Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Miért értékelik az emberek...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért értékelik az emberek olyan nagyra a pár hónapos kapcsolatokat?

Figyelt kérdés

Arra gondolok, hogy nagyon sokan itt arra alapoznak, hogy "már fél éve együtt vannak", meg van aki azt írja, hogy 3 hónapja együtt vannak, ezért már elég komoly.

Csak én érzem úgy, hogy ez egy őrült rohanás? Szerintem fél év édeskevés ahhoz hogy egy kapcsolat elmélyüljön...

Azt, amikor valakik 1 hónapig járnak, még szinte kapcsolatnak se nevezném... 1 hónap egy röpke pillanat...

Lényeg a lényeg, csak arra vagyok kíváncsi, hogy csak én értelmezem rosszul a dolgokat, vagy ennyire eltérne a világlátásom?


2011. júl. 3. 21:22
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Hány éves vagy?

Nézd, én értékelem a pár hónapos kapcsolatokat, hiszen a természetem olyan, hogy képtelenség mellettem több hónapot tölteni.

2011. júl. 3. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Hát ha volt valakinek eddig pl: 5db 2 hetes kapcsolata, de a mostani már két hónapja tart, akkor az hosszúnak is tűnhet nem?

Minden nézőpont kérdése.

2011. júl. 3. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Szerintem jól látod. Ilyeneken én is sokszor elmosolyodom :)
2011. júl. 3. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Az ilyen 2 hetes meg 1 hónapos szerintem sem kapcsolat. És én sem tartok hosszúnak pl egy fél éves kapcsolatot. De nézőpont kérdése.
2011. júl. 3. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Attól függ, honnan nézed. Én négy éve vagyok együtt a párommal, innen nem tűnik valami soknak. De aki éppen benne van, az általában az első hat hónapot nagyon intenzíven éli meg, tényleg úgy érzi, "mintha már évtizedek óta együtt volnának".

Másrészről például a nagynénémék három hónap után esküdtek. Gondolhatod, mit gondolt róluk mindenki. De az azóta eltelt évtizedek őket igazolták. Nem szabad előre ítélkezni.

2011. júl. 3. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Én több mint egy év utána jöttem össze a barátommal, és mikor még csak öt perce jártunk, akkor is hihetetlenül nagyra értékeltem, hogy végre összejöttem egy sráccal!

És tessék, példának okáért, mi fél éve járunk, szerintem fél év alatt azért kiderül, hogy van-e értelme komolyan venni a jövőt, vagy sem. És nem az időtől függ, amit együtt töltünk, volt 2.5 éves kapcsolatom, arra nem mondhatod, hogy rövid, de a közelébe se ért ennek, ami most tart fél éve. Egyszerűen találtam valakit, akivel nagyon jól összeillünk, és ezért én nagyra tartom a kapcsolatunkat.

Szerintem még mindig jobb, mintha csakúgy "járnék" valakivel és nem is érdekelne, meg kidobnám, aztán mégse, és azt se tudnám mit akarok.

20L

2011. júl. 3. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 szamóca.. ***** válasza:

szerintem meg a kapcsolat mélysége nem efltétlen attól függ hogy mennyi időt töltöttetek együtt. ez pusztán a "mérhetőség" kedvéért terjedt el. De láttam én már oylan kapcsolatot, ami több évig tartott, de nem ért annyit mint néhány pár hónapos kapcsolat, mert inkább csak haldoklott.

Egyébként a komolyság az egyéntől is függ. Lehet, hogy van akinek már nagyon komoly fejlődés ha két-három hónapot együtt tölt valakivel, és neki az már komoly.

2011. júl. 3. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:

szerintem azért, mert mostanában elég ritka, ha valakinek egy hosszú kapcsolata van (mondjuk hosszúnak fél évnél tovább tartóakat). és nagyon gyakoriak az olyan "kapcsolatok" amik 1-2-3 hétig tartanak, azoknak az embereknek, 1-3-6 hónap igenis hosszú.

és egyet értek, hogy néhány hét igen kevés arra, hogy egy igazán mély kapcsolat kialakuljon, de azok amik ilyen rövidek azok szerintem csak látszat kapcsolatok.

2011. júl. 3. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Igen, a pár hónapos kapcsolatok szerintem sem nevezhetők komolynak...Bár nekem is fél év volt a leghosszabb eddig, meg a mai világban azért nehéz is fenntartani fiatalon hosszú kapcsolatot...habár én arra vágyom. Dehát ez 2 emberen múlik...


18/F

2011. júl. 3. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Lehet nagyon tartalmas egy pár hónapos kapcsolat, de... szerintem az igazi értéket az adja meg, amikor az embereket már nem csak a hormonális lángolás meg a rózsaszín köd tartja össze, hanem megismerted a partnered hibáit, tényleges részed van az életében, szóval már nem is partner, inkább társ. Ez persze pár hónap alatt is eljöhet, de nem jellemző. Sokszor még pár év is kevés, hogy igazán közel kerüljünk valakihez.

Én is nagyon néztem amúgy, amikor az egyik ismerősöm beszólt, hogy "hú, ti már tök rég együtt vagytok a barátoddal, nem?" Akkor lehettünk 6 hónaposak. Azt azért nem mondanám "tök régnek" :)

2011. júl. 3. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!