Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Csak szerintem hihetetlenül...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Csak szerintem hihetetlenül agresszív dolog elvárni valamit a párunktól?

Figyelt kérdés

Elvárom, hogy tedd meg értem ezt és ezt ha szeretsz!

Ez nekem nem kapcsolatnak hangzik. Inkább kényszerszerződésnek.


2012. márc. 22. 23:46
 1/9 anonim ***** válasza:
69%
Azért azt elvárod, hogy mondjuk ne csaljon meg nem?
2012. márc. 22. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 étoile et lune ***** válasza:
100%
Nekem is vannak titokban elvárásaim, aztán vagy beteljesíti őket vagy nem. Nem kell hangoztatni, hogy mit akarsz, de alapból mindenkinek vannak elvárásai egy rendes kapcsolatban. Ha nem lennének elvárásaid, felszednéd az első k*rvát az út szélén, ronda és elnyűtt, kicsit gombás, és bunkó is hozzá, de neked így is jó, hisz nincsenek elvárásaid.
2012. márc. 22. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Nem értitek. Más, hogy szeretném, és más, hogy elvárom, követelem, akarom. Szerintem.
2012. márc. 23. 00:00
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem az elvárásokban semmi negatív nincsen. Azt hogy ne csaljon meg, ne hazudjon nem szeretnéd, hanem elvárod. Ahogy írták előttem mindenkinek vannak elvárásai a másikkal szemben, ahogyan a társadalomnak is vannak elvárásai.
2012. márc. 23. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
66%
A kérdező arra gondol, amikor olyan kérdések vannak kitéve pl. hogy nő kérdezi, hogy a páromtól elvárható nem, hogy ágyba hozza nekem a reggelit, hiszen szeret nem? Meg az ehhez hasonlókra gondol.
2012. márc. 23. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 étoile et lune ***** válasza:
100%
De úgy meg értelmetlen a kérdés akkor. Nem, nem várhatjuk el senkitől, hogy kinyalja a s*ggünket. Más az, ha úgy érzed, bizonyos dolgok után igazán kiengesztelhetne vagy kompenzálhatna, de még az se egy teljesfokú elvárás lenne.
2012. márc. 23. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, hogy az, de sztem titkon mkinek vannak elvárásai. Egyébként is kívánságot és elvárást, ha vki olyanra vonatkozik, akivel szoros kapcsolatban vagyunk (legyen az családtag, partner, tanár stb.), egy nagyon vékony vonal választja el egymástól. Nem úgy mondanám, hogy követelem/akarom, hanem elvárom... vannak normáim és elveim, és szeretném, ha jelen esetben a párom megfelelne ezeknek. Nem hiszem, hogy irreális vagy agresszív dolog lenne az, hogy elvárom, hogy ne csaljon meg, ne üssön meg, ne sértegesse primitív módon az általam szeretett embereket, foglalkozzon velem... erre nem azt mondanám, hogy szeretném... annak nekem olyan hangulata van, hogy végül is kibírom, ha nem valósul meg. De én nem bírnám ki, ha pl. megütne.

Az más kérdés, hogy ilyen csip-csup dolgokat, hogy mit vegyen nekem szülinapra, mit csináljon meg pontosan a házimunkában, olyasmit nem várok el. Csak pár alap dolgot, de azt nagyon.

2012. márc. 23. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Elvárhatom a páromtól, hogy ne csaljon meg? Nem, ha már el kell várnom tőle rég rossz. Remélhetem, hogy jól választottam és szeret annyira, hogy ne csaljon meg. Ha megteszi, annak oka volt.

Elvárhatom a páromtól, hogy ne hazudjon nekem? Nem, de remélhetem, hogy egy őszinte ember a párom.

Elvárhatom a páromtól, hogy többet legyen velem, mint a haverjaival? Nem, csak remélhetem, hogy szeret annyira, és hasonlóak vagyunk annyira, hogy megfelelő mindkettőnknek az az idő, amit együtt töltünk.

Elvárhatom a páromtól, hogy kivigye a szemetet, csak mert én elmosogatok? Nem, de megkérhetem szépen, hogy vigye ki, és ha nem teszi, nekem pedig ezen múlik az életem, kereshetek valakit, aki kiviszi.


De ha elvárom, hogy ne csaljon meg, ne hazudjon ne.... Hol kezdődik az, amit már nem várhatok el? Mindenkinek máshol persze. Nem állítom, hogy én elvárásoktól mentes lennék (épp nincs párom), nem állítom, hogy amit írok meg is tudnám tenni, de szeretném, ha meg tudnám tenni.

Persze elfogadom, hogyha másnak más a hozzáállása. Nem várhatom el, hogy mindenki így gondolkodjon! :)

Köszönöm a válaszokat és a leendő válaszokat is.

2012. márc. 23. 00:26
 9/9 anonim ***** válasza:
Kérdező, ezzel megfogalmaztad az én hozzáállásomat is. :)
2012. márc. 23. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!