Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Az nagy baj, ha a barátomat...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Az nagy baj, ha a barátomat rá szeretném szoktatni az egészséges kajákra?

Figyelt kérdés

Nemrég költöztünk össze a barátommal, és kicsit idegesít, h mennyire egészségtelen életmódot él. Pizza, tészta, sültkrumpli, és hús hússal, folyton csak ezeket eszi, rengeteg kávé és édesség, semmi zöldség, gyümölcs, ami "egészséges" kaja azt nem szereti. Mit ne mondjak kicsit láccik a pocakján is, de ez nem zavar annyira, az már inkább, hogy én nem vagyok oda annyira ezekért a kajákért. Mondtam neki, hogy szívesen főznék neki de akkor saláta lenne a husi mellé és nem sültkrumpli :) de ő azt mondja akkor inkább eszik vmi kajáldában, mint ahogy eddigis.

Pedig múltkor nagyon éhes volt csináltam neki salit, hogy megeszi-e e és evett belőle bár nyafogott, hogy ez nyulaknak van. De mondott már olyat is, hogy szeretne egészségesebben élni, csak nem tud.

Szerintetek bűn az, ha ebben segítek neki, és kicsit jobban rágom a fülét, hogy táplálkozzon egészségesen, és ugyanazt a kaját együk?


2011. máj. 10. 20:31
1 2
 1/13 anonim válasza:
100%
ne próbáld megváltoztatni annak nincs jó vége soha! nem baj ha segíteni akarsz csak ne erőltesd,furfangosan vezesd rá ha máshogy nem megy
2011. máj. 10. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem bűn, hanem ezt kellene tennie minden párkapcsolatban lévőnek. Nem azt kell nézni, hogy a párom hogyan teszi magát tönkre:S Én úgy vélem te helyes uton jársz el ezen, de ha nem megy akkor gondolkozz el hogy megéri-e erőltetni, mert nagy veszekedések lehetnek emiatt. Dönts okosan.
2011. máj. 10. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Szerintem nem gond,de azért ne vidd túlzásba az egészséges életmódot.Pl. én már csak azért nem eszek zöldségeket,mert régen mindenki belém akarta erőltetni és akkor már csak azért sem :D


Csinálj neki húst sült krumplival,de tegyél mellé egy kis salátát is hátha megeszi:D

2011. máj. 10. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
ha segítesz neki az nem bűn, de ha erőszakoskodsz majd otthagy
2011. máj. 10. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Nem bűn, de azért néha hagyd h egyen vmi normális kaját is!
2011. máj. 10. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

ha csak odarakom a sültkrumpli mellé otthagyja.. :)

de ha nincs semmi köret akkor megeszi azért.

én is azért tettem fel a kérdést, mert eddig úgy gondoltam, nem szabad erőltetni semmit, de ez mégse mehet örökké így. nem lehet hogy örökké ilyen válogatós legyen, én szívesen főznék neki, de ő ezt nem értékeli semmire. az nekem se megy és nem is akarom hogy kettőnknek mást főzzek. és nála az se megy, hogy egyik nap olyan van amit ő szeret, másnap meg olyan amit én, mer akkor inkább kajálna máshol.

sztem ha erőltetném nem halna bele mer most nem öklendezik meg nem undorodik tőle, meg bírja enni ha éhes. van persze olyan kaja is amitől kb hány de azt nyilván nem erőltetném rá.

2011. máj. 10. 20:49
 7/13 anonim ***** válasza:

Én is így táplálkoztam.

Most már kicsit figyelek a táplálkozásra.

Végül is ha kocsim lenne csak jó benzint tankolnék, nehogy gáz legyen... ennyi erővel én is megérdemlem az egészséges kaját. Kocsit lehet újat venni, de életet nem :)


Szóval elsőre kezdj azzal, hogy friss salátával egye a húsokat, úgy is itt a szezonja. Ez simán megszokható. Mondd azt, neki hogy már ezzel is javíthat a közérzetén. Több energiája lesz ha kevesebb nehéz ételt eszik. Célozgass rá, hogy a felesleges energiáját levezethetnétek az ágyban :)

Ha nagyon fanyalog adj neki a salihoz valami joghurtos öntetet. Vagy csináljatok fűszeres párolt zöldséget köretnek. Grillezhettek is lassan, ott sem csak húst lehet sütni :)

Szóval ne a fülét rágd, hanem csináljátok meg együtt a kajákat, lepd meg vele. A baszogatásnál jobbak a tettek.

Hús azért legyen a kajában, elvégre nem vegát akarsz csinálni belőle.

A volt barátnőm amúgy állandóan ezzel idegesített, meg hogy tornázzak és őszintén szólva f@szom kivolt vele.

Bezzeg mióta szakítottunk rendszeresebben mozgok és normálisabban is kajálok :D

2011. máj. 10. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

nyugodtan tömjed ilyen madárkajákkal, mert ha szeret, akkor ugy csinálja h neked is jo legyen.

jo most ez nem u.a az a példa...de anyám is ilyen:SSS és hogy örüljön én is megeszem a sok zöldséget meg minden. utána meg büszke magára :D csak ezért teszem....: )

2011. máj. 15. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

A hús hússal rendben van!

Ha egészségről van szó akkor felejtsétek el ezeket:

-Fehérliszt és minden kaját ami abból van (kenyér,péksütemény stb.)

-Cukor (csoki stb.)

Ez már egy nagy lépés az egészség felé!

Egyek sok zöldséget, zabpehlyet és csirkehúst, rizset.

2011. máj. 15. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Hát nem tudom, de lassan elszánom magam egy radikális lépésre: itthon mostmár mindig sali, meg egészséges kaják lesznek, és nem csinálok a kedvéért spagettit meg ilyeneket. Ha megígéri, hogy mindig itthon eszik, és be is tartja, akkor lehet néha olyan is amit ő szeret.
2011. máj. 15. 20:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!