Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Hogyan reagáljak? Tönkremegyek...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan reagáljak? Tönkremegyek úgy érzem. Tanácsokra lenne szükségem!

Figyelt kérdés

Barátommal már 2 éve hogy együtt élünk. Lassan 4. éve vagyunk együtt, de még egyszer sem karácsonyoztunk együtt. A szüleit nem is ismerem, egyszer sem mutatott be nekik. Idén úgy alakult, hogy a szüleim akikkel az ünnepeket szoktam tölteni, elutaznak karácsonykor, szilveszterkor sem lesznek itthon. Kértem, töltsük együtt az ünnepeket, de hallani sem akart róla, hogy ne az anyjáéknál legyen, mondván összegyűlik olyankor a család, és az öccse is ott lesz a barátnőjével, akivel pár hónapja vannak együtt.. Úgy érzem, érezteti, hogy nem tartozom hozzájuk. Most karácsonyozhatok egyedül az üres házban.. És borzasztó kedvem van miatta. Hogy reagáljam le felé a dolgot?

27 éves vagyok, nem kislány, mégis úgy érzem, szomorú vagyok a helyzettől. Ő 32 éves. Köszi annak, aki tanácsol valamit..


2011. okt. 10. 15:56
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
76%

Én megkérdezném tőle kerek perec, hogy miért nem akarja, hogy megismerjem a családját és együtt karácsonyozzuk. És hogy nem zavarja-e, hogy egyedül leszek az ünnepen.

Sajnálom egyébként...

2011. okt. 10. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
65%

Majdnem 4 éve együtt vagytok, és még nem mutatott be?

A vak is látja, hogy itt valami gáz van.

Nem kérdezted még, miért nem mutat be? Akkor karácsonyozhatnál velük.

Ha továbbra sem akar túlesni rajta, akkor talán nem téged képzelt élete párjának. Vagy a szüleit szégyelli.

Akárhogy is alakul, ne maradj egyedül karácsonykor. A szüleiddel esetleg nem tudsz menni?

2011. okt. 10. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Beszéltetek már arról, h miért nem mutatott be eddig a szüleinek? Nekem ez nagyon furi, hiszen régóta vagytok együtt, ráadásul együtt is éltek, ha másért nem legalább ezért ismernetek kéne egymást. Vagy a szülők nem kíváncsiak rád?

Mert ugye az lenne az egyértelmű megoldás, h te is mész vele a szüleihez. Ez neki eszébe sem jutott? Én igen sértve érezném magam, és baromira elgondolkoznék azon, h ennek a pasinak miért is kellek (ha a szülei előtt sem vállal fel, és leszarja, h mit csinálsz karácsonykor).

2011. okt. 10. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Hú, az első 2 évben sok vitánk volt miatta, hogy nem mutat be otthon. Ő jóban van az én szüleimmel, már akkor ismerték, amikor még nem is jártunk. Mindig azt mondta, hogy nem olyan a viszonya a szüleivel. De ha az öccse haza tudja vinni a barátnőjét, akkor neki se kéne szégyenkezni...

Nem vagyok egy bányarém, és a szüleit is rendes embereknek képzelem elmondás alapján. Nem tudom, mi a hiba, de mindig vitába torkollott ha szóbakerült. Illetve szóbahoztam.

2011. okt. 10. 16:07
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Két éve együtt éltek, és még nem karácsonyoztatok együtt??? 4 éve jártok és nem ismered a szüleit?? Hűűűha, itt valami gáz van, nem is kicsi. A szülei hogy-hogy nem kíváncsiak Rád? Biztos a szüleihez megy? Nem a másik családjához?
2011. okt. 10. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Teljes joggal vagy szomorú:S 2 év együttélés, és 4 év kapcsolat alatt, már bőven lett volna alkalom a családja megismerésére, ha fontosnak tartaná.

Hogy miért nem így történt, azt mindenek előtt nektek kellene megbeszélni. De ez így, nagyon nem oké.

A normális kb. az, hogy az öccse viselkedik, aki ott lesz a barátnőjével. Lehet, hogy nem lesz ásó-kapa-nagyharang a kapcsolatukból. De MOST összetartoznak, és ezt mindenki előtt vállalják. Karácsonykor is, máskor is.

Ha már ilyen előre magányos ünnepet tervezhetsz, lesz időd átgondolni, hogy van-e értelme ennek a kapcsolatnak. Nem a szülők, meg a karácsony miatt. Inkább azért, mert évek óta ki vagy rekesztve az életének egy részéből, és láthatóan nem is hiányzik neki, hogy ez másként legyen.

2011. okt. 10. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
65%

4 év nagyon hosszú idő. Gondolom valami titkolni valója van párodnak. Nem gondolom, hogy szégyellne téged inkább fél, hogy kiderül róla valami amire nem igazán büszke.

Nen hiszem, hogy úgy gondolná nem tartozol mellé, hisz akkor nem lenne veled.

Nyíltan,és őszintén kérdezd meg tőle, hogy MIÉRT!

Ha hárít, és nem mond semmit, gondolkodj el a kapcsolaton.

2011. okt. 10. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Mi fiatalabbak vagyunk (21/23) és az elejétől fogva ismerjük egymás családját. nem mindenkivel felhőtlen a viszony, de elviseljük egymást. Úgy gondolom, hogy 32 évesen már az ember nem azért nem mutatja be a szüleit mert szégyenli. Inkább akkor azt szégyenli akivel él... Ezt ne sértésnek vedd, de valami nem oké a barátod részéről. Én megkérdezném tőle, hogy mi az oka ennek. Ha nem kapok értelmes választ azért elgondolkoznék azon, hogy hosszabb távon ennek akkor van-e értelme. Mert egy normális kapcsolatban ez nem normális dolog. Főleg, hogy írod, hogy az öccse barátnője meg ott lehet Szóval szerintem nem a családdal van itt a probléma hanem a pasid nem akarja.
2011. okt. 10. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 LadyLee ***** válasza:
82%
Erre tényleg nincs más orvosság. Vagy szimplán csak a tudtára adod, hogy ez a helyzet neked borzalmasan fáj - normálisabb pasinak ebből értenie kell. Vagy tényleg ultimátum elé állítod, mert amit leírtál az nagyon nem tűnik normálisnak és nem csoda, hogy ki vagy akadva. Ha se arra nem reagál, hogy neked ez fáj, sem az ultimátumra, akkor sajnos nem úgy tűnik, hogy sok jövője lenne a kapcsolatnak - érdemes ezesetben minél előbb lelépni, ne pocsékold arra érdemtelen pasikra a drága időd.
2011. okt. 10. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
50%

Kérdés mennyire gáz a fiú családja, lehet hogy téged félt tőlük. Nálunk is ez ment 1 évig (mondjuk még csak jártunk, de ő már megismerte a szüleimet, járt hozzánk rendszeresen), én azt hittem engem szégyell, azután kiderült hogy a családját, akik tényleg nem egyszerű esetek, főleg az öccse, uh utólag megértem miért próbálta húzni a dolgot. No én meg csak kijártam hogy megismerjük egymást, pont azóta szó szerint utáljuk is egymást az öcsivel és sajnos sok családi veszekedés volt miattunk. Szóval így utólag ha nem erőszakoskodok, jó pár évnyi kellemetlenségtől megkíméltem volna magamat.

Mindenesetre beszéljetek róla hogy mi az oka, mert az neked is jogod van tudni akármi is legyen az, de ha észérveket hoz fel mérlegeld alaposan hogy lehet nem véletlenül dönt így, még ha neked meglepő is.

2011. okt. 10. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!