Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Testileg is felőrölhet egy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Testileg is felőrölhet egy rossz kapcsolat? Lelkileg már úgyis immunis lettem mindenre.

Figyelt kérdés
Május óta nagyon rossz a kapcsolatom a párommal, közben érettségi időszakom is volt,de vége annak lassan 1 hónapja,azt hittem amiatt vagyok annyira tönkre,de nem,semmi nem változott. Folyamatosan fogyok, rosszul érzem magam,nincs étvágyam,és kedvem sem semmihez.Sokat veszekedünk a barátommal,sokszor jön elő a szakítás gondolata,ilyenkor érzem enni se tudok.Ma is visszautasítottam az ebédet,anyukám is kezd aggódni,merthogy szörnyen nézek ki. A párommal nem tudok erről beszélni,lehetetlen vele,de nagyon szeretem.Nem hiszem,hogy betegség lenne a dologban.Hogy lehet mindezt visszafordítani,hogy újra olyan lány legyek,akire öröm ránézni?
2009. jún. 30. 12:52
 1/7 anonim ***** válasza:
Velem is ez volt mostanában.nem csak lelkileg mentem rá a szakításra,hanem 3 hónap alatt 15kg-fogytam.Nekem ott vannak a gyerekeim,ő miattuk sokmindent muszály(volt)végigcsinélni...amint egy kicsit megnyugodtam,ér rendeződőtt a helyzet a kedvem,és az étvágyam is jobb lett.Úgy veszem ki a szavaidból,hogy te e szakítást "választanád"mindenképp mihamarabb határozd el magad.tudom nem könnyű,de amint a nagyon nehezén átrágtad magad jobb lesz.Fel a fejjel,vigyázz magadra,kitartás!!!!!
2009. jún. 30. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Lelki problémák, kilátástalan élethelyzet egyértelműen okozhat testi tüneteket, hogy a fenébe ne okozna. valaki fogy, fáradékony mint pl, te, valakinek a hasa fáj, másnak a feje állandóan, valakinek kiütései lesznek és így tovább. nálad egyértelműen a rossz kapcsolatod az oka a barátoddal. ha semmilyen módon nem lehet vele rendezni a problémákat, el kell engedned, mert teljesen fel fog emészteni a dolog és még súlyosabb testi tüneteid lesznek. ez tapasztalat. nekem a fejem fájt állandóan meg hánytam/zsibbadtam amikor az exbarátom miatt kikészültem.
2009. jún. 30. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat,az a másik,míg olvastam a hozzászólásokat,elsírtam magamat,nem tudom mitől.Nagyon könnyen sírok mostanában,holott mindig kemény típus voltam.
2009. jún. 30. 13:04
 4/7 anonim ***** válasza:

Egyet értek azzal, amit a második válaszoló írt a testi tünetekről. Ne hidd azt, hogy a lelkileg "immunis vagy" bármire is. (Ezért van a sírósságod is.) A lélek maga nem betegszik meg, de a testet megbetegítheti. Ilyenkor a betegség egy hírvivő. Kegyetlen, ám hatásos. Biztosan célba ér, bármi áron. Azt az üzenetet hozza legtöbbször, hogy az életeddel valami nagyon nincs rendben, változtatni kell.


Itt, ezeken az oldalakon legtöbbször azt tanácsolják egymásnak az emberek (ha előítéletes vagyok: a Nők), hogy váltsanak párt (pasit), hagyják el, akit addig szerettek, vagy szeretni véltek. Én ezzel nem értek egyet. Saját tapasztalatom is az, hogy a baj belül van. Magunkkal élünk együtt a leginkább és a legmélyebb kapcsolatban. Mi vagyunk saját bajaink oka. Ez persze sokkal kevésbé kényelmes álláspont, mintha valakire kivetítjük ezt, és azt mondjuk: Mindenről Ő tehet!


Cserébe ez a valóság. Olvastam egy könyvet, már a címe is érdekes: "Szeresd Önmagad és mindegy, kivel élsz!" Kb. erről is szól. A döntés a Tied. Az biztosan nem jó, ha nem tudsz a pároddal beszélni erről. De több megoldása is van a problémának. Az egyik, hogy lecseréled, és keresel egy másikat, akivel tudsz beszélgetni. A másik, hogy bár most még nem tudsz vele beszélni, de elhatározod, hogy megtanulsz! És aztán meg is teszed. A második módszer nehezebb. De az eredménye is jobb, tartósabb.

2009. jún. 30. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Az utolsónak igaza van abban, hogy nem szabad könnyen feladni és meg kell próbálnunk beszélgetni a párunkkal. de vannak olyan helyzetek, ahol minden erőfeszítés ellenére sem működik a kommunikáció, az üzenetet az egyik fél semmilyen módon nem képes befogadni és megérteni, holott ez minden érett párkapcsolat alapja. ilyenkor már nem arról van szó, hogy a másikra projektálunk, hanem arról, hogy a kommunikáció kudarcba fulladt. ilyenkor pedig bármilyen fájó, ki kell iktatni ezt a személyt az életünkből, mert senkinek sem szabad vállalni az áldozat szerepét, csakhogy együttmaradjanak a felek!
2009. jún. 30. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Ugyan ebben a helyzetben vagyok én is!! A barátommal nagyon sokat veszekedtünk az utóbbi időben.Sajnos nálam is előjöttek ezek a problémák,nem eszek rendesen ezért sokszor rossz a közérzetem,hullik a hajam, hiszem mindig ideges vagyok:( Bár én a párommal mindent meg tudtam beszélni és meg is értette a problémáimat, de sajnos magammal már nem ment ilyen könnyen:( Nagyon féltékeny vagyok és képes vagyok tönkretteni emiatt magam a páromat és a kapcsolatunkat.Talán mára már elmondhatom hogy kezdek bízni magamban és így másokban is. Csak amire erre rájöttem sajnos a kapcsolatom teljesen tönkrement hiszem a barátom már szinte menekült előlem:( Most azon vagyok hogy újra egy kiegyensúlyozott kapcsolatban éljek azzal akit nagyon szeretek!!
2009. jún. 30. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
De szimplán leültél vele,elmondtad,és megértette? Vagy mi volt a reakciója? Ezekszerint nem lett rögtön minden újra a régi,ha most próbálod helyrehozni.
2009. jún. 30. 17:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!