Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Komoly párkapcsolatban élők,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Komoly párkapcsolatban élők, mi van olyankor, mikor az egyik fél már nagyon házasodna, de a másik még szívesebben várna vele?

Figyelt kérdés

Én lennék az a fél, aki még várni szeretne, a kedvesem pedig már házasodna. 4 éve vagyunk együtt, ebből 2,5 éve együtt is élünk. Nagyon jól megvagyunk, szeretjük egymást és azt tudom mondani, hogy alapvetően nagyon kiegyensúlyozott, harmonikus a kapcsolatunk.

Viszont van ez a pici gond... A párom már nagyon szeretné, ha összeházasodnánk. Régóta célozgat rá, néha csipkelődve, viccelődve, hogy ő már örökre vénlány marad, máskor kicsit komolyabban is (esküvői ruhákat, gyűrűket, dekorációkat mutogat nekem, hogy ő majd milyet szeretne, meg engem faggat, hogy én milyet szeretnék, kiket hívjunk meg majd a lagzira, hová mennék szívesen nászútra, stb.), én viszont még szeretnék ezzel az egésszel várni. Korainak érzem, hogy megnősüljek.


1 éve eljegyeztem őt, azóta meg ezek a dolgok még jobban felerősödtek a páromnál, egyre gyakrabban és egyre konkrétabban célozgat dolgokra. Amikor elmondom neki, hogy nagyon szeretem, de még várni szeretnék ezzel, akkor mindig durcis lesz, vagy nagyon elszomorodik, hogy én nem is akarom elvenni, meg ilyenek. Erre mindig mondom neki, hogy dehogyis nem, természetesen el akarom venni, különben minek jegyeztem volna el, de arra meg mindig azt a választ kapom, hogy akkor meg minek várni vele? :S


Nem tudom, mit csináljak. Sokáig nem hiszem, hogy megoldás ez a tologatás, halogatás, főleg, hogy a párom is egyre célzottabban utalgat, egyre rámenősebb, és egyre nehezebb őt leépítenem, de én még tényleg korainak érzem az esküvőt, anyagilag sem állunk úgy, nincs még annyi félretett pénzünk, hogy hirtelen összerántsunk egy esküvőt, de még ha lenne is, akkor is túl korainak érezném még. De ő meg már nagyon akarja. Egyre nehezebb így.


Nem érti, hogy ha tényleg el akarom venni, minek várok? De én meg nem értem, hogy hová ez a nagy sietség? Ha úgyis összeházasodunk, előttünk lesz még az egész élet, akkor meg minek így rohanni? Fiatalok is vagyunk még, nulla egzisztencia, én alig 2 éve dolgozom, ő még csak most fog diplomázni... nem tudom, mit csináljak. :S


Kinek milyen tapasztalatai voltak, hogy lehet egy ilyen szituációt kezelni? Ez most így eléggé nehéz ügy a számomra. :S


25/F (23/L a párom)



2012. máj. 4. 12:27
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Érdemes valahogy megtalálni a közös nevezőt, elvileg nektek ez már jól megy tekintve a négy évet. Szerintem beszélj vele, hogy neked korai és nem lenne jó ha úgy kellene elvenned hogy nem érzed azt , hogy ennek itt az ideje, az elrontaná az egész egészet. Talán tűzzetek ki csakúgy magatok nak egy messzebbi időpontot ami neked is megfelelne, attól, hogy még nem most lesz beszélgethetsz vele arról, hogy milyen legyen az esküvő stb akkor legalább látja, hogy érdekel téged is a dolog csak nem most.

22l

2012. máj. 4. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Minek jegyezted el,ha nem akarod elvenni?


Egyébként ez a lányok mániája én sem értem mire jó :D Az én barátnőm is mondogatta,de megmondtam neki,hogy engem abszolút hidegen hagy a házasság :D Beismerte,hogy igazából őt is :D

2012. máj. 4. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

El akarom venni, csak még nem most. Előbb szeretném megalapozni valahogy a jövőnket, dolgozni egy kicsit, ilyenek. Szeretem őt, és el tudom képzelni, hogy egyszer a feleségem legyen, csak nem most rögtön és azonnal. De az én kicsi szívem meg valahogy vérszemet kapott az eljegyzéstől. :D


Az első válaszolónak köszönöm szépen a hasznos választ, nagyjából én is ezeket szoktam neki mondani, és akkor mindig meg is érti, utána hanyagolni szokta a témát egy-két hétig, de aztán újra kezdi. Tudom, hogy nagyon szeretné már (ahhoz képest még talán vissza is fogja magát a lelkem :D), de én még tényleg nem érzem erre késznek magam. Talán majd 1-2 éven belül. :) Viszont az a módszer tetszik, amit írtál, hogy tűzzünk ki egy távolabbi időpontot. :) Lehet, hogy ezt meg is fogom próbálni vele. :)

2012. máj. 4. 12:41
 4/13 anonim ***** válasza:
69%

Most nem azért, de ha eljegyezted, teljesen normális hogy ő azt hiszi hogy valóban össze szeretnél házasodni vele. Hiszen az eljegyzés a házasság előfutára. Ha eljegyzel valakit akkor érdemes 2 éven belül összeházasodni(szerintem) különben az egész ígéretnek, csökkeni kezd az értéke, és könnyen végződhet szakítással is.

Ha nem érezted úgy hogy a közeljövőben szeretnél összeházasodni akkor mi a fenének jegyezted el ilyen hamar?

Sajnos nem tudlak megérteni, és egyáltalán nem értek azzal egyet hogy még sokáig halogassátok az egészet. De ilyen esetben szerintem az a legkorrektebb megoldás ha mondasz neki egy dátumot, hogy mittudomén 2015-ben szeretnék esküvőt. Nem szabad határozatlan ideig halogatni, mert az nagyot árthat, mert pl ő nem fogja tudni hogy mire számíthat, hogy komolyan gondoltad-e az összeházasodást vagy sem...

2012. máj. 4. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 Diavolino44 ***** válasza:
41%

Csak Ferfiaknak! :D

Ha meg lesz az eskuvo jon a kovetkezo lepes a baba! S Ha az eskuvot elerte a babat is elfogja.

Ime a tokeletes lepes az egyik ismerosom is ezt csinalja folyamatosan. Nem csinal semmit, a csaj pont ugyanezt csinalja mint a te parod. S o mindig adja a hulyet. Igen szep ez a gyuro, meg jol all ez a ruha stb. De nem mondja hogy meg nem akarja, a csajt egy illuzovilagban hagyta.

Ha meg mar nyiltan ra kerdez a parod akkor meg mondhatod, hogy mar multkor is mondtad hogy szerinted korai. Nagyon szereted meg minden.. A nok mindenert baszogatnak ha megkapjak kitalalnak valami ujat. Nincs ezzel baj, csak at kell latni a szitan.

Sok Sikert

2012. máj. 4. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
55%

:) Nálunk pont fordítva volt. Én akkor: 22/L, a férjem 29/F. Eljegyzett, aztán mondogatni kezdte az esküvőt. Ugyanígy, hogy: "Minek/Mire várjunk?","Szeretjük egymást, nem fog változni semmi"...stbstb.

Én várni szerettem volna, mert suliba jártam, nem volt még külön lakás, de együtt éltünk. Végül beadtam a derekam :) Mondván, végülis mire várjunk? És jól tettem! Szerelemből házasodtunk és gyönyörű élmény volt. Sokkal jobb volt, mint azoknak a barátnőimnek, akik azért házasodtak, mert már jött a gyerek, vagy már 10éve együtt voltak és "muszáj" volt. Hidd el, a barátnődnek igaza van, saját tapasztalatból mondom :) Ha szeretitek egymást, szerelemből házasodni a legjobb. Nem fog változni semmi (mármint érzelmi területen).

Azóta mi 6éve házasok vagyunk.

2012. máj. 4. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

El kell neki magyarázni, hogy számodra a házasságot komolyabb dolgokkal egyesíted, mint szép nagy esküvő. Ne azt mond neki, hogy korai, hanem, hogy amint úgy érzed, hogy egzisztenciálisan felkészültnek érzed magad arra, hogy lakáshitelt és gyereket vállalj, akkor eljön az ideje a házasságnak is. Mondd el neki, hogy számodra ezt jelenti a házasság. Álmodozgass vele te is, mondd el neki, hogy te is várod, csak még ez meg ez hiányzik ahhoz, hogy bele merj vágni, bárcsak ne így lenne. Ha mindig csak azt hajtogatod, hogy de ráér, akkor ő azt érzi majd, hogy te nem gondolod komolyan.


Megértelek, mert hasonló cipőben vagyok, mert sokkal régebben vagyunk együtt, de a mi anyagi helyzetünk a közelmúltban még olyan volt, hogy nem tudtunk volna ketten egy albérletet sem fenntartani, muszáj volt lakótársakkal közösködni, márpedig ez nem házasélet. A házasság szerintem is komolyabb dolog annál, mintsem "nagyon szerelmes vagyok, eltelt négy év, akkor usgyi" alapon vágjak bele.


Mindenképpen tartsd szem előtt, hogy pengeélen táncolsz! Ha ezeket a szempontokat nem jól kommunikálod le, benne folyamatosan ott motoszkál majd a kisördög, a bizonytalanság, hogy örökre szól e a kapcsolat. Most benne bimbózik egy csalódottság, hogy te nem életed párjaként tekintesz rá, és csak az időt húzod. Ezt még valószínűleg ő sem tudja, csak érzi, viszont egy krízishelyzetben nagyon durva dolgokat fog szülni.


Ezt mind saját tapasztalatból mondom neked, mert mi egy nagyon komoly válságból kikecmeregve próbáljuk újjáépíteni a kapcsolatot. Hozzáteszem, én konzervatívan álltam a dologhoz, így az eljegyzés sem volt meg, mert én az eljegyzést az esküvő előjátékának tekintem. Ettől függetlenül nálunk nem volt ebből baj, mégis egy veszekedésekkel teli időszak oda vezetett, hogy a párom elkezdte azt érezni, hogy nekem ő már nem jó, és elkezdett menekülni a gondok elől, mert nem érezte azt, hogy van értelme megoldani. Keserű tapasztalat volt, hogy ha megejtettem volna a lánykérést, akkor valószínűleg ő sem lesz ennyire bizonytalan azzal kapcsolatban, hogy én a veszekedéseket érte és nem miatta generálom. Szívleld meg ezt, és nagyon tartsd szem előtt, ne akkor kapcsolj, mikor már majdnem késő!

2012. máj. 4. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
71%

1. minek jegyezted el ha nem akarod elvenni?

2. minden nő fél, hogy vénlány marad, mert a tapasztalt az, hogy aki 5 éven belül nem akar nősülni az nem is fog soha. Egyszerűen azért mert kényelmes ez a helyzet a partner számára.


A párod úgy érzi kereknek a dolgokat, hogy ha hivatalosan is elismered őt partnerednek.


Amit tenni tudsz: elmondod őszintén (ŐSZINTÉN), miért nem akarsz még nősülni. És elmondod milyen körülmények kellenek neked a házassághoz. Így legalább a nőd sem a vakvilágba vár.



Másrészt: te az a kiskapus fazon vagy. A szerelmes férfiak azok akik nem halogatják a házasságot (vagy akik érdekből esküdnek), mert nekik is így kerek a dolog. De aki folyton halogatja, hogy nincs idő, mód, még fiatalok vagyunk... szerintem egyszerűbb lenne megmondani, hogy annyira komolyan még azért mégsem veszed ezt a kapcsolatot, mint ahogy a nőd szeretné.

2012. máj. 4. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 Diavolino44 ***** válasza:
Amugy meg az elso kapcsolatom 4 es fel eves volt a masodik 5, szoval ezen logika szerinte 27 evesen tul lennek 2 valason???
2012. máj. 4. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm az eddigi válaszokat, a 12:43-as és a 12:45-ös válaszolónak főleg. :) Köszönöm a tippeket, illetve, a biztatást.


A 12:46-es válaszoló tanácsait külön köszönöm, mindenképpen szem előtt fogom tartani. Nem szeretném, ha idáig fajulna a helyzetünk, és természetesen nektek is a legjobbakat kívánom. :)

2012. máj. 4. 12:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!