Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Két hete született meg a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Két hete született meg a kisfiunk a mától már ex-párommal. A terhesség alatt lett egyre több veszekedés köztünk és reméltem, hogy szülés után rendbe jön minden, de sajnos nem így lett. Jól döntöttem? Kell neki még lehetőséget adnom?

Figyelt kérdés

Két hete született meg a kisfiunk a mától már ex-párommal. Nagyon szerettük/szeretjük ergymást, de azt hiszem ez most tényleg nem volt elég. A terhesség alatt lett egyre több vezsekedés köztünk és reméltem, hogy szülés után rendbe jön minden, de sajnos nem így lett. Nagyon jól bánt a babával, bent volt a szülésnél is, de mikor hazajöttünk, ő szinte egész nap a gép előtt ült, és ha kértem, hogy legyen velem, vagy feküdjünk le együtt aludni ma, ne hajnalig gépezzen, nem értette mi bajom van, azt mondta ne baszogassam állandóan. ASzt nem értette meg, hogy mennyire szükségem lenne rá, hiába mondtam neki. Azt tudni kell, hogy a szüleimmel lakunk, a ház felső szintjén. A szülés előtt 2 hétig kórházban voltam és akkor mérgesedett el a viszony az édesanyám és közte, pedig előtte nagyon jóban voltak. Az volt akkor is a fő gond, hogy nem csinált semmit itthon, a babára készülődött mindenki, ő meg aludt vagy gépezett és megsértődött ha szólt neki vki. Amikor hazajöttünk, a feszültség oldódott, de nem teljesen, érezni lehetett... Az utolsó csepp a pohárban a tegnap este volt. Két naja 39 fölöttilázam volt, mondanom sem kell, őt zaklatta fel legkevésbé... tegnap végre nyugodtan tudtam volna aludni, de ő éjszaka 11kor énekelt meg sörözött meg zebnét hallgatott a gép előtt. Szóltam, 3X normálisan, hogy hagyja abba. Negyedjére már azt mondtam, hogy kussoljon és nagyon elkezdett velem ordítani, rángatott meg minden kurvának elmondott, lökdösött, cigivel járkált agyerek mellett. A hugom felkelt, aztán szólt anyának, és ő mindenkit lökdösött, meg magából kikelve ócsárolt minket (ja, 2 méter magas és130 kg). Soha nem gondoltam volna, hogy így viselkedik... Nagyon megilyedtem...

A lényege az a kérdésemnek, hogy nem kapkodtam e el, adjak-e neki még esélyt valamikor a gyerek miatt vagy mi legyen. Az nem ok hogy szeretem, az egész életünk tönkremehet, ha rosszul döntök. Kérlek segítsetek minél többen! Köszönöm előre is!


2008. márc. 8. 11:57
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Hát ez egy nagyon nehéz döntés. Szerintem a férfiak többsége inkább kimarad az anya-baba kapcsolatból az első hetekben, nem igazán tudják, hogy mit csináljanak, de utána megszokják a helyzetet. A párod mit mond? Vissza akar menni hozzátok? Azt sem mondtád, hogy volt-e már máskor is ilyen alkalom, hogy bántott titeket. Mert ha ehhez hozzászokik, akkor a babának is lehet valamilyen baja. Akkor inkább jobb, ha csak te neveled. A helyedben megbeszélném a párommal jó alaposan, hogy miért csinálja ezt. Talán gy könnyebb lenne a dötés.
2008. márc. 8. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Tisztázni kellene, hogy mi a baja most. Lehet, hogy teljesen az agyára ment, hogy gyereketek születetett, és most nem is tudja igazából, hogy mit akar, meg azt se,hogy mit művel, ja és azt meg végképp, hogy miért. Le kellene őszintén ülni egymással beszélni. Megbeszélni, hogy mi az, amin neki változtani kellene, és te is hallgasd meg az ő állásponját, és együtt döntsétek el, hogy hogyan menjen tovább. Az biztos, hogy a kényszerű együttléttel csak a gondokat fokozzátok. Beszéljetek!
2008. márc. 8. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem egyértelműen látszik, hogy fél. Megijesztette ez a helyzet. Nem hinném,hogy jó megoldás lenne a szakítás. Neki most ugyanannyira szüksége van rád, mint neked rá. Az ellenségeskedés nem vezet eredményre. Persze NE tűrd a családon belüli erőszakot semmiképp, de feltétlen ülj le vele beszélgetni. Azt írtad, hogy szeretitek egymást. Akkor túl fogtok jutni ezen a mindkettőtöknek nehéz helyzeten.
2008. márc. 8. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Azt nem írtad, hogy a párod előtte is sokat gépezett-e éjszakánként, vagy csak mostanában? Meg hogy akartátok-e ezt a gyereket, vagy csak becsúszott? Ha tervezett gyerek, akkor ő is őszintén akarta, vagy csak te? Hány évesek vagytok? Ezek mind-mind befolyásoló tényezők lehetnek.

Gondold magad az ő helyébe is egy kicsit. Gondold el, néhány hónapa még nem kellett felelősséget vállalnia senkiért és semmiért, aztán észre se vette, és CSALÁDAPA lett.

A férfiak többsége, ha nincs felkészülve az apaságra, hasonlóképpen reagál (Na jó, nem kezd el verekedni, de kifordul magából). Igazán fel sem fogja, hogy mi történik körülötte. Eleinte még nincs felkészülve arra, hogy gondoskodjon egy gyerekről, nem érzi át azt, hogy az egy emberi kis lény, aki idővel rengeteg szeretetet tud majd adni neki, csak azt látja, hogy itt van egy síró – büfiző - büdös kis csomag, ami állítólag az ő kölke, akit szeretni kell, de ő még nem tudja szeretni! FÉL. Fél hozzáérni, fél felvenni, fél gondoskodni róla.

És hogy miért most jön ki rajta ez a viselkedés? Mert most lett valóság abból, amit 9 hónapig elfojtott magában, miszerint nem biztos, hogy ő még apa akar lenni. Vagyis hát persze, hogy akarja, de mégsem, és nem tudja, hogy mit hoz a jövő. Hogyan lesz ezután? A legtöbb férfi akkor is kétségbe esik, amikor ő is akarja, hogy gyereke legyen, aztán meg bizonytalan. Szerintem a nők is vegyes érzésekkel vágnak bele a gyerekszülésbe, nagyon akarják, hogy teherbe essenek, aztán, amikor a teszt pozitív lesz, elbizonytalanodnak. A nőkben is felmerülnek a jövővel kapcsolatos kérdések. Csak a nők könnyebben feldolgozzák lelkileg, mint a férfiak. Ugyanis nekik a testükben zajlik a változás. Magukban érzik a gyerek mozdulatait, és mire megszületik a gyerek, addigra már megtalálják a válaszokat a kérdésekre. A férfiaknak meg nem

Gondoljuk végig a kilenc hónapot! A férfi a terhesség első időszakában még fel sem fogja igazán, hogy mi történik körülötte, még örül is a dolognak. Meg sok minden nem is változik a gyakorlatban, ugyanúgy jár a nő is, a férfi is dolgozni, szex is ugyanúgy van, és bár szó esik a babáról, azért eleinte mégsem csak a gyerekről folyik minden társalgás. Aztán elkezd valósággá válni a dolog. A nőn egyre inkább meglátszik a terhesség, eldeformálódik, a gyerek megmozdul, és a nőnek innentől kezdve minden gondolata csakis és kizárólag a gyerek. Még talán kicsit el is hanyagolja a férjét. Egy picit talán ki is hagyja a babavárás örömeiből. Hiszen, ős fizikailag is átéli a dolgokat, és elfelejti, hogy a férfi csak csendes szemlélője a folyamatnak. És a férfi egyedül marad a kétségeivel. És ha a nő nincs ott, akkor végképpen elfolyik minden. Elmaradnak a meghitt ölelkezések, ki-kimaradozik a szex, később teljesen meg is szűnik. A nő táppénzre kerül. Állandóan vagy orvosnál van, vagy terhestanácsadáson, vagy ultrahangon, vagy éppen babadolgokat vásárol, és szörnyen boldog. A férfi meg dolgozik, hogy eltartsa őket. Meg magányos. Lelkileg. Elfolytja magában az érzéseit, egyedül marad a kétségeivel. Akarja is, meg nem is. Lehet, hogy igyekszik megfelelni a külvilágnak, de ez nem mindenkinek sikerül. És ilyenkor elkezd. Pl. számítógépezni. Vagy iszogatni. És agresszív lesz, amikor számonkérik rajta a viselkedését.

Aztán, amikor anyu bekerül a kórházba, a férfi rádöbben, hogy itt az idő. Innen nincs visszaút, innentől már csak a kis csomag lesz, örökké, aki az ő kölke. Most végre meglátja a kis arcocskáját, a kis formás testét, a kis hurkáit. Mi történik körülötte? Ez a kis valami belőle van? És aztán rádöbben, hogy nem tud vele mit kezdeni. Idővel, persze, ahogyan minden nap ott van, belevésődik, hogy ez igenis, az ő kölke. Kialakulnak az apai ösztönei. Csak idő kell hozzá. Kinek több, kinek kevesebb. Rádöbben, hogy nem csak gondoskodni kell a piciről, hanem szeretni is lehet. Sőt, nagyon is. Ahogyan a kis kezét nyújtja, és mondja: apa. Az első lépéseknél féltőn figyeli, nem lesz-e baj, ha seggre tottyan. Az első betegségnél ott ül a gyerek ágyánál, hogy vigyázzon rá. Sőt, néha a férfi az, aki a következő gyereket szóba hozza.


Nem ragozom tovább. Szerintem nektek nem kellene még szakítanotok. Próbáld őt is megérteni, és adj neki időt. Beszélgess vele sokat, az segít. Hallgasd meg őt is, ne szólj közbe!. Had mondja el, hogy ő mit érez. Veled kapcsolatban, a gyerekkel kapcsolatban, vagy éppen a helyzettel kapcsolatban. Lehet, hogy az is zavarja, hogy amíg csak ketten voltatok, akkor az anyukád nem volt ott lépten nyomon, most pedig ott sertepertél körülöttetek mindig, hogy segítsen a baba körül, és ezzel egy picit a párod magánszféréjába is belelép. Ami természetes, mégis zavaró lehet.

Tanácsolom, hogy amint jó idő lesz, menjetek sokat sétálni hármasban. Hagyjátok néhány órára ott a gyereket a szüleidnél, és menjetek el kettesben valahová. Meg bízd rá sokszor a párodra a gyereket. Először csak fél órára, amikor alszik a gyerek, neki csak vigyáznia kelljen rá, de ne legyen vele gondja. Aztán egyre több időre, és akkor is, amikor már kell is a gyerekkel valamit csinálni (etetés, büfiztetés, ringatás) Persze ügyelj arra, hogy amikor elmégy, akkor még aludjon a baba. Figyeld meg, hogy tud-e vele valamit kezdeni. És szólj a szüleidnek, hogy szándékosan ne menjenek rögtön segíteni. Hagy ismerkedjenek csak meg egymással, apa és fia! És ne szóljanak a szüleid neki egy szót se, ha valamit nem úgy csinál, ahogyan kellene. Ezeket a köröket neki, magának kell, hogy megfussa. És soha ne erővel csináld. A lényeg, hogy kialakuljon benne valami apai érzés féle. A te párodnak valószínűleg több időbe telik, de remélhetőleg előbb-utóbb megtörténik. Kérdés persze, hogy a terhességed előtt milyen ember volt, Mert ha akkor se nagyon csinált semmit otthon, ha akkor is benne volt az agresszivitás, ha akkor is sörözgetett éjjelenként, akkor nem biztos, hogy fog változni. De ha nem, akkor csak idő kérdése, és ő lesz a leggondosabb apa, aki láttál. Ahogy a mondás is tartja: kurvából lesz a legjobb feleség


Remélem, hogy néhány hét alatt megoldódnak a gondjaitok. Sok türelmet kívánok neked, és jó egészséget a fiadnak.

2008. márc. 8. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


A helyzetünk akkor hasonló. Az én férjem is miután kiderült, h baba lesz elkezdett iszonyat bunkó lenni, és minden nap megsiratott, nem járt haza, hajnali kettőkor hazaesett, aztán még kb neki állt följebb, h dolgozik.....Szintén anyuméknál laktunk, és persze nálunk sem maradt el az anyós-vej viszály, mert hát finoman szólva ő is szart bele mindenbe. Aztán mikor másfél hetes volt a babánk kész lett a házunk, de én már nem akartam elköltözni anyuéktól, fűt-fát megigért, h majd hazajár, jó apa lesz, meg minden. azóta közel fél éve itt élek az új házban, egyedül, sosincs itthon, ha meg igen, akkor is minek. Néha hazamegyek h anyu egy kicsit segítsen, de ez elég kevés!

Ha rám hallgatsz hagyod, h menjen, és keresel egy új apát a gyerekednek, mert kutyából nem lesz szalonna....ha az elején határozod el magad hidd el h könnyebb, ő már bebizonyította, h nem alkalmas, kapott elég esélyt!

Bocs, de én így gondolm!

Sok sikert!

2009. márc. 31. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Na hát én pont nem sajnálnám a kedves apukát. Az, aki nem tudja, hogy ilyenkor mi a helyzet, és hogyan kell viselkednie, az menjen is a fenébe, mert később sem lesz jobb, csak rosszabb.

Kedves apukák, leendő apukák!

Tessék tudomásul venni, nem csak az anyukának kell szülővé válni, hanem az apukának is. És nem elfogadható indoknak, hogy ő még nem készült fel. Van rá 9 hónapja.

2009. máj. 1. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Szia! Érdekelne, hogy mi van veletek a kérdés kiírása óta!
2012. júl. 3. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!