Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » A szerelem lényegében egy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A szerelem lényegében egy igaz bárát (ellenkező nemű persze) iránt támadt nemi vágy?

Figyelt kérdés
Mi a vélemenyétek erről? Ha valakinek van jobb meghatározása irja le!
2011. ápr. 10. 21:06
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
nem :)
2011. ápr. 10. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
nem :D
2011. ápr. 10. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Hát szerintem több mint egy igaz barát iránt támadt nemi vágy... a szerelem az valahogy több, más. Mert ha tegyük fel tetszik a legjobb ellenkező nemű barátunk, vagyis érzünk iránta nemi vágyat, attól még szerelmesek nem vagyunk belé. A szerelemre nincs meghatározás, és véleményem szerint ha valamilyen morbid választás elé kényszerítenének, hogy az igaz barátomat vagy a szerelememet választom akkor gondolkodás nélkül választanám azt, akibe szerelmes vagyok. Tudom, hogy kicsit kegyetlen példa volt, de az ember amikor szerelmes, akkor úgy érzi, hogy egyetlen ember teheti boldoggá, az az ember beragyogja a napjait, minden más világításban jelenik meg általa, az életnek van érteme, és nem konkrétan a szeretett személy, hanem rajta keresztül, vele együtt minden más is, ami körülvesz.
2011. ápr. 10. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 szamóca. ***** válasza:
sszerintem van benne valami, vagyis igazából ez így nem igaz, de tartós és jó kapcsolatok akkor lennének ha így lenne.
2011. ápr. 10. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Nem, amit leírtál az egy igaz barát iránt támadt nemi vágy. A barátod iránt nem érzel szerelmet, akkor sem, ha le akarsz vele feküdni.
2011. ápr. 10. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Én már éreztem egyszer nemi vágyat ellenkező nemű barátom iránt és voltam és vagyok is szerelmes, nekem ez utóbbi sokkal több.
2011. ápr. 10. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Valaki nem irna egy jó meghatározást erre?:)
2011. ápr. 10. 21:21
 8/12 anonim ***** válasza:

"Senki sem különálló sziget, nem lehet teljes önmagában."

Ez az idézet rejti szerintem a szerelem lényegét. Teljes életet párban lehet élni. Mert amúgy élsz, de minek?

Ha a párom valami történés folytán nem tudna többé szeretkezni velem, akkor is szerelmes lennék belé...szóval nem a nemi vágyon múlik...az is fontos eleme, de a szerelem sokkal több annál. Sokkal de sokkal több.

22N

2011. ápr. 10. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 szamóca. ***** válasza:

szerelemre?

olyan fajta vágyakozás és rajongás egy másik ember iránt, ami nem feltételez semmiféle értelmi egyezést, általában baromira logikátlan. hozzá tartozik a nemi vágy - és így igen, a külső tetszése is.

persze ez csak az első fázisa. tovább csak az jut, akinél értelmi egyezés is van, vagy aki tök naív.

2011. ápr. 10. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Ja, ilyesmiket irhattok még!
2011. ápr. 10. 21:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!