Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Hogy nyugtassam meg a barátomat?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogy nyugtassam meg a barátomat?

Figyelt kérdés
Két hónapja minden közeli ismerősömmel megszakítottam a kapcsolatot. Barátom most elkezdett aggódni miattam. Szerinte nem jó, hogy nincsenek egyéb közeli kapcsolataim, és fél, hogy azért zárom el magam, mert valami nincs rendben. Én megmondtam neki, hogy nekem nincs szükségem senkire, de kitart amellett hogy ez nem egészséges és lehet el kéne mennem pszichológushoz, mert aggódik a mentális egészségem miatt. Hogy értessem meg vele, hogy minden rendben van?

2023. márc. 21. 03:39
1 2 3 4 5
 1/43 anonim ***** válasza:
98%
De nincs minden rendben
2023. márc. 21. 04:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/43 anonim ***** válasza:
97%
Hat ez tényleg nem egészséges. Sőt, erre a kapcsolatod is nagyon könnyen rámehet. Most minden társas interakciot vele fogsz kiélni, ami borzasztó fojtó lesz a számára. Nem normális, hogy nincs más emberi kapcsolatod a parodon kívül.
2023. márc. 21. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/43 anonim ***** válasza:
97%

A barátod attól is tart (hozzáteszem teljesen jogosan), hogy így majd rá fogsz telepedni, hiszen rajta kívül mindenki mást kioffoltál.


És igaza van, ezzel dokihoz kellene, hogy fordulj.


Én sem szeretném azt érezni hogy a másik mindenben kizárólag rám támaszkodik, mert ő úgy döntött, hogy nincs kedve mással kapcsolatot tartani.


Hamar megunnám, de ez én vagyok.🤷‍♀️


N

2023. márc. 21. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/43 anonim ***** válasza:
100%
Miert szakitottad meg a kapcsolatot az ismeroseiddel? Volt ra okod?
2023. márc. 21. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/43 anonim ***** válasza:
90%

#4

Ha nem volt oka, akkor valóban pszichiáterhez kellene fordulni.

Amennyiben volt akkor pedig a "barát" nem tájékozott rendesen a csajszival kapcsolatban. Vannak ilyen egyedei az emberiségnek, akiről ha kiderül valami aminek egyébként látszólag semmi alapjának nem szabadna lenni, úgymond eltűnnek a látorkörből.

2023. márc. 21. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/43 anonim ***** válasza:
100%
Hogy lehet megszakítani a kapcsolatot? Miért milyen kapcsolatok voltak, napi szintű találkozás?
2023. márc. 21. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/43 anonim ***** válasza:
100%
Igaza van, mert nem egészséges. Az érthető ha van pár mérgező ember akiket kizársz az életedből, de az nem lehet, hogy az összes az.
2023. márc. 21. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/43 anonim ***** válasza:
13%

Van ilyen, nincs ebben semmi. Megunja az ember a társaságot, és nyugalomra, egyedüllétre vágyik, mert az tölti fel. Én is voltam így, hogy lassan már nem vágytam a társaságra, illetve azért ha néha megyek, akkor is nagyon hamar lefáradok, és kezd sok lenni az egész.


Én megértem a kérdezőt, ezt viszont meg kell tudni beszélni otthon. Viszont ha a barátod sem akar megérteni, akkor őnála is gond van. Miért akar mindenáron megváltoztatni, vagy bemagyarázni valamit?

És mi van ha a pszichológus is azt mondaná, hogy nincs veled semmi gond? Akkor a szakember a hülye?!

Nem kell a másikat megváltoztatni, és kényszeresen bizonygatni, hogy beteg. Főleg, ha ő nem érzi ezt annak. Pont ezzel lehet szétverni egy kapcsolatot, és akkor is a Kérdező "hibája" lesz, hogy hajthatatlan, meg ő generálta. Mi?! És az aki veszekszik vele, meg rángatja ezekkel?!


Lehet, hogy ezek a közeli kapcsolatok nem voltak igazán jók, és inkább teherként élte meg a Kérdező ezeket. Akkor meg nem kell visszaparancsolni mindenáron ezekbe.


(Zárójelben mondom, hogy más kérdéseknél meg megy az, hogy "egyedül is boldognak kell lenned", meg "társfüggő vagy". Ő most egyedül is boldog, erre ez se jó. :) )

2023. márc. 21. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/43 anonim ***** válasza:
89%

Utolsó, nincs azzal probléma, ha az ember néha nyugalomra vágyik. De emiatt felrúgni minden emberi kapcsolatot?


A barátjának meg joga van eldönteni, hogy kívánja-e tovább folytatni a kapcsolatot egy antiszociális emberrel?


Nehogy már a kérdező párja legyen a szemét, mert nem érti a helyzetet :D


A legjobb barátnőmnek is volt ilyen időszaka, ő mentálisan nagyon labilis volt, emiatt gondolom azt, hogy nem árt, ha egy pszichológus segítségével felderítik az okokat.


N/31

2023. márc. 21. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/43 anonim ***** válasza:
88%

Barátodnak igaza van... Ez nem normális. Az ember ha komoly kapcsolatba kerül, vagy családja lesz, esetleg elköltözik, akkor sem szakitja meg a kapcsolatait, csak kevesebbet foglalkozik velük.

Én is megijednék, és jó eséllyel el is menekülnék, ha a párom miattam mindenki mast kizarna, es innentől csak én lennék neki a világ.

2023. márc. 21. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!