Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek korai még az összeköltözés? Nem bírom itthon!

Figyelt kérdés
Fél éve vagyunk együtt a párommal.Nagyon jól kijövünk egymással.Közös jövőt is tervezünk.Viszont a szüleimmel nem valami jó a kapcsolatom,mert mindent számon kérnek rajtam.(hova megyek,mire költöm a pénzem stb.)Megfordult a fejemben a költözés lehetősége.21/L
2011. okt. 10. 14:15
1 2
 1/13 napietus ***** válasza:

ha elköltözöl a szüleidtől, az rendben van, de ne a barátoddal költözz rögtön össze fél év után! alakítsd ki a saját önálló kis életed, és ha oda jut a kapcsolatotok, összeköltöztök. de ez ne egy kényszerszülte megoldás legyen, hanem tleg amikor már biztosnak tűnik a közös jövő (mondjuk belátható időn belül össze akartok házasodni stb.)


29/N

2011. okt. 10. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
49%
Csatlakozom. A menekülés jellegű összeköltözés nem az igazi.
2011. okt. 10. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
52%
Fél év még nem elég idő hogy rendesen kiismerd a párod,szóval a költözést lehetőleg úgy csináld hogy ha úgy adódik haza tudjál menni.Azt is jó észben tartani hogy manapság csak az hogy fedél lehessen a fejed elég nagy összegbe kerül amit rendszeresen tudni kell finanszírozni,és ugyebár ezenkívül enni is kell valamit.Ha ezen a kettőn kívül bármi más igényed is lenne azt felejtsd el hacsak nem kerestek elég jól a pároddal együtt.Ettől eltekintve én támogatom a költözés ötletét,biztos vagyok benne hogy nem fogod megbánni-legalábbis az első néhány évben nem. 28/f
2011. okt. 10. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
"fejed felett" a felett kimaradt,majd még megtanulok írni a későbbiekben.
2011. okt. 10. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!Igen,tisztában vagyok azzal,hogy a "menekülésből"származó összeköltözés nem az igazi,viszont én sajnos nem keresek annyit,hogy egyedül fenntartsak egy albit,tehát a pároméknál lenne a legideálisabb.El is férnénk,és az anyukájával meg a mamájával is nagyon jól kijövök.Esküvőt is tervezünk majd,meg persze gyereket is,de az még pár év.Annyit pedig nem bírok ki itthon,mert keveset is vagyunk együtt és szükségem van az önálló életre:(
2011. okt. 10. 17:08
 6/13 napietus ***** válasza:
100%
de így nem leszel önálló. azért nem ajánlom, mert ha képtelen vagy magad fenntartani, akkor kínos lesz amennyiben mégse jönne össze valami miatt a parti lógó orral visszakuncsorogni magad a szülői házba. hamár függened kell valakitől, ezerszer inkább a szüleidtől függj, akármilyenek is, mint vadidegenktől. nem ismered őket, nem tudod, milyen lesz az az együttlakás.
2011. okt. 10. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Egyrészt igazad van abban,hogy kínos lenne visszaköltözni,bár nem én lennék az egyetlen.Csak tudod,elég szar érzés,hogy 21 évesen mindenről be kell számolnom.Még ha tizenéves lennék megérteném és tolerálnám,de ez már kicsit sok.Nem nyafogok,de tényleg kellemetlen.
2011. okt. 10. 19:00
 8/13 A kérdező kommentje:
Nem tudom mit tegyek.Szeretjük egymást a párommal és komolyan is gondoljuk az egész kapcsoltatot,de mégsem tudom mi lenne a jó.
2011. okt. 10. 19:02
 9/13 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!

Kicsit hasonló helyzetben vagyok Hozzád. 20 éves fejjel még mindig a szüleim mondják meg, hogy mikor hova mehetek, még a barátommal sem találkozhatok bármikor, pedig mi 4 éve vagyunk együtt. Nálunk az a különbség, hogy mivel még 4 évig tanulok, így ők tartanak el, így esélyem sincs rá, hogy csak úgy elköltözzek, mert nem tudnám fenntartani magam. Ennek ellenére jó a kapcsolatom a szüleimmel, mert már elfogadtam a helyzetet, tudom, hogy nem tudok rajta változtatni, amíg férjhez nem megyek, így inkább együtt élek a dologgal, minthogy naponta veszekedjek.

Nálam az volt a nagy segítség, hogy más városba mentem tanulni, és így lényegében hét közben nem itthon lakok, hanem albérletben. És most költöztem át az albérletből a barátomhoz, de még így, 4 év után is féltünk kicsit tőle, hogy jó ötlet e, pedig imádjuk egymást, és az elejétől fogva közös jövőt tervezünk.

Emiatt (is) mondanám, hogy nem tartom jó ötletnek, hogy fél év után odaköltözz egy olyan sráchoz, akit még nem ismersz teljesen/ eléggé, ráadásul nem ti ketten költöznétek össze, hanem a családjához mennél... Gondolj bele, hogy állnának ezután hozzád a szüleid...

Nem tudom, milyen munkád van, de egy szoba bérlése nem nagyon kerül többe 20E forintnál, annyira csak futja egy havi fizetésedből- tehát ha mindenképp költözni akarsz, én is azt mondanám, hogy inkább albérletbe, valakikhez (akár idegenekhez) egy kicsi szobába (akár mással egy szobába, én is úgy laktam), mint a barátodékhoz.

Egyébként a legjobb megoldásnak azt tartanám, ha leülnél a szüleiddel megbeszélni, hogy már nem vagy kisgyerek, önálló kereseted van, így jobban örülnél, ha nem szólnának bele folyamatosan, hogy mit hogyan csinálsz (Te pl. megteheted, én nem, mert nekem azt mondják, hogy amíg ők tartanak el, addig úgy csináljam a dolgokat, ahogy ők mondják...). Felnőtt vagy, önálló, így leülhetsz és beszélhetsz velük ezekről a dolgokról.

20/L

2011. okt. 15. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Laktam már együtt expasimmal úgy, hogy az ő szüleinél. Soha többet nem tenném. Imádtam az anyukáját, nagyon jól kijöttünk, sokat beszélgettünk, nála jobb anyóst senki se kívánhatott volna magának. A mai napig tartom vele a kapcsolatot.. DE! Egy fiatal párnak önállósodásra van szüksége, arra h kirepüljenek a szülői házból. Pláne ha ilyen komoly terveitek vannak egymással! El tudja cseszni a dolgot az, ha bármelyik szülővel egy fedél alatt kell élni. Ezt elhiheted.. Nem tudtok egy normálisat veszekedni és rengeteg apróság van még ezen kívül. Lakva ismeri meg egymást az ember, a párod és közted is lesznek bőven surlódások, nem hogy még egy egész családhoz kelljen alkalmazkodnod! Ezek a dolgok egy idő után terhesek lesznek és megmérgezhetik a kapcsolatotokat. Ez az idő tényleg arra van, hogy kirepüljetek a szülői házból, elkezdjétek a saját életeteket. Ráértek a szülőkkel akkor együtt lakni, amikor már idősek lesznek és rátok lesznek utalva :)

30/N

2011. okt. 15. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!