Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mit tudnék csinálni, hogy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit tudnék csinálni, hogy kicsit változzon ebben? Más barátja is viselkedik néha így?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

A párommal vannak kicsit gondjaim. Elmondtam már neki a gondokat, de nem veszem észre, hogy változtatna rajta. Arra lennék kíváncsi, hogy szerintetek milyen praktikát vessek be, hogy elérjem a célom.

Az a gondom, hogy ha mondok neki valamit, ami szerintem nem jól működik (valamelyik nap pl. nem úgy szólt hozzám, hogy az szép lett volna), akkor mindig besértődik és úgy veszi, hogy én kötözködök vele. A másik, hogy ha besértődik, általában hazamegy, és telefonon próbálja velem utána megbeszélni a dolgot.

Nos, én ezeket mind elmondtam neki, hogy nem így kellene...

Van valami ötletetek, hogy hogy tudnám a makacsságát enyhíteni?

Köszönöm előre is!


2009. ápr. 3. 11:28
 1/6 anonim ***** válasza:
65%
Azt kell belátni, hogy más embereket nem lehet megváltoztatni, ha ők maguk nem akarják. Rengeteg ember azért válik el, mert azt gondják, hogy "majd megváltozik", de persze ebből nem lesz semmi. Ha te nem tudsz együtt élni a hibájával, nem ő az igazi számodra.
2009. ápr. 3. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nem feltétlen kell szakitásra gondolni mindet meg lehet oldani!

Én megváltoztattam a férjemet és forditva is igaz lassan 5éve együtt vagyunk semmi prob.

2009. ápr. 3. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
32%

Érzelmes pasiról van szó és nyilván elege van már belőled, hiába nem akarod bántani elég egy szó mert azt hiszi mindig hogy bántani fogod... van ilyen

Nem segít itt már semmi, bocsi...

2009. ápr. 3. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
mikor akar menni kerd meg h maradjon es kedveskedve, szepen probald vele megbeszelni a dolgokat. mond meg neki h nem hisztizni akarsz hanem vannak dolgok amik nem esnek jol es ettol meg nem fogsz szakitani de ha szeret akkor igenis tartsa szem elott a kivansagaid es a szuksegleteid.
2009. ápr. 3. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ez még nem ok a szakításra, próbáld meg te kezelni a helyzetet. A barátod kicsit túlérzékeny, szó szerint elszalad a vita elől, ez pedig pontosan azt jelenti, hogy fontos neki a véleményed, fél attól, ha negatív érzéseket támaszt benned.

Az én férjem olyan, hogy ha valami miatt "felszólalok", kiszalad családi házunk erkélyére cigarettázni. Vagy átmegy egy másik szobába... én meg utána... aztán így tovább. És mire megbeszélem vele a problémát, addigra bejárjuk az egész lakást :-)

de azért nem válok el tőle...ilyen és így kell elfogadni. Vannak az embereknek olyan mélyen györekerező tulajdonságaik, amelyeket nem lehet megváltoztatni.

Próbáld meg kedveskedve megbeszélni vele a gondokat. Hogy érezzed hogy szereted.

És ha néha morcos, nem olyan hangnemben szól, ahogy te elvárod? Mindenkinek lehet rossz napja, nem? Képzeld el: összejön neki két-három rossz dolog, teljesen lelombozódik, felmegy hozzád, te meg lenyesed... persze hogy elszalad.

2009. ápr. 3. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

1. A véleményem az, hogy marhára gyerekes...

2. Hidegen hagyja a kapcsolatotok, mivel nem munkálkodik a problémák megoldásán.

Kérdezem én, van értelme olyan kapcsolatnak, amiben csak az egyik fél tevékenykedik, a másik meg semmit nem tesz a jól működő kapcsolatért?

2009. ápr. 3. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!