Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » A hasonló vagy a különböző...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A hasonló vagy a különböző érdeklődésű emberek vannak meg jobban?

Figyelt kérdés

Szóval ismerek olyan párt, akik mindig mindenben ugyan azt szeretik csinálni, ugyan az a véleményük, ugyan az érdekli őket.

De ismerek olyat is, akik pont, hogy az egyik amit szeret, azt a másik utálja. Éss mégis jól meg vannak.


Most akkor melyik a jellemzőbb az emeberekre?

A hasonló emberek illenek egymáshoz, vagy az ellentétek?


2011. okt. 8. 14:52
 1/10 anonim ***** válasza:
alapvetően minden embertípussal kijövök, de mint nőre csak a hozzám hasonló lányokra tudok nézni.
2011. okt. 8. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

két dudás nem fér meg egy csárdában,tehát két hasonló ember se....az ellentétek vonzzák egymást : )

..de,akárhogy is nézzük a szerelem múlásával minden kapcsolat tönkre mehet......ha az ember mindig azt nézné,hogy ki illik hozzá,az a büdös életbe nem lenne boldog..

2011. okt. 8. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha csak érdeklődési körről van szó,akkor teljesen mindegy. Ha már életvitelről,életstílusról beszélünk, akkor fontos, hogy hasonló legyen,vagy elfogadóak legyenek a felek.

Én például képes vagyok elviselni, ha egy olyan emberrel hoz össze a sors, aki az éjszakában él, szóval mondjuk vendéglátós.

Sokaknál már ez kiveri a biztosítékot, de elég megemlíteni az örökmozgó és az otthonülő közötti ellentétet is. Azt már nem viselném el, ha folyamatosan otthon kellene lennem.

2011. okt. 8. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

lássuk csak:


a barátnőm és én a legtöbb esetben más véleményen vagyunk. szinte mindig. és az érdeklődési körünk is teljesen más!-------> Ergo: nem unatkozunk, hol az ő dolgait tárgyaljuk meg hol az enyémeket, hol az ő szórakozásaira megyünk el hol az enyémekre, ergo egyik héten elmegyünk romantikus sétára az erdőbe másik héten tuning show-ra....



Az érzelmileg viszont egy szinten pendülünk. Ugyanarra vágyunk pölö ölelésre összebújásra, és a szex terén is egy dallamon vagyunk.

2011. okt. 8. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a hasonló a hasonlót szereti.És azzal is fér jobban össze hosszabb ideig.


Ha 2 embernek azonos az érdeklődési köre akkor már van közös téma amiben mind2-en el tudnak merülni.Ez a kapcsolat szempontjából nagyon pozitív.

Különböző érdeklődésű embereknél felmerülhet az a probléma hogy hoszabb távon mikor már az egymás iránt érzett heves érzelmek enyhülnek,unalmassá vagy idegesítővé válhatnak egymás számára.


Pl:Tegyük fel,van egy olyan pár ahol a férfi fizikus,a nő pedig humán érdeklődésű költőnő és regényíró.A kapcsolat elején a szerelem miatt még annyira nem zavarja őket hogy a fő hobbijuk és munkájuk a másikat nem érdekli.Viszont később már zavaróvá válhat a férfinek ha épp egy tudományos projektjéről beszél a feleségének és azt veszi észre hogy a nőt untatja ezzel.A nőnek is zavaró lehet ha épp egy új költeményét olvassa fel a férjének és azt veszi észre hogy a férfi bambán néz rá mert nem érti a vers mondanivalóját és értékét.Egy ilyen kapcsolat előbb utóbb üressé válik és megromlik.

2011. okt. 8. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

szerintem meg nem!


"az ellentétek vonzzák egymást" és ezt most NEM a külsőre értem!


a legtöbb párkapcsolatban élő ismerősöm nem igazán egyezik a látásmódjuk más véleményen vannak más körökkel, és még is jüól megvannak évek óta...új a másik ergo...

2011. okt. 8. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Hülyeség, amit a 15:08 -as válaszoló írt. (Ez a 15:34 -es válaszolónak is szól.) Ez nem mágnes. Itt az ellentétek taszítják egymást!


Az egymásra hasonlító emberek vannak meg jobban általában. Akik testileg (vagyis külsőleg) és gondolkodásban is hasonlítanak egymásra, azok jönnek ki a legjobban egymással, azok tudják megérteni egymást a legjobban.

2011. okt. 9. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Szerintem nem kell egyforma sem lenni meg pont egesszen egyforma sem, de egy hullamhosszon lenni es jol megegyezni, meg nemis muszaly mindig egy velemenyen lenni, hogy legyen tema megvitatni bizonyos temakat es meghallgatni masik velemenyet, veszekedes nelkul. Es meghagyni mind ketto magaszferajat es magan eletet de mikor kozos programrol van szo akkor alkalmazkodni es elfogadni, hogy mi jo az egyik vagy masik felnek es benne lenni, kielegiteni egymas igenyet.
2011. okt. 23. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Span ***** válasza:
Szerintem pont az a izgalmasabb ha a két ember eltérő véleményen van! Így nem unnak rá egymásra olyan hamar! És mindig van valami amit meg lehet vitatni. Szerintem ez abszolút nem konfliktus forrás.
2011. okt. 23. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Mcgalagony17 ***** válasza:

Én imádok olvasni, színházba járni és sokat emberek közt lenni, barátom pedig csak a gyűjtőszenvedélyének él, nem szereti a művészeteket, és eléggé otthonülős. Ennek ellenére kölcsönösen meghallgatjuk és kritizáljuk egymás élményeit és nem erőltetünk egymásra olyanokat, amiket a másik nem akar. Az egyik legfontosabb a kapcsolatban, hogy a szabadság megmaradjon. Alapvetően az érzelmi összhang tartja össze a kapcsolatokat, szerintem.


19/L

2013. jún. 6. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!