolyan és nincs bennem rosszindulat.

Nem tudom mióta vagytok együtt, de neked kellene annak a személynek lenni életében perpill, akihez rohan és akiért bármire képes.

Mi értelme összekoltozni ott, ha 50 perc távolságnál is ezt csinálta?

Mondjuk lehet hiányzik neki az az élet amikor azt tehetett amit akart, iszogatott, hulyult a haverokkal nap mint nap.

De ha valaki már el cuccolt és komolyan gondolja a barátnőjével akkor nem a barátok a legfontosabbak szerintem.

Én azt mondanám a helyedben neki, hogy nyugodtan menjen haza már nem vagy rá többé kíváncsi!

2022. nov. 26. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:

2-es válaszolónak, én 4 éve költöztem el a szülővárosomból, egy teljesen idegen környezetbe, új város, új lakás, új munkahely, teljesen egyedül. Nekem is baromi nehéz volt az elején, de nekem minden új volt, teljesen egyedül voltam, és kb havonta 1x volt lehetőségem hazamenni. Neki ezek közül egyik sem áll fenn, mert ő korábban is itt dolgozott, minden héten hazajár, és az előző párja miatt is itt élt félig, és az a kapcsolata is amiatt ment tönkre, mert nem tudott elszakadni otthonról. Velem úgy gondolta más lesz, de most úgy tűnik, nem.

Őszinte leszek, én nem hoznám meg azt, hogy oda költözök az ő városába, mert a kapcsolatunk nagyon sokmindenben fejlődésre szorul, és nem lennék boldog ott, főleg azon az áron, hogy a saját életem feladom. Éppen ez a legfőbb problémám az egésszel, hogy úgy érzem sokat kell még közösen fejlődnünk, amiért mindkettőnknek tennie kellene, időt és energiát beletéve, és őszintén szólva fáj, hogy nála a legnagyobb problémát az jelenti, hogy nem tud napi szinten találkozni a barátokkal. És amíg ezt érzem, hogy a kapcsolatunk soha nem lesz nála első helyen, és nem teszi bele azt az energiát, amit én (ezt főleg érzelmileg értem), sőt azt az energiát inkább a barátokra fordítja, addig nem, nem adnám fel a megszokott életem érte.

2022. nov. 26. 22:57
 6/19 anonim ***** válasza:
65%

Hát persze, hogy nem.

Menjen amerre akar.

2022. nov. 26. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:

Egyébként egy nagyon rendes fiúról van szó, az itthoni dolgokban mindenben kérés nélkül segít, és a barátai családos emberek, szóval amikor hazamegy nem kocsmázni mennek vagy bulizni, hanem otthon meglátogatja őket.

Sajnos a kettőnk kapcsolatát nem érzem elég mélynek, mindketten nehezen beszélünk a mélyebb érzéseinkről,a nehézségeinkről. És én ezen nagyon rajta lennék, hogy ebben fejlődjünk együtt, közösen, de úgy nehéz, ha ő azt érzi, hogy nem ez a legfontosabb a közös jövőnk érdekében elsősorban, hogy együtt fejlődjünk és ebbe energiát tegyünk mindketten, hanem az, hogy közel legyünk a barátaihoz.

2022. nov. 26. 23:18
 8/19 anonim ***** válasza:
49%

Nekem is pl fontosak a barátok és 30 km-nél messzebbre senki miatt nem mennék.

Sztm nincs olyan, h fontosabb... Minden kapcsolat fontos csak máshogy.

2022. nov. 26. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
70%

Ja, elhiszem, mondjuk egy beszélgetést megér az egész, de nem látom értelmét, mert akárhogy is bírja a barátait akkor is veled el együtt.

És ez nem fog megvaltozni, sőt talán rosszabb lesz ha oda költözzöl.

Te döntésed, én nem huznam az időt.

Sajnos ez van, ha csak az egyik teper...

2022. nov. 26. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
11%

Nem tudom ki, hogy van vele, de nekem se tudott élni a kapcsolat, azért mert a Barátok sokkal nagyobb pozitovitást és életenergiát adnak az életembe, mint egy párkapcsolat.

És sokkal fontosabbak is, kint a szerelem.

2022. nov. 26. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!