Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Hogy kezelnétek, ha a párotokn...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogy kezelnétek, ha a párotoknak ezt mondaná a pszichológus?

Figyelt kérdés

Részben az én támogatásommal is elment pszichológushoz, és jópár alkalom elteltével megállapították, hogy erősen kapcsolatfüggő. Nem úgy, hogy a személyemtől függ, hanem inkább csak attól, hogy kapcsolatban legyen, nem is volt még kb. 1 hónapig se egyedül, és előfordult, hogy félrelépett, amikor kevesebb időt tudtam a kapcsolatunkra fordítani. Néha úgy éreztem, állandóan, teljes erőmmel rá kell koncentrálnom, kitalálnom a gondolatait, tőlem várja a megerősítést, hogy szerethető stb…De ennek ellenére nincs “rámakaszkodva”, sokszor töltünk külön időt, és nagyon nehéz belőle kiszedni az érzéseit, ha közelebb kerülnénk egymáshoz, mindig kettőt visszalép.

Ezzel együtt nagyon szeretem Őt, és szeretném a lehető legjobban támogatni abban, hogy “gyógyulhasson.”

Hogyan tudnám segíteni, mire vágyik egy kapcsolatfüggő/mi az amit nem kapott meg, hogyan lehetnék ebben támogató partner?



2023. jan. 16. 22:24
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Elsősorban neki kell megküzdenie azzal, hogy neki mennyire Nehéz (megélni a kapcsolatot, kapcsolódást, állandó félelmet...), az kell, hogy ő akarjon változtatni a hozzáállásán, amit a terápia segít, ha ő is akarja. De csodálatos, ha figyelsz az igényeire, sokat beszélgetsz vele, kérdezed, hogy mire van szüksége, biztosítod róla gyakran szavakkal és tettekkel, hogy stabilan ott vagy... de ne feletkezz el a saját igényeidről se, figyeld, hogy neked jó e együtt...
2023. jan. 16. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
93%

Én szakítanék. Bár már a félrelépés miatt. Viszont a kapcsolatfüggőség számomra azt jelenti, hogy nem a személyem fontos számára, nem belém szerelmes, hanem a kapcsolatba vagy érzésbe. Nem is tudom elképzelni hogy lehet kapcsolatban kigyógyulni a kapcsolatfüggőségből.


Sajnálom.


Esetleg konzultálj te is egy pszichológussal vagy menjetek párterápiára.

2023. jan. 16. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Már a félredugás miatt kiraktam volna...
2023. jan. 16. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező te most no vagy vagy férfi?
2023. jan. 16. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Nő vagyok
2023. jan. 16. 23:59
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem feladatod semmit csinálni ezzel, maximum elfogadni, hogy a kapcsolatotok meg fog változni idővel (nem feltétlenül a rossz irányba). Az ő feladata megtanulni boldogulni a saját életében a saját problémáival, anélkül, hogy a tereptárgyak áthelyeznék magukat.
2023. jan. 17. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Jelenleg nagyon megalázod magad, azzal is, hogy elnézted a megcsalást és ez a túlságosan segiteni akarás is, hogy gyakorlatilag lesed minden kívánságát csak neki segits, neki jó legyen. Neked milyen ez az egész?

Ráadásul tudva, hogy nem is konkrétan beléd szerelmes, hanem az érzésbe amit adsz neki… abból is látszik, hogy simán meg tudott csalni amint egy kicsit kevesebbet tudtál rá figyelni. Egyáltalán nem biztos, hogy ebből teljesen ‘kigyógyul’, és szerintem te se szeretnel állandó félelemben élni, hogy vajon épp eleget adtál- e vagy más jobban megbizsergeti majd..

De te tudod, mérlegelj.

2023. jan. 17. 02:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Lehet menni abba az irányba is, hogy te kutatod fel, teneked mért jó ilyen alkalmatlan fiúval kapcsolódni.

Ha jól vettem ki, neked megvannak erre az anyagi lehetőségeid.

2023. jan. 17. 03:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Hát igen, most, hogy ennyire tisztel és szeret, egyértelmű, hogy le kell ülnötök, te jegyzetelj, ő pedig felsorolja, hogy mivel teheted boldoggá. Írj fel aprólékosan mindent, nehogy elfelejtsd és csináld lelkiismeretesen, hiszen nem számít semmi más, csak hogy ő gyógyuljon és boldog legyen! Akármi rossz is történik, az csak a te hibád lehet, nem figyeltél oda eléggé rá! Nem kell felelősséget vállalnia semmiért sem, támogasd az útján, csak ez számít! Hajrá , hajrá!
2023. jan. 17. 04:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Ha az lenne nem lépett volna félre hanem vigyázna a kapcsolatára lol
2023. jan. 17. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!