Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Az 5 hónapja tartó, eddig...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Az 5 hónapja tartó, eddig rendesen működő kapcsolatom szerintetek miért vált ilyenné?

Figyelt kérdés
A következőről lenne szó: 15 éves korom óta ismerem a lányt akivel jelenleg is együtt vagyok mostmár 5 hónapja, azelőtt pedig egy másfél éves kapcsolatunk volt. Jelenleg mindketten 21 évesek vagyunk. Annak idején mint osztálytársak jöttünk össze és másfél éven keresztül igen jól megvoltunk, azonban a kapcsolat utolsó pár hónapjában megszaporodtak a viták, konfliktusok így közös megegyezéssel szakítottunk viszont a jó viszony fennmaradt. 10 hónapot voltunk külön, ez idő alatt havonta, kéthavonta összefutottunk mint barátok (semmi szex vagy egyéb) sokszor azért mert a baráti társaságunk közös így együtt mentünk és jöttünk is ezekről. Végül Karácsony előtt nem sokkal egy találkozásunk alkalmával ő hozta fel, hogy mi lenne ha újrakezdenénk. Sokat agyaltam, hogy jó-e ha újra megpróbáljuk és végül úgy döntöttem miért is ne. A 10 hónap alatt egyébként semelyikünknek sem volt kapcsolata. Meg is próbáltuk és az első 2-3 hónap nagyon jól működött, éreztem hogy neki is fontos, komolyan veszi és sok időt töltöttünk együtt mindenféle gond nélkül. Közös programok, együtt töltött idő, intimitás, családi, baráti összejövetelek mind arra utaltak, hogy működik a dolog. Az elmúlt egy hónapban azonban egyre több furcsaság van amit nem értek. Gyakran előfordul, hogy egy kellemesen töltött este egyik percről a másikra a problémák megbeszélésévé alakul, ugyanis felhozza szomorúan hogy nem akar velem vitatkozni úgy hogy előtte heteken át egy apróbb összezördülés sem történt. Máskor csak szomorúan néz maga elé és ha rákérdezek semmit nem tudok meg. Ha együtt alszunk a másnap sosem kellemesen indul hanem rendkívül hideg és távolságtartó úgy, hogy az előző este ugyancsak szép és jó volt. Jelenleg nekem még pár hétig vizsgaidőszak van ő már végzett így nem tudható ez be a stressznek, főleg hogy rendkívül laza volt a vizsgaidőszaka és most hogy végzett már annyi időt sem szán a kommunikációra és kapcsolattartásra mint akkor amikor még neki is tanulnia kellett. Ha mégis beszélgetünk a nyári terveit ecseteli amelyekben nem igazán jut nekem idő, helyette a barátnőkkel ilyen meg olyan fesztiválokon való bulizás, barátokkal való közös Balatonozás bőven helyet kap. Tudni kell, hogy nyáron egy hónapot vidéken tölt majd munka miatt így akkor csak heti egy két alkamommal tudunk majd találkozni, két hetet pedig családdal külföldön így összesen 2 hét maradna arra, hogy együtt legyünk és közösen elmenjünk valahova illetve több időt együtt töltsünk, de pont erre az időszakra szervez jelenleg is programokat amelykben nekem nem igazán akar helyet biztosítani. Próbáltam vele beszélgetni, megtudni mi lehet a gond, mesélje el mi bántja, de semmit sem tudtam meg. Vagy jelentéktelen okora hivatkozva mondja, hogy mostanában nem olyan mint korábban volt, vagy egyszerűen azt hangoztatja, hogy minden rendben van, szeret és velem szeretne lenni, azonban az elmúlt időszak számomra nem ezt bizonyítja. Mit gondoltok mi állhat mindemögött? Nagyon régóta és elég jól ismerem és nem az a típusú lány aki félrelépne, kavarna a párja háta mögött, a barátnői akiket ismerek ugyancsak ilyenek, normális családban él és épp ezért erre nem is gondolnék, hogy ez lehet az oka ennek. Kíváncsi lennék a véleményetekre, hogy szerintetek mi lehet ez.
2011. jún. 5. 22:27
 1/10 napietus ***** válasza:
talán szüksége van Nélküled töltött szabadidőre, szórakozásra. a munka az nem szabadidő, nem is szórakozás...
2011. jún. 5. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Sok dologban hasonló cipőben járunk, úgyhogy én is kíváncsi vagyok a válaszokra...
2011. jún. 5. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, hogy most érik meg benne az érzés és a gondolat, hogy mégsem melletted van a helye. Viszont még nem jutott el odáig, hogy ki is merje mondani. Egy lehetőség, de ne így legyen:).
2011. jún. 5. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Vagy még a nyár elején fog dobni, vagy szórakozik még veled és megvárja a végét. Kitesz, az biztos. Gondolja, itt a nyàr, programok, pasik, bulik. És igy is lesz...:( sajnálom!:(
2011. jún. 6. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat! Sajnos én is hasonló dolgokat érzek mint amit írtatok. Gyakorlatilag nekem is ugyanezek fordultak meg a fejemben mégsem tudom, hogy mit csináljak. Egyfelől valóban sejteni lehet, hogy mi az oka ennek és mi lesz a vége másfelől meg nem szeretném feladni mert tényleg egyik héten még működött és rendben volt minden a másik héten pedig hirtelen elromlott az egész.
2011. jún. 6. 13:39
 6/10 anonim ***** válasza:

Én úgy gondolom elég annyit tenned hogy jobban megfigyeled, és megpróbálod őt szórabírni. Hajlamosak a nők köntörfalazni és kerülni a forró kását, no meg magukban félni.


Én helyedben bejátszanék egy ilyet:

Állj elé mond el hogy szereted, becsülöd, de úgy érzed ő másképpen érez feléd, ha így van elengeded békével. - Kiderül mi a helyzet.

2011. jún. 9. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Éedekes amit leírtál, ugyanis én egy lány vagyok, és a párommal pont ilyen kapcsolatunk volt(kicsit tovább tartott a vitamentes időszak). És nekem az jön le a beszámolódból, hogy te többet szeretnél vele lenni, mint ő veled. Az előttem szólók hozzászólásaiban van igazság, de a teljes igazat tényleg csak tőle tudod meg. Az a baj, hogy a szerelem nem örök, úgy értem egyszer elmúlik az az érzése az embernek, mint amikor megismerni a bizonyos nagy őt. A szerelem egy idő után átcsap szeretetbe, ami magával vonja a kötődést is. Most lehet egy ilyen hulláma van a kisasszonynak. Ha tényleg szeret, és veled akar maradni, megpróbálja megbeszélni veled mit kellene változtatni a kapcsolatotokon, hogy az jobbá váljon. Tényleg próbálj beszélni vele, ez lenne a legfontosabb. Sok sikert! ;)
2011. jún. 9. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm az újabb válaszokat, tényleg elgondolkodtató amiket írtok. Én is úgy gondoltam, hogy talán egy beszélgetés lenne amiből kiderülhetne, hogy mi a gond így pár napja amikor találkoztunk alkalmat is kerítettem erre. Elmondtam én mit érzek, mit gondolok igyekeztem megérteni őt és kideríteni, hogy mi lehet a gond de sok újat nem tudtam meg csak annyit mondott hogy semmi baj sincs, velem akar lenni és minden rendben van ne is agyaljak bármi problémán. Igazából érezhetően más volt így akkor kicsit meg is nyugodtam. Majd mondta, hogy lenne egy valami amit elmondana ha már ennyire belemerültünk a témába. Kiderült, hogy egy pár nappal azelőtti telefonon keresztül lezajlott vitánk után úgy felhúzta magát, hogy felhívta az exét és egy cukrászdába beülve 1-2 órát beszélgettek. Na amikor ezt elmesélte nagyon kiborultam és azóta is eléggé ki vagyok akadva. Elmondása szerint hónapok óta nem beszéltek/találkoztak és egy vitánk után a volt barátjához fordul akiről tudni kell hogy annak ellenére hogy van barátnője már több alkalommal újból és újból bepróbálkozott a barátnőmnél és egy hátulróljövős manipulatív alak. A barátnőm azt mondta, hogy igazából nem is volt a mi kapcsolatunkról szó, de most úgy érzem magam mint akit jól hátbatámadtak, mindemellett pedig eléggé aggódom amiatt, hogy ezek a találkozók mostantól megismétlődnek és ez aztán csak ront majd a jelenlegi helyzeten.
2011. jún. 9. 18:14
 9/10 anonim ***** válasza:
Próbálj megtenni mindent azért, hogy szeressen! Kápráztasd el, ha nem akarod elveszíteni. Ha az exe ilyen sunyi, ne várd el, hogy majd a barátnőd, aki vélhetően még mindig vonzódik(ez lehet túlzás) az exéhez veled marad, ha a másik elcsavarja a fejét. Hiszen hozzá fordult, amikor ti összekaptatok! Gyanúús... Vidd el vacsizni, szerezz neki romantikus, élvezetes estét, menj el vele moziba, vegyél neki random virágot, bármi! Csak próbáld amennyire az idejébe belefér, változatossá tenni a kapcsolatot, ne punnyadjatok be. Ha így lesz, fiatal még, mást fog keresni, hiába szereted és akarod őt. Hódítsd meg a barátnődet! ;) Hajrá :D Az utolsó kommentelő voltam :) 19/L
2011. jún. 9. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ és az ötleteket! :) Igyekeztem eddig is változatossá és kellemessé tenni a közösen együtt töltött időt, de úgy tűník még jobban bele kell húznom főleg a jelenlegi helyzetben. Remélem én is hamarosan túlleszek a vizsgáimon és nekem is hamarosan nyár lesz, aztán több időnk lesz együtt közös programokat csinálni és az talán újra közelebb hoz minket egymáshoz, addig meg remélem nem lesz baj :)
2011. jún. 9. 19:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!