Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Szerintetek tudok még szerelme...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek tudok még szerelmes lenni?

Figyelt kérdés

Egyszer voltam nagyon szerelmes, akkor azt éreztem a lelki társamat találtam meg. Aztán kiborult a bili, azóta nem bízok igazán senkiben és nem is voltam annyira szerelmes. Egy kicsit voltam utána, de aztán az se működött. Amitől a legjobban félek, hogy valaki olyannal leszek együtt, aki nem annyira passzol, csak hogy legyek valakivel. És attól félek, hogy igazi szerelem csak egy jár az életben és azon már túl vagyok. Cáfoljatok meg légyszi.


23/L


2012. ápr. 20. 21:05
1 2
 11/17 <random> ***** válasza:

Hosszú lesz, de megpróbálok segíteni:


Az erősen függ az emberektől hogy mennyire is képesek "szerelmesek lenni". Ha valaki kellően idealista típus, akkor bármennyiszer és bármennyire. Azt tudni kell, hogy a szerelem voltaképpen egy érzelmi illúzió, és nagyon függ a hozzáállásunktól. Mint olyat, le is lehet rombolni, akár magunkban is. De fel is lehet építeni.


Ha egy kapcsolat eleve lagymatagnak indul, az esetek jelentős részében az is marad. De ne essünk az ellenkező végletbe: Ilyen az, ha valakinek messze túl nagyok az igényei, folyton az igazi "igazit" keresi, és nem néz szembe azzal a ténnyel hogy a potenciális "igazik" valójában ezerszám mászkálnak mindennap körülöttünk az utcákon... Tehát az is hiba, ha valaki mindenáron egy tündérmesébe illő párválasztásról ábrándozik. (Ebbe a hibába a nők vélhetően inkább beleesnek mint a férfiak, de igazából nincs teljesen nemhez kötve.) Eközben a jól működő párok jó része igenis - legalább részben - racionális alapon találta meg egymást, és tartottak ki egymás mellett.


Tehát a végső jótanács: Csak azért hogy legyen valakid, ne kösd össze az életed senkivel. De tartsd nyitva a szemed, hátha mégiscsak akad olyan körülötted aki nagyon is méltó arra hogy szeresd... És gondolj kevesebbet a megelőző "nagy szerelmedre"! (a válaszadó: 30F)

2012. ápr. 22. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 <random> ***** válasza:

Az előzőekhez kapcsolódva, azt se felejtsd el, hogy majdnem minden igazi kapcsolatban van egy "összecsiszolódási" fázis, amikor is a felek hasonulnak egymáshoz. Különösen a hosszú távon is jól működő kapcsolatok elején. Tehát merj ismerkedni: Attól ha valaki eleinte egy kicsit másnak is látszik, mint amilyenről ábrándoztál, még elképzelhető hogy rövid idő múltán túlteljesíti minden álmodat.


Sok szerencsét az élethez! Biztos vagyok benne hogy még sok boldogság vár rád...

2012. ápr. 22. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

23:25


Hamis dilemmát állítasz fel, aztán csodálkozol, hogy nincs kiút.

2012. ápr. 23. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

00:01


Nem idealizmustól meg más ilyesmiktől függ a "szerelem", hanem a génektől. Az egész egy kémiai reakció, olyan, mint egy drogmámor. Nem lehet tudatosan irányítani. Időtartama 1-2 év, pont jó volt arra, hogy a paleolit korszakban elég időre összeálljon egy pár ahhoz, hogy a gyerek megfoganjon, megszülessen és talán lábra is álljon. Civilizált ember számára pedig nem létfontosságú, hanem egy érdekes kaland, amin tizenévesen átesünk, aztán jobb nem kultuszt teremteni köré, mert csak félrevisz.

2012. ápr. 23. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim válasza:
Úgy kezdeném hogy fiú vagyok, életemben 1szer voltam igazán szerelmes 1 lányba nagyon szerettem vele volt az első szexuális 1üttlétem minden,de aztán vége lett,olyat még nem éreztem mintha kitépték volna a lelkem,tényleg hihetetlen volt utánna még volt dolgom 7 lánnyal de csak szex és most már lassan 1 évig megint volt valakim de nem volt jó...szeretném újra azt érezni,de már nem tudom hogy menne...lehet csak én vagyok érzelmileg retardált,nemtudom,kilátástalan a szerelmi életem,nagyon :S
2012. ápr. 24. 03:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

"szeretném újra azt érezni"


Nem csoda, hiszen, mint mondtam, a szerelem egy természetes drog. És az elvonása ugyanolyan fájdalmas, mint bármelyik drogé. De nem a szerelem a legjobb dolog az életben, noha kétségkívül erős élmény. Túl kell lépni a szerelem elvesztésén. Vannak persze, akik egész életükben a szerelmet keresik, de ők végül majmot csinálnak magukból.

2012. ápr. 24. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:
Az elvesztésén már rég túlléptem. Inkább azért fontos a szerelem, mert csak azzal lehetsz igazán boldog, akiért rajongsz, akivel minden percben jól érzed magad. Ha ez nincs meg, akkor nem is érdemes együtt lenni. Nem keresem a tökéletes fiút, nekem az is jó, ha folyik a nyála és sántít, csak legyen meg az összhang. Lehet rá kéne szoknom valami drogra inkább.
2012. ápr. 24. 10:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!