Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Létezik józan szerelem?

Figyelt kérdés
A két szó eleve ellentétes jelentéstartalmú, ha az érzelmi állapotot vesszük. Lehet szerelemnek nevezni azt az érzést, amikor kölcsönösen azt érzitek, szeretitek egymást, egymás támaszai vagytok, biztonságot adtok a másiknak, kölcsönös a nagyrabecsülés és a tisztelet a másik felé, a szex tüzes és szenvedélyes, bolondok vagytok és megnevettetitek egymást, de a földön jártok? Nem repültök, de a szárnyaitokkal melegítitek egymást? Amikor nincsen már az a büdös rózsaszín köd(rövid ideig tartott csak), de tudod, hogy neked ő az ideális társad? Mennyire erősíti meg ez az érzés az emberben azt, hogy ne vágyjon soha másra? Létezik ilyen?
2011. aug. 4. 16:58
 1/6 anonim ***** válasza:
61%
Előbb-utóbb másra is vágyni fog mindenki bármennyire is szereti és tiszteli a párját. A szerelemből szeretet lesz, kötődés, összetartás. És ez így van helyén, elég kemény lenne ha 50 éven keresztül mindenki rózsaszín ködben élne.
2011. aug. 4. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 szamóca.. ***** válasza:
69%

az már szeretet.

a szerelem fő jellemezője ( azon kívül hogy nem létezik) az hogy h*lye leszel tőle.

2011. aug. 4. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
82%
Szeretet,amit talán sokkal fontosabb mint a szerelem.Ha így érzed,nem baj,örülj,hogy van egy ilyen társ melletted.Ahogy az előttem szólók írták,minden elmúlik/átalakul.Ez az élet rendje,ma én vagyok a leggyönyörűbb nő az egész világon a szemében,pár hónap elteltével már csak szép leszek,pár év múlva pedig egy semmi,egy porszem a világban.Hogy ezt a folyamatot mennyire lehet elfogadni,vagy egyátalán érvényesülni a gondolattal,azt nem tudom,szar ez az egész rendszer.
2011. aug. 4. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
61%
Ránk teljesen illik ez a leírás. Amikor vele vagyok, akkor az jobb, mint bármelyik drog... olyan, mintha nélküle csak egy fél lennék. Vele töltött időmben mindennél szabadabban érzem magam, semmi bajom nincsen. De ha nincs velem az nagyon megőrjít. Szóval létezik ilyen. De mivel a világunkban nagyon gyorsan változnak az érzelmeink, érzéseink... így soha nem biztos, hogy ez örökké tart! Mert ha nincs örökkévaló fájdalom, akkor végtelen öröm se létezik. Egyet tudok tenni: beinvitálom Istent a házamba, nem csak hiszek benne, így talán mindvégig mellettem marad. Aki talán már átélte, annak nem csak üres mondat ez.
2011. aug. 4. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
68%
grat. az előttem szólónak,szép meglátások
2011. aug. 4. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Az igazi szerelemről beszélsz többé-kevésbé. A rózsaszín ködöt sokan összetévesztik a szerelemmel. Az csak szenvedély, erős vonzódás. Az igazi szerelem azután jön. Ilyenkor kezdjük egyre többször és egyre mélyebben érezni, hogy lelkileg összeforrtunk.

Ránk is ez jellemző, bár nálam nem volt rózsaszín köd, mint az előző kapcsolataimban és azokban nem is voltam olyan szerelmes, mint most. Igazából eddig nem is tudtam, mi az a szerelem. Pedig éreztem már olyan szenvedélyt a másik iránt, hogy akár meg is haltam volna érte. Mégis most jöttem rá csak, hogy az sem volt szerelem.

Ez teljesen más érzés. Szebb, mélyebb, boldogabb, csodálatosabb, hihetetlenebb.

2011. aug. 4. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!