Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mit tennétek, ha ezt csinálná...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit tennétek, ha ezt csinálná az anyósotok?

Figyelt kérdés

Állandóan pozitív dolgoknak feltüntetve okoz feszültséget az anyósom a boldog hétköznapjainkban is.

Alapvetően egy nagyon kedves, gondoskodó, sőt néha túl gondoskodó nőről van szó. Tehát ne értsetek félre, nem szeretném gonosznak beállítani, és amit csinál talán nem is szándékos.

Nehéz általánosan leírni, mert folyton újabb és újabb dologgal áll elő:

Pl.: meglátogat minket, vesz nekünk valamit, ekkor megkérdezzük, hogy kifizessük-e. Az a válasz rá, hogy nincs szükség rá, hogy kifizessük, ezt jó szívvel hozta. Viszont utána jön a fekete leves, napokig néha hetekig írogat a páromnak, hogy mennyire kevés pénze van és hogy alig tud anyagilag kijönni, ezzel bűntudatot keltve bennünk. Akárhányszor felhozzuk ilyenkor, hogy akkor kifizetjük, akkor meg nem engedi hogy pénzt adjunk.

Vagy például: kitalálja, hogy menjünk hozzá, de teljesen más tervünk volt hétvégére. Akkor nem képes elfogadni, hogy más tervünk van éppen, hanem egyből irkálja a páromnak, hogy "tudom hogy valami baj van, azért nem akarsz jönni", addig sulykolja ezt a "tudom, hogy baj van", míg a párom már tényleg láthatóan is frusztrálttá válik, pedig alapvetően egy nagyon jó napunk van olyankor.. Anyósom pedig ugye csak jót szeretne neki..

Vagy másik példa: bármit veszek kedvességből páromnak és ő tud róla, akkor legközelebb valami nagyobbat valami jobbat ígér neki.. (aztán végül nem veszi meg, mert nincs rá pénze, de ígérgeti hogy majd szerez olyat, ezzel is rossz érzést keltve, mert nem tud annyira örülni az ember annak amit sikerül elérnie.. Ha mégis megvenné, akkor meg később megint jön a "fú de nincs pénzem", pedig senki nem kéri hogy vegyen bármit is.. Sőt már már frusztráló, hiszen azt az érzetet kelti, hogy ami alapból van, az nem elég, vagy nem elég jó a páromnak..)

Vagy például nyáron: terveztük hogy elmegyünk nyaralni egy hétre... előtte és utána egy hónapon át hallgattuk, hogy majd jövőre ő fizeti, hogy elmenjünk (közösen vele) 2 teljes hétre egy sokkal-sokkal szuperebb helyre, mint ahova mi meg tudtuk oldani a nyaralásunkat. (Hozzáteszem persze pénze nincs rá, szóval esélytelen kivitelezni, csak megállás nélkül téma akárhányszor beszél vele az ember, meg néha írogatja páromnak.. az a kérdés meg fel sem merül benne, hogy mi ezt szeretnénk-e.. Sőt ha mondjuk hogy nem, meg sem hallja..)

Vagy a lakhelyünk kérdésköre: fú ő mennyire örül, hogy ilyen szuper helyen élünk, és hogy mennyire örül neki, hogy ezt fenn tudjuk tartani, milyen boldog tőle, hogy ilyen életünk van. De akárhányszor találkozunk vele feljön a téma, hogy ő nem tudna ilyen körülmények között élni, mert neki ez kicsi lenne.. és hogy fú mennyivel jobb hely is lenne (természetesen tőle 2 utcára.. az hogy munkalehetőség ott nincs, az sem gond, az a hely szuperebb lenne.. sőt akár a munkát is megoldhatnánk úgy, hogy ott laknánk, amit ő kinézett és onnan ingáznánk napi 5 órát.. sajnos nem túlzok)


Szóval a téma mindig más, a folyamat ugyan az:

minden oké velünk -> puszta "jó indulattal" még jobbat szeretne nekünk -> elrontja a kedvünket -> "fú mitől van rossz kedved? Látom valami bánt." -> Majd ő segít megoldani (ígérgetés) => nem segít, vagy ha igen, akkor bűntudatot kelt.


Ezek talán apróságnak is tűnhetnek, de sajnos mivel folyamatosan van valami, kezd megpróbáltatássá válni.


Ti mit tennétek?



2022. nov. 28. 13:53
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Párodnak kellene róla leszakadni, nem mondom teljesen, mert az gusztustalan dolog, de nem kellene, hogy mindenbe bele avatkozzon.

A párod vagy elbeszelget vele, hogy ő egy felnőtt ember és nem kívánja, hogy kisfiukent meg hulyekent vegyen mindkettőtöket!

Aztán vagy befejezi vagy nem.

Mást nem igazán tudok mondani.

2022. nov. 28. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
91%

Párodnak kellene leállítania. Tudom, hogy nagyon szar, mert mégis csak az édesanyja, de amíg nem lép, ez így marad.


Ne hagyja, hogy az anyós belemenjen a "jópofizásba", és ha elkezdi a bűntudatkeltést, akkor határozottan állítsa le.

2022. nov. 28. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
78%
Érzelmi manipuláció. Nem tudja párodat elengedni. Kemény éveknek nézel elébe.
2022. nov. 28. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
85%

Az én anyósom is hasonló típus, jó példa volt erre hogy

mikor egyszer az esküvőnk előtt valahogy eljött a szüleimhez,

egyszer csak be dobta hogy akkorő majd fizeti az esküvő mittudomén

hányad részét..Csak meresztgettem a szemem,hogy mit akar ez,

egyrészt mert az esküvőnk tök szerény volt, és mi fizettük,

én a szüleimtől se vártam el egy árva kanyit se rá.

Másrészt meg nem szólt róla előtte egy szót se,hogy őt

ez izgatja..na mindegy, a lényeg a lényeg, mondtam neki

még akkor hogy semmit, nem kell.Erre ő,de ez így szokás!

na,mit gondoltok végül mennyit adott bele? :-D Semmit,

csak fontoskodott szokás szerint.Ez ilyen jellemhiba,

és igen, lehet köze ahhoz hogy kötődik a fiához, mert

az enyémnek is jó sokáig tartott mire el tudta engedni..

De így hosszú évek távlatából azt mondom, ez legyen a legnagyobb

bajotok.Egyet tudtok tenni,ne vegyétek komolyan amit mond,

egyik fületeken be,másikon meg ki...Vannak ilyen emberek.

2022. nov. 28. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.

A párom már többször is mondta neki, hogy ez zavar minket, de akkor vagy nem is veszi tudomásul, vagy beismeri, hogy túltolt valamit. Bár ha beismeri, akkor meg ugye rosszul érzi magát tőle és attól van bűntudata az embernek, mert hát ahogy az utolsó válaszoló is megírta, ezek nem olyan problémák, amik miatt összeveszni lenne érdemes vagy elégedetlenkedni. "Ez legyen a legnagyobb gondunk". Ezek mellett teljesen normális, teljesen elfogadott engem is és rossz érzés megbántani egy családtagot.. Még ha jogos is.


Másfelől pont ezért nehéz is, mert ha valami éles beszólás lenne, akkor az ember a sarkára állna és azt mondaná, hogy "na ne..". De így, hogy ez "puszta jóindulatból" történik, így még bűntudattal is jár azt mondani, hogy "álljon már le".


Összegezve én úgy érzem tehetetlen vagyok, de ezek szerint akkor a Ti véleményetek is ez, hogy ebbe nem kéne durvábban beleszólnom. - én legalábbis így érzem. Ezt nekik kell intézniük szerintem. Szerencsére párommal ugyanazon az állásponton vagyunk, csak hát ő az édesanyja, nyilván önmagában sem esik jól az embernek ilyeneket megmondani a saját édesanyjának.


Csak rossz érzés, hány feszült napot okoz ez az egész..

Bár tényleg hozzá kell tenni ezt a jogos dolgot, hogy amíg ez a legnagyobb gondunk, addig nincs miért sírni. Viszont picit tartok tőle, hogy ez merrefelé tart, mert ha egy egyszerű nyaralás esetén ez van, vagy egy blúz vásárlásakor. Mi lesz majd a gyerekkel? Vagy egy jóval komolyabb témában később? :(


Bár belegondolva komolyabb témában, mint pl. az esküvőnk 100%-os egyetértés és harmónia volt a két család között. Pedig rettegtem is tőle. Szóval lehet, hogy a mindennapi bosszús napoknál többet nem tud okozni..


Tényleg nem tudom mit tehetnék, párommal is teljesen egyetértünk és látom is rajta, hogy próbál tenni azért, hogy jobb legyen. Folyton felhozni meg nem jó, mert akkor meg azzal rontok el mindent..

2022. nov. 28. 17:50
 6/9 Kóboráramszelidítő ***** válasza:
76%

Ez az anyós frusztrált. Ha tippelnem kellene, akkor egyedül él szeretettelenül (valós pár nélkül). Nem tudatosan viselkedik így, sajnos ez spontán frusztráció.


Volna egy tippem:

derítsétek ki az anyós szeretet nyelvét és azon a "nyelven" szeressétek. Itt egy teszt a szeretetnyelv kiderítéséhez (ezt ismerem): [link]

Ha feltöltődik valós szeretettel a "szeretet tankja", talán másként látja a világot és nektek is élhető lesz.

A szeretetnyelv alkalmazása mindenkinek a hasznára válik!

2022. nov. 28. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Szóba sem àllnék ilyennel aztán idegesitsen màst...
2022. nov. 29. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

#6 Szerintem is magányos lehet. Köszi a tippet.

Valóban egyedül él, én is néha ezt érzem, hogy az űrt próbálja pótolni valamivel, hiszen egész életében a családjával volt. Párom szülei nemrég váltak el (úgy 3 éve). Meg a testvérei is kirepültek otthonról. És gondolom magányos az anyukájuk.

2022. nov. 29. 07:28
 9/9 anonim ***** válasza:

Attól hogy magányos valaki, még lehetne kedves és nyitott,

olyan akivel jó együtt lenni..De ezek az emberek nem ilyenek...

Én energiavámpírnak hívom őket, mert ha velük vagy, utána

értéktelennek és üresnek érzed az életed.na,ki is iktattam

akit csak lehetett.Csak mikor családtagról van szó,nehéz ugye ezt

meglépni...Az a legjobb ha nem reagáltok rá, és elterelitek

a szót, nem tudtok vele mást csinálni sajnos.

2022. dec. 2. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!