Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mit tehetnénk még ebben az...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit tehetnénk még ebben az esetben?

Figyelt kérdés

7 éve vagyunk együtt, az utóbbi 2 évben jött elő egy olyan problémánk, hogy nem szándékosan, de bántjuk egymást. Ez egyébként egy jó kapcsolat, sok időt töltünk egymással, vannak közös hobbijaink, a szexuális igényeink is megegyeznek, intellektuálisan is egy hullámhosszon vagyunk, az értékeink és a jövőről alkotott képünk is nagyjából azonos. Ő azzal szokott megbántani, hogy feledékeny, és gyakran felejt el számomra fontos időpontokat, teendőket, amivel rám plusz terhet tesz, mert sokszor érzem úgy emiatt, hogy mindent nekem kell észben tartanom/megcsinálom. Én pedig a lobbanékonyságommal, a kiabálással bántom őt, mert én gyakran csak így tudok reagálni, ha sértve/terhelve/elfelejtettnek érzem magam. Ő fél ettől a viselkedésemtől,és ilyenkor szégyent él át.

Én járok egyéni terápiára, dolgozom azon, hogy feloldjam a traumáimat, és ő is aktívan dolgozik a feledékenységén. Meg is szoktuk ezeket higgadtan beszélni, hogy nálam a lobbanékonyság, sértődékenység, nála a félelem és a szégyen igazából traumaválaszok, és nem a másik ellen irányulnak, de mégis annyira rossz, hogy újra és újra ugyanúgy bántjuk egymást.


Mit tehetnénk még?



2022. dec. 4. 14:31
 1/8 anonim ***** válasza:
82%
Nemrég találtam egy klassz találmányt, ami lehet segít a problémátok megoldásában: az a neve, hogy naptár. Ez okostelefonban integrálva kapható, szinte ingyen van, ha beszerezted az okostelefon nevű találmányt. Az életemet jó párszor megmentette (értsd nem vert agyon a párom), mert mindent klasszul megjegyez, így nincs konfliktus. Próbáld ki te is!
2022. dec. 4. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

#1

Igen, így értettem, hogy dolgozik a feledékenységén, de ez sajnos nem ilyen egyszerű, ha felírni is elfelejti, vagy ha mondjuk elfelejt ránézni órákig a telefonjára, mert annyira el van foglalva.

2022. dec. 4. 14:53
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

7 éve vagytok együtt, ebből 5 tök jó azt mondod. Tehát azt azért kijelenthetjük, hogy ellenségek nem vagytok. Te lobbanékony, ő feledékeny...ilyenek vagytok. Mi volt meg 2 évvel ezelőttig, hogy téged nem zavart a feledékenysége, őt meg nem zavarta a lobbanékonyságod? Csak nem egycsapásra lettetek ilyenek az 5 év elmúltával...

Nem lehet, hogy olyan élethelyzetbe kerültetek ahol te le vagy terhelve így felcsesz a plussz teher, ő meg érzelmileg van nehéz helyzetbe, így sebezhető a türelmetlenséggel/lobbanékonysággal szemben?

2022. dec. 4. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

#3

Két éve covid volt, itthon voltunk együtt, n igazán ment senki sehová, előtte meg csak hébe-hóba éltünk együtt, csak járogattunk egymáshoz, akkor még nem éreztem zavarónak a feledékenységét. Azóta neki is új munkahelye lett, több mukaóra, nekem is többet kell mostanában dolgoznom. Szóval igen, terheltebbek vagyunk.

2022. dec. 4. 15:28
 5/8 anonim ***** válasza:
68%

Ja, hát nem éltetek együtt. Hát igen. Nem véletlen mondják, hogy lakva ismered meg a másikat. Nem ismeritek egymás rossz tulajdonságait, rigolyáit, 5 éven keresztül csak a jót adtátok magatokból. Mint kiderült az a hullámhossz sose volt meg köztetek, hisz mindig is ilyenek voltatok, csak nem éltetek együtt. Felnőttként nekem pont emiatt nem opció ez az összejárogatós dolog. Ez nem komoly párkapcsolat, ennyi. Tinik csinálják ezt.


3 lehetőség van.

- elfogadjátok egymás rossz tulajdonságait

- szétköltöztök és ugyanazt csináljátok, mint együttélés előtt (állítólag ez működik köztetek)

- szakítotok

2022. dec. 4. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
25%

5! Költözzön össze minden jött menttel, hagyja ott az életét ismeretlenért, nem!? 😃 Nem mindenki drogos vagy kapcsolatfüggő, akik hazudoznak össze vissza meg összejönnek mindenkivel!


Kérdező, a terheltebbség az oka, ami miatt fusztráltabbak vagytok. Egy kapcsolatban vannak hullámvölgyek külső hatásokra, de ti úgy látszik szeretitek egymást, hisz dolgoztok a problémán. Ha előjön, számoljatok el magatokban addig míg le nem higgadtok, majd szeretettel beszéljétek meg.

2022. dec. 4. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
75%
Ki mondta, hogy költözzön össze minden jöttmenttel? 1 év után nyugodtan összebútorozhattak volna és akkor kiderül, hogy nem tudnak együtt élni. Elment így már 7 éve és rájött, hogy a másikat nem tudja megváltoztatni. Idegesítik egymást, frusztrálják. Hisz talalkoztak heti párszor, de a szürke hétköznapok csak akkor jöttek, amikor beütött a covid.Én 7 hónap után költöztem össze a férjemmel. El se tudtam volna képzelni ezt az évekig való összejárogatós dolgot. Ezt 17 évesen csináltam amikor iskolába jártam, nem felnőtt nőként.
2022. dec. 4. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen egyet értek az utolsóval. Amíg heti pár napot “kell” a másikkal találkozni, addig lehet minden szép és jó, de ha valakivel együtt élsz, és majdnem teljesen napokat töltesz vele egész héten, akkor bizony előjön minden, ami zavarhat a másikban.
2022. dec. 4. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!