Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » A párommal 1,5 éve vagyunk...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A párommal 1,5 éve vagyunk együtt. És az a baj, hogy ha van valami kisebb vita vagy valami dolgot meg kell beszélni akkor én nem beszélek meg semmit és inkább bunkózok. Nem akarom bántani már, de elveszíteni sem akarom. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
nem akarok vele bunkózni és valahol ezt tudom is akkor hogy nem kéne, de mégsem beszélem vele meg normálisan. Ő azt mondta hogy nagyon szeret és segít mindenben hogy megváltozzak és ne legyen bunkó..csak mivel ez nem most kezdődött, hogy én ilyen lettem(mert nem voltam mindig ilyen) hogy az ő türelme sem végtelen..és ő is szeretné rajtam látni, hogy teszek azért, hogy megbeszéljük normálisan a dolgokat...nem akarom elveszíteni de bántani sem akarom..csak valahogy nem tudom rávenni magamat arra hogy most nem bunkózni kéne hanem normálisan megbeszélni..:-(( segítsetek lécci!
2008. máj. 4. 12:53
 1/3 anonim ***** válasza:
No...hát kicsit mintha "magunkat" (barátomat és magamat) látnám...a kapcsolatunk elején, én voltam, most Ő ilyen...az utóbbi hónapban lelkileg olyan közel kerültünk egymáshoz, hogy minden veszekedés abba torkollik, hogy röhögni kezdünk és megöleljük egymást..legutóbb mikor "bunkó" (hát nem éppen a jó szó) volt velem kerek perec azt mondtam neki, hogy nem fogom ezt sokáig csinálni(azt hogy minden nap bőgök miatta)ezt felfogta, másnap jött és bocsánatot kért és azt mondta hogy változni fog...mondtam neki h ne megigérje, hanem lássam rajta a változást...Te is ezt kéne tenned, ne igérj semmit! egyszerűen ha pitiáner veszekedésről van szó számolj el magadban 10-ig, mig lenyugszol. Mert ahogy mondod a barátod türelme sem végtelen. A másik módszerem az az, hogy egy klassz kis pillanatban (mikor tényleg minden oké) felhozom, hogy milyen kis marhaságon veszekedtünk legutóbb...és mindketten belátjuk. Ha belátod hogy hibázol az már jó pont:) és a javuláshoz vezető út első lépése...remélem segitettem:)
2008. máj. 4. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szerintem az egészet önmagadba kéne sokkal lazábban venned! Talán ez olyan, mint valami, amit meg kell csinálni /oldani, és te lusta vagy megoldani. :) És ehelyett inkább.. így "könnyebb"/nek tűnik. Pedig így még rosszabb.

El tudom képzelni ezt az érzést, de ezt látod te is tudod, hogy ehhez te is kellesz!

Akarnod kell , mégpedig a barátodért. A tanácsom az, hogy ha egyszer sikerül rávenned magad, onnantól már sokkal könnyebb lesz. Csak elindulni nehéz.

Én sokág nem tanultam, szartam mindenre, nuku kötelességtudat. És a barátom nem is olyan sok időre rá elérte, hogy ez másképp legyen. Tudod, néha az is segít, ha először neki akarsz megfelelni, aztán már önmagadnak.

Egyszer elkezdtem, és onnantól nem is olyan vészes...

Azt hiszed, hogy így is működik a dolog, de hát nem örökké, ugye? Örökké nem mehet ez így, hogy nem beszélitek meg. Nem ijedtél most meg eléggé?

2008. máj. 4. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Mintha a baratomat hallanam:) Ez nem bunkosag, ez zarkozott szemelyisegtipus. egyszeruen nem vagy az a tipusu ember, aki kikiabalja az erzelmeit. kerd meg a baratod, h fogadjon el igy ahogy vagy,mert ez a termeszeted. Viszont ez kettos: ha o elfogad, picit te is probalj meg tenni erte, hiszen szereted! Tegyel te is annyit h irj neki levelet, ha problema van, v emailt, ha ugy konnyebb..De kozold vele az erzelmeid, mert komunikacio nelkul tenyleg tonkremegy egy kapcsolat. Szerencsed van h a baratod turelmes es megerto ember. Ha o tesz erted, te is tegyel. Ugy bmegtudod tartani a kapcsolatod!
2008. máj. 4. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!