Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mi történt a párommal? Már...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi történt a párommal? Már nem olyan mint volt, könnyen kiakad és letol.

Figyelt kérdés

Régen más volt, mindig féltett, velem volt mikor csak lehetett. Sosem bántott volna meg. Tél óta viszont megváltozott.. Reggel mikor megyek suliba már sosem kel fel, alszik inkább, puszit se ad.. jelenleg itthoni dolgozik rá érne.. addig el is kísért reggel a suliba is és várt is mikor rá ért.. újabban gyakran felkapja a vizet, ha elejtek valamit már rám is förmed, vagy ha nem úgy csinálok valamit ahogy neki tetszene már azonnal bekap, veszekedik vagy letol... tűröm neki, mert szeretem, de nem értem mi a baja? mindig mondja, hogy szeret, meg érzem is, hogy még szeret, de valami mintha bántaná és nem mondaná el, vagy nincs jól, csak nem meri elmondani... tippelgetek, gondolkodok, de nem értem.. annyi szép emlékünk van, most meg csak itthon ülünk, már sosem hív el sehova, régen mondta, hogy menjünk el ide vagy oda, de most már itt a tavasz és semmi, pedig 1 éve jöttünk össze pont most ilyen idő volt és gyönyörű volt... nyár óta együtt is élünk, én nagyon szeretem, de ő nem tudom mit gondolhat... nyáron az anyja megőrült elköltöztünk a szüleitől, az egy nagy lelki terror volt neki tudom, amit az anyjával élt meg, na meg az én anyámmal is meggyűlt a baja mire elengedett otthonről, hogy nem muszáj már anyámmal laknom... mit gondoltok mi lehet a gond?


19/L


2012. márc. 27. 14:14
 1/9 anonim ***** válasza:
Talán most döbbent rá, hogy hosszú út vár még rátok.
2012. márc. 27. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
hogy érted ezt?
2012. márc. 27. 14:19
 3/9 anonim ***** válasza:

Ha összeveszett az anyukájával, sőt, a tieddel is harcolt, gondolom nincs könnyű helyzetben, nem kap túl sok támogatást, de a közös lakásotokat valamiből csak fizetitek (azt mondod, ő otthon dolgozik, tehát gondolom, a keresetéből tartjátok fent magatokat), és ettől bizony feszült lehet. A télen magasabbak a számlák, főleg a gáz a fűtés miatt, biztos sok gondja van, és akarva-akaratlanul rajtad vezeti le. Ha most ő felel érted is, akkor nyilván sokkal nagyobb felelősség nyomja a vállát. Érted, ugye? Már kisebb gondja is nagyobb annál, semhogy téged kísérgessen a suliba, ugyanis azon van, hogy elő tudja teremteni a feltételeket ahhoz, hogy továbbra is együtt lakhassatok. Persze, hogy ettől az ember ingerültebb és feszültebb. Ne légy önző! Légy megértő.


Kérdés: miért is kellett 19 évesen feltétlenül elköltöznöd otthonról? Tanulmányi okokból? Messze van az iskolád és nem bírtál naponta olyan sokat utazni? Vagy egyszerűen csak jó bulinak tűnt leszakadni anyáról és összebútorozni a pároddal?

2012. márc. 27. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
anyám vert meg alkoholista igazából
2012. márc. 27. 14:24
 5/9 anonim ***** válasza:
Valamit titkol.Kérd meg, hogy őszintén mondja el mi bántja.Még az is lehet, hogy a szakításon morfondírozik!
2012. márc. 27. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Na, hát akkor itt a megoldás. Anyukádra ezek szerint egyáltalán nem lehet számítani, nincs a párodon kívül más ember, aki felelősséget tudna vállalni érted. Ezért lehet, hogy feszültebb, mert nagy teher lehet kettőtökre keresni, és biztosítani a jövőtöket. Plusz a téli depresszió is belejátszhat ebbe a rossz hangulatba. Szerintem most, hogy javul egy kicsit az idő, kevesebbet kell majd költeni fűtésre, ergo alacsonyabbak lesznek a számlák is, meg nem lesz már kint olyan nyomott, borult, felhős idő, a párod is jobb hangulatba kerül majd és nem lesz ennyire feszült.


Amúgy vele beszéltél erről? Mondd el neki, hogy nem esik jól, amikor apró kis dolgokért rád förmed (pl, ha leejtesz valamit), és hogy te megérted, ha feszült, de ne rajtad vezesse le. Viszont te is légy vele megértőbb és toleránsabb. Ha látod rajta, hogy fáradt vagy gondterhelt, próbálj most te a kedvében járni. Ne azt várd, hogy ő kísérgessen suliba, meg elvigyen ide-oda, hanem találj ki te valami kedves programot magatoknak, amivel kicsit elterelheted a figyelmét. Mittomén, menjetek el fagyizni, vagy sétáljatok esténként egy nagyot. Az is lehet ám, hogyha a párod sose mozdul ki, mert mindig otthon dolgozik, akkor sokat segít majd a friss levegő meg a nagy séták. Ha mozoghat, talán ezzel is le tudja majd vezetni a fáradt gőzt. :)

2012. márc. 27. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Rád unt, csak még nincs jobb ötlete.

Vagy csaja van.

Vagy a kettő együtt.

2012. márc. 27. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
hány éves a párod?
2012. márc. 27. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nekem az volt az első gondolatom, hogy mással is kavar. A "tünetek" eléggé erre emlékeztetnek. Lehet, hogy a pénzkereset is nyomasztja, de nem értem, hogy ez miért adna okot valakinek a mogorvaságra.
2012. márc. 27. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!