Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mégis mivel másabb a barátságn...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mégis mivel másabb a barátságnál a szerelem? Számotokra mit jelent a Szerelem? Mit jelent a kapcsolat (fiú-lány közötti szerelem)?

Figyelt kérdés

Elég személyes barátságra gondoljatok...


Az különbözteti meg a kettőt, hogy a szerelemnél nemi kapcsolat is szóba jön?!


Mi a szerelem?


Segítsetek, minél több szempontból közelítjük meg annál jobb.

Tegnap léptem ki egy 8 hónapos kapcsolatból...Magam alatt vagyok, és most kezdem megérteni hogy mit is jelent egy kapcsolat.


2011. szept. 20. 17:01
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
64%
Milyen veled született rendellenesség gátol meg abban, hogy megkülönböztesd a barátságot a szerelemtől? Tényleg érdekelne.
2011. szept. 20. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 cartmenkid ***** válasza:
75%
Nézd nem lehet kifejteni (szerintem) mivel másabb. Sokkal közvetlenebbek vagytok egymással, sokkal intimebb a dolog és ugye sokkal több mindent megosztotok. De ha voltál vagy vagy ilyen kapcsolatban akkor tuti érted, hogy mi a különbség és ha nem az gond!
2011. szept. 20. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 Peston ***** válasza:
100%

Ezen már én is elgondolkodtam...


Nem hinném, hogy a nemi élet, mert ma már elvétve olyat is hallani, hogy barátok fekszenek le egymással...


Inkább azt hívnám szerelemnek, azt a többletérzést, amit 1 (néha több) ember iránt érzel.. mint egy tűz, bizsergető, meleg, és nem a macska, amelyik éppen kinyal. :D

2011. szept. 20. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 cartmenkid ***** válasza:
100%
na mégis sikerült kifejtenem :D
2011. szept. 20. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 Walk With Me ***** válasza:
91%

Érdekes belegondolni, hogy a szerelem az csak tulajdonképpen egy kis kémia, ami ha mély barátsággal és szexuális vonzalommal társul, akkor nagyon erős, akár életen át tartó kapcsolat alapja is lehet, igaz? :)


Szerintem ennyi. Nem kell túlmisztikálni sem a szerelmet, sem magát a "kapcsolat" szót. Csak az érzések számítanak. Ha két fél között megvan a bizalom, megértés, elfogadás, összhang és szereTET (ez ugye mondjuk a barátság) és emellé még betársul a vonzalom is, akkor szerintem nem feltétlen kell szerelem ahhoz, hogy ez egy nagyon jó, hosszú kapcsolat lehessen. Vagy pedig ezektől már "automatikusan" kialakul a szerelem is... Nem tudom, mindenesetre én ilyen kapcsolatot szeretnék, nem valami 1 hét alatt összejövőset.


20/F

2011. szept. 20. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 Alex Lion ***** válasza:
93%
Nekem van egy naaagyon-naaagyon közeli barátom (én fiú, ő lány) szinte mindíg egymás nyakán lógunk, mindent megbeszélünk, majdnem mindent eggyütt csinálunk, és még sem vagyunk szerelmesek egymásba MERT mindketten meg tudjuk különböztetni egymástól a barátságot és a szerelmet. Neked valami agyi problémád lehetett ha eddig nem tudtad megkülönböztetni. (bocsánat a nyers kifejezésért, ne vedd rossz néven) Figyelj, én már voltam szerelmes, de úgy látszik te ezt a nagyon érdekes érzést még nem tapasztaltad meg... Ha nekem le kéne szavakkal írni... Nos, nem könnyű... Volt egy lány akit szerettem, minden nap... Apropó: szinte mindíg rá gondoltam, mindíg az járt a fejemben hogy hogyan is tudnék a kedvére tenni, és amikor egyedül, a sötétben, nélküle, a plafont bámulva arra gondoltam hogy átölel: hirtelen melegség öntött el, éreztem ahogy a pulzusom az egekig felszökik, a hátam pedig tiszta libabőrös lett... Menny és pokol... Amikor pedig szakított velem, én még mindíg rá gondoltam, de már nem melegséget éreztem amikor rá gondoltam, hanem fáztam, hetekik nem tudtam sírás nélkül elaludni (férfi létemre), és miközben a párnámat ölelgettem, a szívem továbbra is hevesen vert, az ujjaim zsibbadtak... Persze, mindenki máshogy éli meg, de akkor is! Ha te még hasonlót sem éreztél a korábbi barátodnál, akkor ott tuti nem volt szerelem, maximum szeretet...
2011. szept. 20. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
94%
A barátodat nem akarod megdugni, a szerelmedet meg erőteljesen meg akarod dugni!
2011. szept. 20. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
92%
Szerintem te még nem voltál szerelmes. Ha a szerelmedet meglátod, elolvadsz, ha a szemedbe néz zavarba jössz, a szíved majd kiugrik... A baráthoz nem vonzódsz, csak jól elvagytok egymással, jól el tudtok beszélgetni, bízol benne.
2012. okt. 18. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
És azt kifelejtettem, hogy ha szerelmes vagy, akkor bizony elmegy az eszed :D Csak rá gondolsz állandóan, és csak egy vágyad van: vele lenni, átölelni. Ha nem viszonzott, akkor meg belehalsz, beleőrülsz. Tuti nem voltál még szerelmes, ha ezeket nem tudod.
2012. okt. 18. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
37%
Szerintem a barátságnál annyival másabb a szerelem, hogy a felek hűségesek egymáshoz. Jó barátod száz is lehet, szerelmed nemigazán. Szerelme valakinek csak egy lehet, ha úgymond többet szeret, az már nem szerelem.
2013. jún. 17. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!