Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Empatikus-e a párom?

Figyelt kérdés
Kicsit hosszú lesz. Szóval adott egy 37 éves pár akik 9 hónapja ismerik egymást. A nő gyermektelen, egy 13 éves kapcsolat után nem voltak komoly párjai, a férfi megözvegyült 3 gyermekét egyedül neveli. Az elmúlt egy hónapot külön töltötték, de nem voltak haragban, néha- néha találkoztak. A szakítás tárgya, a férfi szerint a hölgy nárcisztikus és kevés benne az empátia. Szeretik egymást, ezért kibékülte, de máris szembejön egy új konfliktus. A férfi felvet egy ötletet egy izlandi utazásra gyerekek nélkül, de a lehetséges utazási dátum elött már édesanyja gyerekfelügyeleti segítségét igénybe veszi, ezért felveti, hogy tudna-e a nő vigyázni a gyerekekre és a férfi anyukája megváltoztatná a szabadságát, hogy el tudjanak menni együtt. 9 hónap alatt egyszer kért egy rövid estét a hölgytől. A gyerekek jól neveltek, önállóak, nem okoz gondot a felügyeletük. Szóval a válasz a hölgytől a felvetésre: "Pótanyuka még mindig nem szeretnék lenni." Illetve, "a 3 gyereked "terhe" nem az én "terhem". Más kifogás, magyarázat nem volt. Velem van-e a baj (férfi), túl sokat várok, vagy valóban nem emaptikus a hölgy.

2023. jan. 4. 19:39
A kérdező szavazást indított:
Empatikus
Nem empatikus
6 szavazat
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Elég zagyvaság, amit írtál. Kivel mennél Izlandra, az anyukáddal, vagy a seveledsenélküled nővel? Kinek kéne vigyáznia a gyerekekre? Kicsit olyan, mintha az anyáddal mennél, és a nőre lőcsölnéd rá a gyerekeket. Vagy fordítva. Nem értem. Ha meg nárcisztikus a nő, akkor veled van valami baj, hogy rábízod a gyermekeidet - főleg, hogy ki is nyilatkoztatta, hogy nem bírja őket.
2023. jan. 4. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Kár volt vele folytatni. Ha ennyire nem akar gyereket akkor nem kellene gyerekes pasival kezdenie. Te meg már tapasztaltad hogy nem működik köztetek a dolog így felesleges volt újra kezdeni. Az meg hogy mikor kellene a gyerekeidre vigyázni meg mennyit egy katyvaszként írtad le így azt nem is értem. Nem kötelező vigyáznia rájuk de szerintem ennyit megtehet nagy ritkán ha már veled van.
2023. jan. 4. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Valóban nem fogalmaztam meg jól az egyik részét, elnézést, próbáltam minnél rövidebben fogalmazni. A kiszemelt izlandi utazás elött közvetlen már van egy másik utazásom lefoglalva, eredetileg arra kértem meg édesanyám, hogy vállaljon gyerekfelügyeletet. Azt tudná csúsztatni, de akkor a hölgynek kéne besegíteni arra a pár napra míg én elutazom. Senki nem írta le, hogy nem bírja őket. Mikor együtt vagyunk jól elvannak, nincs probléma, illetve annyira ismerem őt, hogy nyugodt szívvel bízzam rájuk. A kérdés lényege, hogy elvárható-e egy nőtől ilyen vagy a választottban tényleg zéró az empátia?
2023. jan. 4. 20:17
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Ez egy katyvasz, amit írtál, de nagy hiba volt vele folytatni. Szebb életed is lehetett volna.
2023. jan. 4. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem elég gáz, hogy nem vele utazol és még a gyerekeidet is vele vigyáztatod... ha ennyire szeretsz utazni, miért vállaltál 3 gyereket? Ha kidobtad a nőt, akkor azért "vetted vissza", hogy a gyerekeidre vigyázzon? Szerintem itt inkább te vagy a hunyó... nem te vagy a nárcisztikus véletlenül?
2023. jan. 4. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
5-ös. Kicsit kapkodtam és rosszul fogalmaztam, kommentbe javítottam. Természetesen vele utaznék, nem babysitternek használom. 😃
2023. jan. 4. 21:11
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Attól nem lesz nárcisztikus, hogy nem szeretne vigyázni napokig a gyerekeidre, mikor te elutazol valahova. Persze szívességből megtehetné, de szerintem ez nem egy olyan dolog, amit el lehetne várni, főleg nem ilyen helyzetben. Ha ő nem akarja, akkor nem akarja. Van akinek ez nem lenne probléma és van akinek meg kényelmetlenséget okozna és ki meri mondani, hogy nem vállalja, de ettől még nem lesz rossz és azt se mondanám, hogy akkor biztosan nem empatikus, ez két külön dolog.

Persze ha te elvárnád ezt, akkor legalább most kiderült, hogy mennyire különbözően gondolkodtok és lehet mégis inkább szakítani kéne, nem közösen elutazni.

2023. jan. 4. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Tehát 9 hónapja ismeritek egymást, az utóbbi egy hónapban együtt se voltatok, de napokig rábíznád a 3 gyerekedet. Nem, nem vele van a baj, ha ezt nem vállalja. A ti kapcsolatotok sem stabil, semmi szükség rá, hogy közben a gyerekeknek meg kvázi anyukaként kelljen rá tekinteni.
2023. jan. 4. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Najó, mostmár tényleg elvesztettem a fonalat. Együtt utaztok, miközben ő vigyáz a gyerekeidre? Gyerekmentes utazásról írtál. Már nem értem egyáltalán :D
2023. jan. 4. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem várhatod el tőle főleg hogy ilyen szar a kapcsolatotok. Ez nem empátia kérdése.
2023. jan. 5. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!