Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Bűntudatom van, hogy miattam...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Bűntudatom van, hogy miattam változott meg, és nagyon aggódom. Hogy beszéljem meg vele?

Figyelt kérdés

A párommal közel fél éve vagyunk együtt, azt mondja nagyon szeret, és én is úgy érzem így van, sőt, elmondása alapján nagyon komolyan tervez. DE!

Mióta együtt vagyunk gyökeresen megváltozott. A bulizós, nagyvilági srácból egy nyugodt, komoly ember lett, teljes fordulatot vett. A barátai (azok a srácok-lányok, akikkel a szabadidejét együtt töltötte), most széttárt karokkal csodálkoznak, mi lett belőle, piszkálják is érte, van, aki bennem keresi a bűnöst.

Hozzá tenném, én az elején többször hangsúlyoztam neki, hogy én sokkal másabb mentalitású vagyok, mint ő, és nem szeretném, ha ebből később probléma lenne, de ő azt mondta, neki pont erre van szüksége, szeretne megkomolyodni.

Nekem nem is panaszkodik, viszont a helyzet úgy adódott, hogy egy -az én számítógépemen megnyitva hagyott (tán célzás???)- chat beszélgetésben láttam, hogy a szilveszteri nagy buli helyett tartott szolid szórakozást is "sajnálta".

Én nem akarom ezt... Nem akarom, hogy egy, öt, vagy tíz év múlva egyszer csak észbe kapjon, mennyi időt fecsérelt el rám, hogy megbánja. Nem akarom, hogy akár egy picit is kellemetlenül érezze magát velem emiatt.

Persze, próbálok én is nyitottabb lenni, időnként eljárok vele szórakozni, és természetesen hagyom, ha szeretne töltsön együtt néhány estét a barátaival, de sokszor az unszolásomra sem megy.

Nem tudom, hogy a félelmemnek van-e alapja, vagy tényleg megváltozhat-e az ember ennyire valakiért, de nyilván zavar, és azon gondolkodom, van-e értelme leülni ezt megbeszélni? Szerintetek?

24L, 27F


2012. febr. 2. 20:02
 1/4 anonim ***** válasza:
Hát ha a te unszolásodra sem megy el sehová akkor ne célozgasson hogy mit bánt meg és mit nem. Mondjuk fél év nem egy eget rengető dolog sokat fogtok változni ki milyen irányban, lehet hiába mondod hogy menjen el azt hiszi hogy nem azért mondod mert akarod hanem hogy neki jó legyen aztán majd egy vita során felhánytorgasd hogy na akkor is otthagytál( sok nő ezt csinálja). Fél év alatt amúgy se ismerhet eléggé, hogy megállapítsa te melyik típus vagy, aki mondja hogy menjél de megölne utána magában, vagy tényleg nem gond neked, mert a bizalom megvan. Mindenképp beszéld meg vele.
2012. febr. 2. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Az én párom is nagy bulis volt, az előző barátnője mellett járt ugyanúgy, aztán mikor összejöttünk már kezdett nem járni vagy csak velem. Én is bulis voltam és én is leültem. Inkább már eljártunk fürdőkbe stb. Szerintem megtalálta benned a társát ne izgulj, ez jó dolog.
2012. febr. 2. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

27 évesen már éppen ideje,hogy valaki megkomolyodjon és leszokjon az állandó bulizásról.

Valószínű,hogy erre ő is rájött.

Ha kizárólag a te véleményed befolyásolná,akkor ez a változás nem lenne tartós. Hosszú távon senki nem tud erőszakot tenni a természetén.

Azért beszélgethetsz a "bűntudatodról" vele,legalább megnyugszol majd.

2012. febr. 2. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Gergo_30F ***** válasza:
egyáltalán nem biztos, hogy miattad változott, inkább veled, és ez nagyon is jó tud lenni. ha téged feszélyez a kérdés, mindenképp érdemes megbeszélni.
2012. febr. 2. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!