Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Miért rejtik el vagy változtat...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért rejtik el vagy változtatják meg párkapcsolati állapotukat Facebookon az első évfolyamos főiskolás v. egyetemista lányok?

Figyelt kérdés

Saját szememmel látom nem egyszer, hogy a tipikusan elsős fősulis lányok zöme szeptemberben-októberben amint kötnek barátságot a szakon, gyorsan eldugják mindenki elől, hogy kapcsolatban vannak, meg olyanokról is tudtam, akik szakítottak párjukkal a továbbtanulás miatt.

Ha az iskola teljesen máshol van, és a lány nem szeretne távkapcsolatot, akkor érthető az indok, de magam főleg lányokon azt tapasztalom, hogy beteszik a lábukat egy felsőoktatásba, és ettől rögtön független nagylánynak érzik magukat. Olyanról is tudok, hogy egy csajjal személyesen ismerkedtem meg még év elején, és tudtam, hogy van barátja, aztán hamar gondoskodott róla, hogy szingli maradjon. Ugyanakkor mások mintha "szégyelnék" hogy nincs senkijük 18 évesen, így csak "Kapcsolatban" vannak, de ezzel kinek akarnak dominálni? Barátnőm másik szakon van, full csajos szakon, és ott senki se rejtegeti a párkapcsolatát, tehát ebből arra következtettem, hogy az én szakomon a fiútöbblet miatt vetemednek kétes játékba a lányok. Nem? Netán irigység állna a háttérben? Az emberek inkább hallgatnak párjukról, hogy elkerüljék az irigykedést? Vagy eddig sem gondolták komolyan a kapcsolatot?


22/F


2012. jan. 4. 19:24
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Az elsővel értek egyet. Az ilyenek tipikusan arra hajtanak, hogy ha van jobb, akkor az mindenképpen "meglegyen", nehogy a barátjuk hátráltassa az udvarlókat. Gusztustalan dolog. Bár még nem vagyok egyetemista, de szerintem én akkor is büszke leszek a barátomra.
2012. jan. 4. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Várok mág válaszokat. Sajnos, percek alatt nagyon lejebb került ez a kérdés, így ha tehetitek, osszátok meg olyanokkal, akiket érdekelhet ez a probléma.
2012. jan. 4. 19:49
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Ez azért van, mert hirtelen új környezetbe kerülnek, és vagy egyből találnak valakit, vagy reménykednek, hogy nemsokára találnak.
2012. jan. 4. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Hát. Szerencsére az én barátom nem ilyen. Facebookon is együtt vagyunk, meg a való életben is, pedig első éves egyetemista, ráadásul tőlem 100 km-re.


Én úgy vagyok vele, hogy felesleges takargatni, hazudozni. Úgyik kiderül egy idő után, hogy mi van, kinek hazudnak akkor? Maguknak? Szerintem egy párkapcsolat alapja az őszinteség, és ha így együtt van még a pasijával titokban, akkor hol a becsület? Így kezd egy kapcsolatot? Gratulálok csak. A másik meg, ha nem szeret valakit, akkor ne keressen indokokat a szakításra, hanem amikor úgyérzi elég, szakítson, mert csak jobban fáj a másiknak utólag. Mert, hogy aki ilyesmiért szakít, mert "nagylány" és "független" az nem szereti, vagy sosem szerette a párját.


15/L

2012. jan. 4. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
ez szép volt
2012. jan. 4. 20:10
 6/9 anonim ***** válasza:
? :D
2012. jan. 4. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
15 évesen szépen fogalmaztál, tetszik a hozzáállásod, ment is a zöld ujj :)
2012. jan. 4. 20:16
 8/9 anonim ***** válasza:
A felsőoktatás egy olyan társadalmi csoport, akol függsz a többiek rokonszenvétől, ugyanis ha csak a tananyagról beszélünk, a tanároktól tudhatod meg a legkevesebbet. Ha van "szabad vegyértéked", az előnyt jelent, nem is kicsit.
2012. jan. 9. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
25%

Jó ég, te komolyan ezt nézed? :D

Nem mindegy miért csinálják, valszeg nincs bennük annyi gerinc, hogy érdemes legyen kezdeni velük egy kapcsolatot. Aki meg mégis, az magára vessen.


Mint 20 éves, elsőéves egyetemista lány, és facebook-ozó, pont tökéletesen húzott görbe ívben sz.arok rá, hogy az egyetemre járó tudjahány srác v. lány közül ki a halál nézegeti az adatlapomat, és milyen következtetéseket von le magának a "kapcsolatban" státuszomból, mely hiszed vagy sem, nem eltitkolt leszbikus hajlamaimat tükrözi, vagy magányos segélykérésemet a világ felé, hanem azt, hogy van egy pasim, igen, nekem, egy darab, igazi élő pasim, a valóságban.

Ezt egyébként nem is láthatják elvileg, csak ha az ismerőseim, mert szkeptikus gyerek lévén, én minden információt titkosítottam, szóval szerintem a neten való kémkedés helyett inkább barátkozz össze az évfolyamtársaiddal. :D Nekem sikerült. Még úgy is, hogy nem vagyok potenciális jelölt a férfinép számára.


20L

2012. jan. 10. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!