Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » A barátnőm szakítással fenyege...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A barátnőm szakítással fenyegetett. Jogos?

Figyelt kérdés
Itt arról van most szó hogy én alkalmi alkoholista vagyok. Ő nem iszik és utálja az alkoholt. A nagyanyja mellett nőtt fel aki komoly alkoholista volt és ő ezt végignézte. Abba is halt bele a néni. Ezért utálja az alkoholt.Utálom magam emiatt és tudom hogy ez nem jó. Le akarom tenni a piát teljesen. A barátnőm támogatását kértem ebben. Hétvégén el szeretek menni bulizni és sokat meginni. Sört iszom csak amúgy. Le akarok szokni a piáról teljesen és azt mondtam neki hogy csökkenteni fogom és legyen mellettem és támogasson a leszokásban. Neki azzal nincs baja hogy elmegyek bulizni, azzal van baja hogy elmondtam hogy csökkenteni fogom a piát és mégse teszem. Azzal van baja hogy nem tartottam be az igéretem. Na most ő 10 napra elutazott és nem lehet jelenleg mellettem. Én elővettem egy kis whiskeyt és kamerán elmondtam neki hogy öntök csak egy pohárral, el akarom fogyasztani még azt a picit ami megmaradt.Kicsit se vártam ezt a reakcióját. Előtte nevetgéltünk,meg jókat dumáltunk. Ő erre nagyon felkapta a vizet.Csak egy pici pohárral öntöttem semmi több, 2 korty. Ekkor egy gyűlöletet és haragot láttam a szemében. Ő elmondta hogy az igen hogy mostmár nem elég hogy sörözök is ,de mostmár még whiskeyt is elkezdtem.Nagyon de nagyon mérges volt rám. Megigértem hogy csökketeni fogom és én még rosszabb vagyok. Persze hogy attól fél hogy megiszok egy egész üveggel vagy összekeverem sörrel. De tényleg csak egy pici pohárral ittam meg. Ez az a dolog amiben vállalom a kritikát és szégyenlem magam emiatt. És itt elkezdtem mondani neki hogy szerelmem, szivem igy meg úgy és ő meg erre azt mondta hogy nehogy egyszer az megszűnjön. Mármint megszűnjön az hogy a szívem legyen,szerelmem.Magyarul szakítással fenyegetett.Ki merte ezt mondani. Azt hittem erősebb a szerelmünk annál hogy ilyen az eszébe jusson és ilyet ki merjen mondani és megfenyegessen. De lehet hogy jogos volt. Ez a mondata nagyon lesokkolt,abban a pillanatban összetörtem. Itt nagyon magam alá estem. Megfogtam a whiskeyes üveget és kiöntöttem mindet a mosdóba ami benne maradt, úgy hogy ő lássa a kamerán. Elmondtam neki hogy nagyon szeretem és mostmár tényleg megigértem neki hogy leteszem a piát teljesen.Persze hogy nem hiszi el és mondja hogy hát meglátjuk. Az ő példáját akarom követni és büszke vagyok arra hogy ilyen barátnőm van aki alkohol ellenes. Jobb útra térhetek mellette. Aztán kérdeztem azt hogy tényleg megtenné azt? Azt mondta ha már nem bírna tovább tűrni akkor igen. Nagyon szeret egyébként de most egy olyan hibát vittem be ami miatt talán egy kicsit megutált. Utálni is kell a részegeket , ebben egyetértek vele, nem egy embert tesz tönkre a pia. Mondtam neki hogy nekem ő mindennél fontosabb és nem akarom hogy a h.lye alkohol tönkretegye a kapcsolatunkat. Készen állok teljesen letenni a piát, ő ezt nem hiszi el, de én mindennél jobban szeretem.
2023. jan. 6. 08:31
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
91%
Hehh, a barátnőd milyen türelmes. Én is alkoholista családból származok, de amint kiderülne, hogy a pasi alkesz, páros lábban rúgnám ki, főleg ha ő tudja is, hogy én ebben nőttem fel és nem nem bírom elviselni. Aki nem élt ebben, fogalma sincsen hogy ez milyen trauma és milyen nyomokat hagy az ember személyiségében. Eleve össze sem jönnék ilyen emberrel, ha ez kiderül az ismerkedés során.
2023. jan. 6. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
48%

De te biztos hogy alkoholista vagy? Ha bulizáskor iszol, attól még nem leszel alkoholista, persze kérdés, hogy meg tudsz-e állni.

Az se jó, ha rádsütik az alkoholista bélyeget, nem bíznak benned és minden mozdulatodat nagyítóval figyelik.

2023. jan. 6. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
Hát szinte minden hétvégén majdnem leiszom magam úgy hogy kissé másnapos leszek.
2023. jan. 6. 09:08
 4/19 A kérdező kommentje:
Nem akarok az alkoholról többé hallani. A párom a mindenem és az hogy jól érezze magát mellettem
2023. jan. 6. 09:09
 5/19 anonim ***** válasza:
17%
Keress vmi másikat ne ezen görcsölj.
2023. jan. 6. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
77%

Kérdező, bizony alkoholista vagy és beteg, függő! Nem kell bemutatni, hogy milyen élet vár rád, ha nem kérsz segítséget! Mert segítségre szorulsz, orvosi, pszichiátriai terápiára, szakszerű elvonásra, hogy sikeres legyen, amit elkezdtél. Külső kontrollra. Ehelyett a barátnődre próbálod ezt terhelni, játszmázol vele.

Aki valóban le akar szokni az nem otthon szórakozik vele magában, hanem az addiktológusnál jelentkezik és részt vesz leszoktató programon. Tehát normálisan, szakszerűen csinálja, nem bohóckodik a piával a kamarába. Így is gyakori a visszaesés, gyenge a sikerarány, de meg lehet gyógyulni.

A barátnőd elkeseredett reakciója teljesen érthető! Én ultimátumot adnék!

2023. jan. 6. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:

Egyszer kibírtam 4 hónapig hogy ne igyak egyáltalán,minden orvosi segítség nélkül. Persze azért ,mert gyógyszereket szedtem és nem szabadott. Jól éreztem magam így is. A barátnőm és magam miatt is megtenném..a kapcsolatunknál nincs fontosabb számomra.


Ez egyébként ultimátum,csak nem mondta ki. Itt nem arról van szó hogy akaratom ellenére meg akar változtatni. Itt főleg én akarok megváltozni és a támogatását kértem,de eddig csak a szám járt. Ezért mérges rám és nem hisz nekem. De mostmár végleg eldöntöttem magamban hogy leteszem a piát

2023. jan. 6. 09:24
 8/19 anonim ***** válasza:
85%

Nem tartod be amit ígérsz, majd megsértődsz, mert nem hiszi el az újabb ígéretedet 🤦‍♀️


"Mondtam neki hogy nekem ő mindennél fontosabb és nem akarom hogy a h.lye alkohol tönkretegye a kapcsolatunkat."


Nem az alkohol teszi tönkre, hanem te. Az alkohol csak egy eszköz, TE használod arra amire.


Szerencsétlen lány még reménykedik, ezért "fenyegetett" szakítással. Én nem fenyegetnélek, páros lábbal rúgnalak ki.

2023. jan. 6. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
76%
#2 igen, alkoholista. Van egy ilyen típus, az úgynevezett periodikus alkoholista, aki bizonyos időközönként iszik, de akkor sokat, és ez rendszeres nála. Ez nem olyan, hogy ritkán buliban szétcsapod magad, hanem tényleg rendszeresen megtörténik vele mert nem bír nemet mondani magának. Van, akinél ez heti rendszerességet jelent, van, akinél havit, de akkor 2-3-4 napig folyamatosan iszik, vagy akár egy hétig is minden nap mert "muszáj" neki valamilyen (belső) késztetés miatt.
2023. jan. 6. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
85%
Hiába bírod ki 4 hónapig, az nem leszokás! Ezért vannak erre programok, mert nagyon fontos a külső kontroll, mentor! Ez nem a párod feladata! Nem érzem az elhatározást most sem, kifogásokat keresel és nem a telefonban keresed a megfelelő helyet, ahol segítenek.
2023. jan. 6. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!