Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Fiúk, férfiak! Ti hogyan...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Fiúk, férfiak! Ti hogyan működtök egy kapcsolatban ilyen tekintetben?

Figyelt kérdés

22 éves vagyok, lány. Komoly, hosszú kapcsolatom nem volt még. A barátom 25 éves, 5 hónapja vagyunk együtt. Tudom, nem nagy idő még, de én nagyon ragaszkodom hozzá.


Két dolog zavar nagyon. Az egyik, hogy soha nem beszél az érzéseiről és a szándékairól, se arról, hogy ő hogyan látja a kapcsolatunkat. Szavakkal abszolút semmit nem mond. Annyit sem, hogy hiányoztam, semmit. Akár személyesen, akár telefonon beszél velem, vagy ha e-mailt ír: mintha egy ismerősével beszélne. Nem sétál velem kézen fogva az utcán, nem ölel át csak úgy, hozzám sem ér. (Nem azt mondom, hogy nyilvános helyen fel kéne falni egymást, de azért jó lenne, ha lehetne érezni, hogy a barátnője van vele, nem egy haverja.)


Amikor próbálok vele nyíltan megbeszélni valamit, nem megy. Ez a másik. Már a probléma említésére próbál kitérni a beszélgetés elől, és lerázni valamivel ("nem kell annyit gondolkodni", " "inkább menjünk enni", "én túl sokat olvasok".) Ha nem hagyom magam lerázni ilyenekkel, akkor is csak 1-2 semmit mondó tőmondatot mond, amivel nem megyek semmire. Pedig nekem fontos volna tudni, ő hogyan látja a kapcsolatunkat, és neki mik lennének az igényei.


Lehet ezeken a dolgokon változtatni? Ha így maradnak, szerintem nem lesz jó vége. Szeretem, kívül-belül nagyon vonz, szinte egyező értékrendünk van, jól érezzük magunkat egymással. De a fenti két dolog azt érzem, kikezdi az egészet. Soha nem érzem, hogy igazán szeretne, és mivel soha nem kommunikál velem nyíltan, nem is érzem úgy, hogy bízni tudnék benne 100%-osan.


Mit lehet tenni?


2011. szept. 10. 09:41
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Mintha a barátnőmet látnám...


"Ha így maradnak, szerintem nem lesz jó vége. Szeretem, kívül-belül nagyon vonz, szinte egyező értékrendünk van, jól érezzük magunkat egymással"


Akkor? Mi a francot akarsz megbeszélni? :D Én is úgy vagyok vele, hogy minden ok, erre mindig jön a "mik az igényeid, meg hova tart a kapcsolatunk"??? Mi van? Egyrészt én nem is szoktam ilyeneken gondolkozni, másrészt ilyen nyakatekert bonyolult kérdések... nem is értem pontosan, mit akar! Mi az, hogy mik az igényeim? Jól elvagytok, nincs semmi probléma, erre te csinálsz :P Tényleg túlbonyolítod az egészet, a fiúk nagy része nem szeret, meg nem is tud ilyen dolgokról beszélni!

2011. szept. 10. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Félre értesz. Ezeket a dolgokat nem így kérdezem meg, hanem egy-egy konkrét dolog kapcsán. Nálunk nem áll az, hogy semmi probléma nincsen.


Vannak gondjaink, amiket meg kell beszélni. Nem a semmiből kérdezem azt, hogy "mik az igényei". Hanem, ha például nehezen tudjuk megoldani, hogy többször találkozhassunk, akkor megkérdezem, hogy neki mire lenne szüksége, kb. hány találkozás lenne neki jó egy héten, hogy ne is hiányozzak, de azt se érezze, hogy megfojtom.


Persze biztosan az is félre érthető, hogy általánosságában fogalmaztam.

2011. szept. 10. 10:23
 3/13 anonim ***** válasza:
:D:D Na látod, erről beszélek, de nem érted :D Szóval egy fiú nem fog otthon ülni, és akkor azt mondja, hogy 2 még kevés lenne, 6nál már úgy érezném, hogy megfojt, úgyhogy 3 az nagyon jó! Ilyeneket mi nem tudunk amennyi találkozást össze lehet hozni, annyit lehet, aztán jól van. Most én se konkrétan úgy értettem, hogy eléállsz, és megkérdezed, mik az igényeid :D Én még mindig azt mondom, hogy túlbonyolítod, de lehet félreértem.
2011. szept. 10. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Volt már olyan kiélezett helyzet, mikor megkérdeztem, mennyire is akarja ő a kapcsolatunkat, és tényleg komolyan gondol-e engem, vagy jobb lenne, ha abbahagynánk az egészet. (Sokszor a velem való találkozás helyett inkább a "pihenést" választotta huzamosan, és hónapokig nem mutatott be otthon, mindig nálam találkoztunk.)


Erre kaptam azt a választ, hogy "menjünk ebédelni". Nem hiszem, hogy ha ez ilyen szituációkban merül fel, akkor túl érzékeny lennék, vagy a semmit bonyolítanám.

2011. szept. 10. 10:27
 5/13 A kérdező kommentje:

Értem, hogy a találkozásokra nem mindig lehet egy konkrét számot mondani. De képzeld el, hogy a barátnőd elmondja neked, hogy szerinte keveset találkoztok (vagy keveset szexeltek, vagy bármi más), és ő ettől rosszul érzi magát. Próbáljatok rajta úgy változtatni, hogy még mindkettőtöknek jó legyen. Mit tudtok érte tenni, neked ebben mi a sok, és mi a kevés.


Ha a másik fél minden ilyen jellegű probléma felvetésre úgy tér ki, hogy "nem kell mindig annyit gondolkodni", attól nem juttok előrébb, és az az üzenete is adott, hogy a másik nem vesz téged komolyan. :(

2011. szept. 10. 10:31
 6/13 anonim ***** válasza:
Jó de figyu 5 hónapja vagytok együtt. Ez nem sok idő, hagyd felengedni, nekem simán úgy tűnik, hogy még nem tud megbízni benned 100%-osan, nem tud kötetlen lenni melletted, de ez nem az ő hibája, egyszerűen néhány embernek erre kevés az 5 hónap!
2011. szept. 10. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Egyébként volt már bnője előtted, volt nagyobb csalódása? Mert azok szoktak így viselkedni, akiket 1x-2x már elég komolyan pofára ejtettek.
2011. szept. 10. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Egy öt éves kapcsolata volt előttem, a lány szakított vele, azt hiszem, meg is csalta, és nagyon csúnya elválásuk volt.

Lehet, hogy ezért "bizalmatlan?"

2011. szept. 10. 10:39
 9/13 anonim ***** válasza:
Hát könnyen lehet, hogy alapból is ilyen természetű, ez meg még csak rátett egy lapáttal, és így nem mer könnyen bízni, nem akarja belelovalni magát semmibe... szerintem ha tényleg szereted és komoly problémák nincsenek köztetek, adj neki időt, majd felenged.
2011. szept. 10. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Az is érthető, ha 5 hónap alatt még annyira nem tud a bizalmába fogadni, ilyen szempontból.


Viszont ha már az induló kapcsolatunk elején ridegen és távolságtartóan viselkedik velem, akkor nem jók az esélyek arra, hogy egyáltalán eljussunk odáig, hogy tényleg közel engedjen magához. Ha közben kiábrándulok belőle, mert úgy kezel, mint egy ismerőst. És ebben a tekintetben mindegy, miért ilyen, még ha meg is lehet érteni őt is.

2011. szept. 10. 10:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!