Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Alapvető személyiségzavar?...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Alapvető személyiségzavar? Mit tegyek? Mit változtassak?

Figyelt kérdés

A problémám igen furcsa, és egyedi. Először is néhány adat rólam: 16 leányzó vagyok. 150 centi magas, és az arcom olyan, akár egy nyolc éves kislánynak. Bármit, de bármit teszek, nem néznek az emberek 12 évesnél többnek, ez most úgy teljesen komolyan mondom. Már úgy vagyok vele, hogy jól van, akkor ezeket a vonásaimat hangsúlyozom ki, hátha valamelyik fiúnak ez tetszik.


A probléma ott kezdődik, hogy a kinézetemből, és a kisugárzásomból adódóan a barátaim egyre többször könyvelnek el egy hülye, infantilis, idegesítő "szőke" libának, holott tudják, hogy nem vagyok az. Összegészében, és ezt nem egoistaságból mondom, de nem tartom magam buta embernek. A baj az élőben való viselkedésemből adódik, ami rám online beszélgetéseknél sosem szokott jellemző lenni. Akaratlanul vicces a beszédhangom, a nevetésem, és ez sokakat zavar, ráadásul beszédhibás is vagyok. Néha nem esnek le bizonyos dolgok, más nézőpontba helyezem őket, ezért neveznek az emberek úgymond "butának". Ha egy társaságban vagyunk, mindig az megy, hogy na és most akkor trollkodjunk engem, mert hogy az milyen vicces. Mármint hogy engem lehet mindig a legjobban kiparodizálni, és ezt már nagyon, de nagyon unom. A legrosszabb az, hogy a többiek azt hiszik, hogy élvezem, és direkt megjátszom azt, hogy nem, de ez egy hatalmas nagy tévedés. Soha az életben senki nem tekintett rám nőként, ha a fiúk bókolnak, nem azt mondják rám, hogy szép vagyok, hanem leggyakrabban azt, hogy aranyos, netán cuki. És nagyon rosszul esik az is, hogy semmi, de semmi szeretetet nem adnak mostanában a barátaim.


Jó, most leírtam szépen a problémáimat, de megoldást nem találok rájuk. Mégis mit tegyek, úgy őszintén? Mondok egy példát. Anyukámmal tegnap voltam kabátokat nézni télre, én pedig egy ilyen hosszú, nagy gombos fekete szövetkabátot szeretnék, mert gondoltam az nőies, és ezen felül jó meleg is. Erre anyukám annyit mond, hogy pontosan úgy festek benne, mintha felvette volna a nyolc éves kislány az anyja nagykabátját. Hát köszönöm. ^^ A viselkedésemmel is mi a francot csináljak? Változtassam meg a hangom? Ne nevessek? (Általában mondjuk elég sokat szoktam.) Csak akkor szólaljak meg, ha biztos vagyok valamiben? Állításom szerint az még rosszabb, ha nem adom önmagamat, dehát ez így nem járható út. Mit tanácsoltok?


2011. szept. 18. 21:22
1 2
 1/19 A kérdező kommentje:
Juj, azt kihagytam, hogy miért ment ebbe a témakörbe. Oo" Természetesen nekem is, mint az ennyi idős tiniknek az a vágyuk, hogy találjanak valakit, aki szereti őket. Mint mondtam feljebb is, ez nekem nem adatott meg idáig, megjártam a pasikkal. Illetve csak egyel. Kár is volt belészeretnem, mostanra már lehet, hogy a barátomnak sem tekint, legalábbis semmi jelét nem mutatja. Kikészülök. *sigh*
2011. szept. 18. 21:26
 2/19 krvua ***** válasza:
kezdj el dohányozni az kicsit változtat a hangodon és idősebbnek fogsz vele tűnni.
2011. szept. 18. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
Hát, erről nem tehetsz, így születtél. Ha meg téged cseszegetnek nem kell velük foglalkozni. Emlékszem, engem általánosban azért csúfoltak, mert nagyobb volt a mellem; hát, ma már örülnének, ha nekik is ilyen lenne, azt hiszem. Hidd el, lehet, hogy most még úgy gondolod, hogy az, hogy te 'csak' cuki vagy nem jó, de van olyan srác, akinek pont ez jön be. Tudod, türelem rózsát terem. :)
2011. szept. 18. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
TL;DR
2011. szept. 18. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 WhiteLabel ***** válasza:
100%
Szerintem nincs veled semmi gond, a menyasszonyom is ilyen volt, pont ezért szerettem bele.
2011. szept. 18. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
Hát meglepően értelmes vagy. Ha 5 évvel idősebb lennél, biztos rád hajtanék, mert imádom az energikus, kislányos csajokat. :) 21/f
2011. szept. 18. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:

Én is voltam hasonló helyzetbe általános iskolába. Leszartam, maradtam egyéniség, kiálltam magamért, néhány helyen amikor "trollkodjunk engem" effektust szült a szituáció, akkor egy két pofont is lekevertem, amiből aztán született egy két verekedés is, megtanulta, hogy ne szórakozzon velem többet. Persze csak akkor folyamodtam erőszakhoz, amikor nagyon nem volt jó napom és nem használt a szóbeli megbeszélés, mert amúgy lepereg rólam a fika. Szóval én maradtam önmagam, tényleg ez a legjobb út, az élet; a Teremtés azért adott neked ilyen tulajdonságokat, hogy nézz szembe velük, ezen akadályokon kell áthágnod, másnak például kajla a füle, szóval mindenki más más "átkokkal", "áldásokkal" (nézőpont kérdése) van megáldva, el kell fogadni. Volt két darab barátom azon az egy éven keresztül, túléltem, boldog voltam így is, nem színészkedtem.

Végül új társaságba kerültem (középiskola) ahol aztán nem ért ilyen sérelem, mert érettebb társaságba kerültem és nem bántam meg, hogy önmagamat adtam.

2011. szept. 18. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:

Ilyen vagy és kész.Nem mondom,hogy ne próbálj fejlődni,de mindig csak a jó irányba...és a jó irány az,amit te jónak látsz!

Ne akarj soha senkiért ilyen módon (hangelváltoztatás,kevesebb nevetés,stb.) megváltozni!Legyél büszke magadra,az eredményeidre,és előbb vagy utóbb tisztelni fognak azok is,akik most a leginkább ellened vannak!

2011. szept. 18. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
Kezdetnek ne hangsúlyozd azt a személyiséget, akinek a külsőd szerint lenned kellene.
2011. szept. 18. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
Magadnak akarj megfelelni,ne másnak.Sok feszültségtől szabadítod meg magad.
2011. szept. 18. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!