Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Gyerekes elvált pasival kapcsolat? Mik az előnyök és a hátrányok?

Figyelt kérdés

2022. dec. 4. 08:38
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
100%

Négy gyerekes, sármos, bankigazgató vagy egy gyerekes, csúnyácska szegényember? És hát a kettő között is millió variáció.

Lelki és testi egészség, lakhatás, jövedelem, a család és az exek hozzáállása, a gyerekekre költött összegek, az új gyerek-új társ viszonya, hajaj, százezernyi buktató, csakúgy mint normál házasságban.

2022. dec. 4. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
54%

Ne!!!!!!!!!!!!!

Normális nő nem kezd gyerekes pasival!

Kivéve, ha téged nem zavar, hogy mindig másodil leszel.

(Én nem vagyok másodiknak való, de ha te olyan tipus vagy, akkor oké is lehet)


A hátrányok

- Ideje, energiája, pénze, NAGYON jelentős része, egy idegen nő kölykére megy! (Ez rendben is van, egy rendes apa ilyen, de ettől én még nem leszek második)

- Mivel elég sok pénz megy a gyerekre, a kapcsolatotokra már levesebb fog maradni.

- Ha komolyra fordul a kapcsolat, a fenti két ok miatt, neked már nem lehet vele gyereke.

- A gyerek anyja, állandóan át fogja húzni a te randiterveidet/prpgramjaitokat, amilet te gondosan kitalaltál. (Én ebből tutira nem kérnék)

2022. dec. 4. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
94%

Előny legfőképp ha neked is van gyereked, mert akkor könnyebben elfogad.


Hátrány: Örök kapcsolat az exével,

Anyagilag muszáj támogatnia,

Minden második hétvégén (vagy többet) veletek van a gyerek


Talán ezek. Az én páromnak minden második héten teljes hetet vannak velünk a kiskamasz gyerekei, de nem zavar, szeretem őket, mint ahogy ő is az én kicsimet.

2022. dec. 4. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 A kérdező kommentje:
Nincs gyerekem
2022. dec. 4. 09:13
 5/35 anonim ***** válasza:
77%
Nyilván jobb lenne, ha nem lenne gyereke, de ha már van, akkor muszáj elfogadni, ehy próbát megér . Ha nem működik, akkor meg nem kell tovább erőltetni.
2022. dec. 4. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
53%
Nem kell aggodnod. Igaz hogy az ex gyerekeinek is jarna a legjobb es az igazsagos elosztas a ferfi pentenek es idejenek, de a gyakorlat 90 szazalekban ugy van hogy az uj no es uj gyerek kapja a legtobbet a ferfitol, mert ok az uj csalad es meg kell tartani, arra kell epiteniuk, abba kezdenek invesztalni. Az ex gyerekei egyre kevesebbet es kevesebbet kapnak, aztan minimumot, azran semmit, vegul ilyen olyan ajandekotasi szerzodesekkel meg az oroksegbol is kiturjak. Kapcsolat is leepul es szep lassan elvesztik az apjuk. Sajnos. Ugyhogy megnyugodhatsz.
2022. dec. 4. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
65%
Egyetértek a 6-ossal. Nálunk 1(!) év leforgása alatt a heti 2-3x-i találkozásból a gyerekkel mostanra kéthetente fél nap találkozás lett. És a "hatalmas"összegű gyerektartáson kívül semmi anyagi ráfordítás. Szóval nyugi... sem időben, sem pénzben nem fog sok vizet zavarni, hogy gyerekes pasival jöttél össze.
2022. dec. 4. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 A kérdező kommentje:

2 hetente itt a gyerek és van hogy 3 hétvégén is teljesen ha anyukának programja van, nyáron 1 hét itt 1 hét anyukánál, ha kell vmi a gyereknek apuka megveszi, viszi sok programra és nyaralásra is jön ha megyünk, bármikor itt allhat hétközben is ha anyukaval meg van beszélve ebbe nincs beleszólásom, nem is kell, az apuka és anyuka jóban vannak heti szinten többször telefonálnak a gyerek miatt.


Én arra lennék kíváncsi hogy a kesőbbiekben milyen előnyök és hátrányok lesznek?

2022. dec. 4. 10:20
 9/35 anonim ***** válasza:
46%

Kérdező a saját szempontodból nézd a dolgot. Szerintem ehhez a kérdéshez felesleges az exeknek ide irkálni. Az egy teljesen más szemszög.

Szerintem elöszőr, még a kezdődő kapcsolat legelején érdemes kipuhatolni, hogy milyen a kapcsolata a gyerekével és az exével. Nyilván az anyagi részét pontosan nem illik azonnal megkérdezni, de arról már lehet beszélni a kapcsolatotok elején is, hogy mennyire szoros a kapcsolata velük, az sem utolsó szempont, hogy mennyi idős a gyerek, vagy gyerekek. A rendszeres láthatást betartja-e, ha igen, az milyen jellegű, ezt simán le lehet szűrni abból, amit saját maga elmesél a gyerekéről. Mert van különbség az között, hogy valaki rendszeresen, pl. két hetente hétvégre elviszi a gyerekét és két napos kirándulási és egyéb anyagias programokat szervez neki, vagy csak simán elviszi a gyerekét és "beilleszti" a hétvégéjébe. Nem mindegy, hogy a "gyerekláthatás" jelentős plusz anyagi "teher", vagy az elfogadható kereteken belül marad.... Nem a gyerek miatt, hanem pont a ti közös életetek miatt! Nem mindegy, hogy a saját fizetését gyakorlatilag elviszi a gyerek, vagy marad valami a veled való közös kapcsolatra is. Ha még a kapcsolatotok legelején vagytok, akkor szerintem nem árt máshonnan utána érdeklődni, kipuhatolni, hogy milyen az exfeleség természete. Nem a féltékenység miatt!!! Ha egy kötekedő, lehúzós, kritizálós megcsalt sárkány, akkor jobb a pasit azonnal dobni. Az ilyen exek soha az életben nem hagyják békén a pasit, míg a gyerek nagykorú nem lesz, addig általában mindig van valami bajuk, megoldatlan problémájuk, akár a gyerekkel kapcsolatban, akár mással. Pl. megyek a fodrászhoz, menj el a gyerekért az iskolába, beteg a gyerek, dolgozok, vigyázz te a gyerekre, vagy ha nagyobbacska a gyerek, akkor nem tanul az iskolában, iskola mellé jár, rossz társaságba került stb.,stb. Persze, itt könnyen lehet azt mondani, hogy ez mind a kettőjük közös érdeke, blabla, csak az exfeleségek azt elfelejtik, hogy mikor megszületett a bírósági ítélet, akkor az a gyerek azért lett náluk elhelyezve, mert a bíróság alkalmasnak találta őket egyedül is!!! a gyerek felnevelésére! A normálisabbja a gyerekkel kapcsolatos problémák miatt nem telefonálgat, írogat, hívogat naponta, a normálisabb nem csüng egész nap az exférjén, hanem pl akár tőmondatokban is meg lehet ezeket beszélni. De hidd el, ez a ritkább.

Szerintem nagyjából ezeket érdemes megtudni még a kapcsolatotok legelején, hogy tudd mire számíts a későbbiekben és el tudd dönteni, hogy neked ez így megfelel-e vagy sem.

2022. dec. 4. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
59%
9es vagyok, közben válaszoltál is a kérdésekre. Kb normális párkapcsolatra ne számíts, mindig csak a második leszel. Anyagilag is. Nyugodtan le lehet pontozni ezért, de ez az igazság. Az ilyen programszervezős apukának soha nem az lesz a legelső dolga, hogy a jelenlegi kapcsolatában megteremtsen minden anyagi feltételt, hanem első a gyereke, aztán ami marad, az marad a kapcsolatba. Ha neked ez így megfelel...
2022. dec. 4. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!