Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Ha 5 éve van élettársam,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha 5 éve van élettársam, sajnos én nem nagyon dolgozom, alig van keresetem, a párom rendesen dolgozik, havi fix keresettel, az közös pénznek, közös kasszának számít?

Figyelt kérdés
Én 25 vok (nő), a barátom 28. Nekem sajna a havi rendszeres netto jövedelmem csak kb 40e ft most. Én úgy ítélem meg, látom, hogy mivel már elég régóta vagyunk élettársak ez közös vagyonak számít, nem? sokszor mond olyat, hogy az csak az övé, ő kereste meg rá a pénzt, stb! Minek megyek el pl pedikűröshöz, nincs is rá pénzem, stb. Egyébként a kasszás én vok, nálam van a pénz, és kezelem, én fizetem be a csekkeket, vásárlás, stb.
2008. jan. 29. 09:11
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Ez a felek közös megegyezésén alapszik.

Legfőbb kérdés, te miért nem dolgozol, ha tudnál? Miért nem keresel valami jól fizető, ill jobban fizető állást? Mert így a férfi érezheti úgy, hogy kihasználod... te pedig a tőle való függőség súlyától szenvedsz..

Én azt mondom, vedd fel kesztyűt és keress egy másik, jobb állást, és mutasd meg a párodnak, hogy "látod nekem is megy" és hogy nem a pénz a minden! Sok sikert!

2008. jan. 29. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Ez csak rajtatok múlik,h hogyan oldjátok meg.Mondjuk abban igaza van,hogy minek csináltatsz műkörmöt,ha nem éltek valami jól.Mondjuk ez attól is függ,hogy mennyit keres a párod.

Csak egy dologra figyelj oda,aki most az orrod alá dörgöli az később is oda fogja.Nem tudom,hogy te miért nem dolgozol,de az is lehet,hogy a párodat az irritálja,hogy te nem teszed.Ha meg rajtad kívül álló ok,akkor meg egy bunkó barom,hogy az orrod alá dörgöli.Szerintem ezt nektek kell megbeszélni,mert ebből a pár sorból még az is lehet,hogy jogosan dörgöli az orrod alá.

2008. jan. 29. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Nem műkörmöt csináltatok, hanem a beteg sarkammal járnék pedikűröshöz...
2008. jan. 29. 10:40
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Ez mindig a felek döntése. Tudok én olyat is, ahol a házasságban sem teszik össze a fizetést, hanem a közös kiadásokat fele-fele fizetik, a többivel meg mindenki maga gazdálkodik. Mondjuk nekem ez furi. Mi az esküvőkör összetettük amink volt, attól kezdve közös folyószámlára jönnek a fizetések. Nincs én pénzem, te pénzed. De ki döntheti el, melyik a jobb elgondolás???
2008. jan. 29. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

En irok az "eltarto" oldalrol mint no. Par evig eltem egyutt valakivel akirol hat mi tagadas nem tudtam, hogy nem a munka bajnoka egeszen addig, amig meg nem tapasztaltam. Nem akarlak bantani de bizony igen, nagyon igazsagtalan egy ido utan - mert egy darabig igenis nagyon szivesen adod amit adsz - hogy te minden napod azzal toltod, hogy nyomod a melot, a tarsad meg itt-ott emeli meg magat. En is ugy tekintettem, hogy kozos egeszen addig amig kepes volt az ex egy db. nagyon jol fizeto munkat megtartani kb 6. honapig. Minden xart megveve maganak az a penz mar csak az ove volt...meg akkor sem tanultam en naiv...csak a kapcsolat vege fele, mert minden az en feladatom lett biztositani.

Ne haragudj, megertem a baratodat valahol. Ertheto lenne, hogy nem dolgozol ha komoly egeszsegugyi problemaid lennenek vagy gyermekkel lennel otthon....

Lehet, valtozna a velemenye, ha te is hazavinned a havi fixet.

2008. jan. 29. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

- mi az oka, hogy 40.000,- Ft a fizetésed?

/ha egyéb egészségügyi, akkor meg miért nem érti meg?/

- 5 év elég hosszú idő annak, hogy ilyen probléma még mindig fentálljon!!

- ha te és a párod összeadjátok az összkeresetet ez számit

közös vagyonnak!!

-vagy azt teszed, hogy nem mondod meg neki a pedikürt igy nincs mit hozzád vágni, a statisztika azt mutatja legtöbb háztartásban nem minden van bevallva, igy nincs morgolódás, nagyon sok nő él elnyomásban, a párjuk által!!

egy kicsit elszomorit az irásod, mert még fiatal vagy, és egy ilyen kapcsolatba még vállalnál gyereket is?

akkor, ilyen módon mit szólna ne vegyél semmit a gyereknek?

2008. jan. 30. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!