Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Jól tudom, hogyha egy fiú és...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Jól tudom, hogyha egy fiú és egy lány "csak" egy lakásban él (összeköltöztek) és nincs se bejegyzett élettársi kapcsolat, se házasság, akkor az esetleges "szétmenés" esetén nincs vagyonmegosztás a lakásban lévő dolgokról?

Figyelt kérdés
CSAK AKKOR VAN VAGYONMEGOSZTÁS, HA VAN BEJEGYZETT KAPCSOLAT VAGY HÁZASSÁG? FONTOS VOLNA!
2012. febr. 8. 12:46
 1/5 anonim ***** válasza:

Akkor van vagyonelosztás, ha összeházasodtak, de nem csináltak házassági szerződést, ilyenkor fele-fele (azthiszem)


ha rosszul mondtam javítsatok ki!

2012. febr. 8. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

az a lényeg hogy csak házasság után történik. Ha vettél egy kocsit és az ő nevére irattad, vagy a ház az ő nevén van. jogilag az ő tulajdona.


de itt van egy link:


[link]

2012. febr. 8. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nincs vagyonmegosztás persze, ha nem férj és feleség, vagy élettársi a kapcsolat. Ha azonban elég humánusok a felek egymással, akkor mindenki megtartja azt, amit ő vett, amit közösen vettek, azt pedig megosztják egymás között.
2012. febr. 8. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Amin pedig nem tudnak megosztozni, azzal kapcsolatban lehet pert indítani szélsőséges esetben.
2012. febr. 8. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
én úgy tudom 2009nyara óta csak az azonos neműek jegyeztethetnek be élettársi kapcsolatot de iure.a heteroknak ez de facto adatik meg:emlékezhettek a népszámlálási kérdőíven is egy csomó variációs lehetőség volt az életársi kapcsolat jellegére
2012. febr. 8. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!